Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Lamborghini Urus: Takto znie super-SUV

TOP VIDEO
Osemvalcová novinka postavená na koncernovej platforme na okruhu predviedla, ako znie jej pohonná jednotka.
2 príspevky 25.05.2018 / Marek Pokrývka

Koncom minulého roka uviedlo Lamborghini s veľkou pompou typ Urus. Taliani ho označujú za vôbec prvé super-SUV sveta, čo podkladajú jeho úžasnými parametrami. Ide najmä o motor produkujúci výkon 478 kW (650 k) a krútiaci moment 850 Nm. Nejde však o žiaden atmosférický dvanásť- či aspoň desaťvalec, ale dvakrát prepĺňaný agregát V8 zdedený z koncernových zdrojov.

Lamborghini Urus: Kráľ rýchlych SUV je tu

Talianska novinka hltá stovku za 3,6 sekundy a dosiahne až 305 km/h. Okrem toho uchvacuje svojimi brzdami i brutálnym dizajnom.

Pohonná jednotka bola bodom, ktorý vyvolal mnohé rozporuplné reakcie. Má osemvalec charakter hodný značky Lambo? Alebo ide o motor nehodný býčích symbolov značky? Odpovede na tieto otázky ponúka video zachytávajúce jazdu SUV na okruhu, takto teda znie v skutočnej akcii. Podľa nás napriek absencii tradičného ostrého revu nie je zvuk novinky na zahodenie. Jeho bublanie znie slušne, no v skupine zavýjajúcich superšportov s motormi V10 a V12 by sa nepochybne stratilo...


Najnovšie články
Peugeot e-Legend: Retro kupé na elektrinu

BMW radu 1 už netrpezlivo čaká na ďalšiu generáciu a čoskoro sa jej aj dočká. Vo vrcholnom vyhotovení M145i sa však už budeme musieť zaobísť bez šesťvalca...

BMW M145i: Vieme, čo má nahradiť šesťvalec

Bratislave sa zrejme už čoskoro minú evidenčné čísla so skratkou BL. Polícia preto spúšťa hlasovanie o novej skratke.

Aj keď biznis VW v Iráne nie je rozsiahly, krok firmy znamená symbolické víťazstvo pre amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Volkswagen sa sťahuje z iránskeho trhu

Kórejskí grafici vytvorili vizualizáciu, ktorej základom sa stala fotografia maskovaného prototypu. Obrázok nie je ďaleko od reálnej verzie.

Ako bude vyzerať Chevrolet Corvette C8?

Hot-hatch disponuje vyladenou verziou štvorvalca, má zvýšenú tuhosť karosérie a prepracovaný podvozok. Stovku zhltne za 4,7 sekundy.

Mercedes-AMG A 35 poháňa 306 žrebcov

Štýlové kórejské vozidlo patrí ku kvalitným členom triedy B-SUV. S litrovým srdcom je príjemne svižné, motor by však mohol byť lepšie odizolovaný.

Test Kia Stonic 1.0 T-GDi: Trojvalcová osa
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×