Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Aston Martin DB5 agenta 007 budú dražiť

Na veteránovi z roku 1965 jazdil svojho času Pierce Brosnan vo filme GoldenEye, predmetom dražby už raz bol.
10 2 príspevky 24.05.2018 / Marek Pokrývka

V histórii strieborného plátna majú bondovky výnimočné miesto. Filmy krútiace sa okolo britského agenta s krycím kódom 007 sa nakrúcajú desiatky rokov, počas ktorých vystriedal mnoho vozidiel. Väčšinou šlo o modely Aston Martin. Bezpochyby najikonickejším strojom účinkujúcim v tejto ságe bol typ DB5, ktorý nedávno zažil comeback. Jeden pôvodný kus budú onedlho dražiť.

Toto vozidlo kedysi šoféroval skutočný James Bond 10 fotografií v galérii Toto vozidlo kedysi šoféroval skutočný James Bond Zdroj: Bonhams

Na júlovej aukcii sprevádzajúcej Festival rýchlosti v Goodwoode ponúkne spoločnosť Bonhams vozidlo, na ktorom jazdil svojho času Pierce Brosnan vo filme GoldenEye. Okrem nakrúcania bolo kupé z roku 1965 použité aj na promovanie titulu. Aston už raz bol predmetom dražby, v roku 2001 ho kúpil podnikateľ Max Reid za necelých 150-tisíc libier (170-tisíc eur podľa súčasného kurzu). Dnes je hodnota auta niekoľkonásobne vyššia.

Aston Martin DB11 AMR: Dočasná špička

Na vrchol cenníka stavajú Angličania model so žltozelenými detailmi, množstvom karbónových dielcov a výkonom 470 kW (639 k).

Aktuálne odhady predávajúcej spoločnosti hovoria o sume 1,2 až 1,6 milióna libier (1,36 až 1,81 milióna eur). Nečudovali by sme sa však, keby vyskočila aj vyššie. Za svoje peniaze totiž dostane záujemca skutočne výnimočného veterána. Nejde len o nádherný dizajn či prítomnosť štvorlitrového radového šesťvalca spojeného s manuálnou prevodovkou, v prvom rade ide o kus histórie automobilovej a zároveň filmovej. Jazdiť vo vozidle po Jamesovi Bondov je skrátka privilégium.


Najnovšie články
Peugeot 206: Bestseller oslavuje 20. narodeniny

Elektromobil stojaci na platforme MEB sa veľkosťou zmestí medzi typy Q5 a Q7, má výkon 300 kW (408 k) a na jedno nabitie má prejsť 400 kilometrov.

Audi predstavilo elektrické SUV e-tron

Česi odhalili detaily výkonnej novinky. Ukazujú disky a obutie s mierami 235/45 R20 či zadný nárazník, ktorý obsahuje dvojicu koncoviek výfuku.

Škoda Kodiaq RS: Striptíz SUV pokračuje

Rakúsko v súčasnosti testuje rýchlosť 140 km/h na dvoch úsekoch diaľnic. Ak sa projekt osvedčí, minister dopravy by chcel vyššiu rýchlosť zaviesť plošne...

Rakúsko chce zvýšiť rýchlosť na diaľniciach

K čisto benzínovej dvojici motorov sa pridáva vyhotovenie s označením e-Boxer. Počas budúceho roka bude údajne realitou aj v Európe.

Subaru XV dostalo hybridný variant

Obytné automobily či prívesy sú, prinajmenšom čo sa dizajnu a pôdorysu týka, už roky relatívne konzervatívne. Na trh prichádza firma Romotow, ktorá by...

Nahradí aj chatu: Prvý karavan svojho druhu

Elektrický poháňané SUV má kontroverzný dizajn, kabínu vytvárajúcu uvoľnenú atmosféru a schopnosť plne autonómneho fungovania.

BMW Vision iNext: Vo výrobe od roku 2021
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×