Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Cullinan: Prvé kusy už Rolls-Royce dodal

Na záberoch zverejnených na sociálnych sieťach môžeme vidieť čierny a červený exemplár SUV, oba mali putovať do arabského sveta.
6 1 príspevok 24.05.2018 / Marek Pokrývka

Dlhé roky avizovaný nástup značky Rolls-Royce na športovo-úžitkovú vlnu sa v prvej polovici mesiaca stal realitou. Prestížna automobilka predstavila typ Cullinan, o ktorom vopred kadečo prezradila. Počas premiéry skladačku rozšírila o mnohé ďalšie informácie. Nezverejnila však presnú cenu a taktiež sa nevyjadrila k dátumu, kedy by mohli zákazníci svoje autá očakávať. Teraz už ani žiadne termíny hovoriť nemusí.

V čiernej farbe sme doposiaľ Rolls-Royce Cullinan nevideli 6 fotografií v galérii V čiernej farbe sme doposiaľ Rolls-Royce Cullinan nevideli Zdroj: Autoevolution

V týchto dňoch sa na sociálnych sieťach začali objavovať fotografie dokazujúce, že prvé kusy exkluzívneho vozidla už Goodwood majiteľom dodal. Upozornila na to napríklad stránka autoevolution. Na zverejnených záberoch môžeme vidieť čierny a červený exemplár SUV, oba mali putovať do arabského sveta. Práve tamojší bohatí šejkovia budú asi najväčšími odberateľmi tejto exkluzívnej novinky.

Rolls-Royce Cullinan: Diamant medzi SUV

Najmladší člen britskej aristokratickej rodiny z Goodwoodu síce v mnohom evokuje príbuznú limuzínu Phantom, no prichádza s početnými novinkami.

Cullinan stojí na rovnakej hliníkovej architektúre ako Phantom, napriek tomu vďaka svojím proporciám váži 2 660 kilogramov. Od limuzíny prevzal okrem platformy a množstva dizajnových prvkov aj jej motor. Rolls poháňa dvakrát prepĺňaný dvanásťvalec s výkonom 420 kW (571 k). Namiesto zadnej nápravy však sila putuje na všetky kolesá, čo je pre značku prvotina.


Najnovšie články
Peugeot 206: Bestseller oslavuje 20. narodeniny

Elektromobil stojaci na platforme MEB sa veľkosťou zmestí medzi typy Q5 a Q7, má výkon 300 kW (408 k) a na jedno nabitie má prejsť 400 kilometrov.

Audi predstavilo elektrické SUV e-tron

Česi odhalili detaily výkonnej novinky. Ukazujú disky a obutie s mierami 235/45 R20 či zadný nárazník, ktorý obsahuje dvojicu koncoviek výfuku.

Škoda Kodiaq RS: Striptíz SUV pokračuje

Rakúsko v súčasnosti testuje rýchlosť 140 km/h na dvoch úsekoch diaľnic. Ak sa projekt osvedčí, minister dopravy by chcel vyššiu rýchlosť zaviesť plošne...

Rakúsko chce zvýšiť rýchlosť na diaľniciach

K čisto benzínovej dvojici motorov sa pridáva vyhotovenie s označením e-Boxer. Počas budúceho roka bude údajne realitou aj v Európe.

Subaru XV dostalo hybridný variant

Obytné automobily či prívesy sú, prinajmenšom čo sa dizajnu a pôdorysu týka, už roky relatívne konzervatívne. Na trh prichádza firma Romotow, ktorá by...

Nahradí aj chatu: Prvý karavan svojho druhu

Elektrický poháňané SUV má kontroverzný dizajn, kabínu vytvárajúcu uvoľnenú atmosféru a schopnosť plne autonómneho fungovania.

BMW Vision iNext: Vo výrobe od roku 2021
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×