Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Silný naftový štvorvalec pre Ford Everest

Modrý ovál dal svojmu veľkému SUV vznetový biturbo motor s výkonom 157 kW (213 k), jeho uvedenie môže čakať aj príbuzný pick-up.
3 12 príspevkov 24.05.2018 / Marek Pokrývka

Ford vo februári odhalil drsnú verziu typu Ranger, ktorá zdedila prívlastok Raptor od svojho väčšieho súrodenca F-150. Vozidlo debutovalo so širokým bodykitom, zdvihnutým podvozkom a viacerými optickými úpravami. Namiesto očakávaných benzínových agregátov dostalo do vienka silný naftový štvorvalec a teraz ho výrobca prichystal aj pre Everest.

Ford Everest dostal rovnaký motor ako model Ranger Raptor 3 fotografie v galérii Ford Everest dostal rovnaký motor ako model Ranger Raptor Zdroj: Ford

Meno najvyššej hory sveta nesie v roku 2014 uvedené SUV, ktorého hlavným trhom je Austrália. Nesie rovnaký genetický rukopis ako spomínaný pick-up. Okrem početných dizajnových rysov spája dvojicu aj technická platforma, uvedenie vznetového biturbo motora teda môže čakať tiež Ranger. Ten sa u nás aktuálne predáva s agregátom 2.2 TDCi Duratorq dostupným v naladení na 96 kW (130 k) alebo 118 kW (160 k) a väčším 3,2-litrovým päťvalcom dosahujúcim 147 kW (200 k).

Drsný pick-up Ranger dostal turbodiesel

Raptor má nafúknutý bodykit, svetlú výšku 283 mm, desaťstupňový automat a pohon všetkých kolies s mechanickou uzávierkou.

Oproti druhému spomínanému motoru je nový dvojliter silnejší napriek výrazne nižšiemu objemu. Pick-up vo vyhotovení Raptor prišiel s výkonom 157 kW (213 k) a krútiacim momentom 500 Nm, rovnakými parametrami disponuje teraz aj príbuzný Everest. Spoločným rysom je tiež použitie desaťstupňovej automatickej prevodovky. Uvedenie tejto technickej kombinácie pre Ranger zatiaľ oficiálne potvrdené nie je, známy teda nie je ani prípadný dátum.


Najnovšie články
Peugeot 206: Bestseller oslavuje 20. narodeniny

Elektromobil stojaci na platforme MEB sa veľkosťou zmestí medzi typy Q5 a Q7, má výkon 300 kW (408 k) a na jedno nabitie má prejsť 400 kilometrov.

Audi predstavilo elektrické SUV e-tron

Česi odhalili detaily výkonnej novinky. Ukazujú disky a obutie s mierami 235/45 R20 či zadný nárazník, ktorý obsahuje dvojicu koncoviek výfuku.

Škoda Kodiaq RS: Striptíz SUV pokračuje

Rakúsko v súčasnosti testuje rýchlosť 140 km/h na dvoch úsekoch diaľnic. Ak sa projekt osvedčí, minister dopravy by chcel vyššiu rýchlosť zaviesť plošne...

Rakúsko chce zvýšiť rýchlosť na diaľniciach

K čisto benzínovej dvojici motorov sa pridáva vyhotovenie s označením e-Boxer. Počas budúceho roka bude údajne realitou aj v Európe.

Subaru XV dostalo hybridný variant

Obytné automobily či prívesy sú, prinajmenšom čo sa dizajnu a pôdorysu týka, už roky relatívne konzervatívne. Na trh prichádza firma Romotow, ktorá by...

Nahradí aj chatu: Prvý karavan svojho druhu

Elektrický poháňané SUV má kontroverzný dizajn, kabínu vytvárajúcu uvoľnenú atmosféru a schopnosť plne autonómneho fungovania.

BMW Vision iNext: Vo výrobe od roku 2021
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×