Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Silný naftový štvorvalec pre Ford Everest

Modrý ovál dal svojmu veľkému SUV vznetový biturbo motor s výkonom 157 kW (213 k), jeho uvedenie môže čakať aj príbuzný pick-up.
3 12 príspevkov 24.05.2018 / Marek Pokrývka

Ford vo februári odhalil drsnú verziu typu Ranger, ktorá zdedila prívlastok Raptor od svojho väčšieho súrodenca F-150. Vozidlo debutovalo so širokým bodykitom, zdvihnutým podvozkom a viacerými optickými úpravami. Namiesto očakávaných benzínových agregátov dostalo do vienka silný naftový štvorvalec a teraz ho výrobca prichystal aj pre Everest.

Ford Everest dostal rovnaký motor ako model Ranger Raptor 3 fotografie v galérii Ford Everest dostal rovnaký motor ako model Ranger Raptor Zdroj: Ford

Meno najvyššej hory sveta nesie v roku 2014 uvedené SUV, ktorého hlavným trhom je Austrália. Nesie rovnaký genetický rukopis ako spomínaný pick-up. Okrem početných dizajnových rysov spája dvojicu aj technická platforma, uvedenie vznetového biturbo motora teda môže čakať tiež Ranger. Ten sa u nás aktuálne predáva s agregátom 2.2 TDCi Duratorq dostupným v naladení na 96 kW (130 k) alebo 118 kW (160 k) a väčším 3,2-litrovým päťvalcom dosahujúcim 147 kW (200 k).

Drsný pick-up Ranger dostal turbodiesel

Raptor má nafúknutý bodykit, svetlú výšku 283 mm, desaťstupňový automat a pohon všetkých kolies s mechanickou uzávierkou.

Oproti druhému spomínanému motoru je nový dvojliter silnejší napriek výrazne nižšiemu objemu. Pick-up vo vyhotovení Raptor prišiel s výkonom 157 kW (213 k) a krútiacim momentom 500 Nm, rovnakými parametrami disponuje teraz aj príbuzný Everest. Spoločným rysom je tiež použitie desaťstupňovej automatickej prevodovky. Uvedenie tejto technickej kombinácie pre Ranger zatiaľ oficiálne potvrdené nie je, známy teda nie je ani prípadný dátum.


Video
Najnovšie články
NDS vyhlásila súťaž na D3 na Kysuciach

Výzvy Donalda Trumpa k ďalšiemu zvyšovaniu ťažby ropy nahrávajú do karát aj našim motoristom. V predvianočnom období určite pomôže každé ušetrené euro...

Benzín a ropa: Do konca roka už len lacnejšie?

Automobilky pred septembrovým zavedením WLTP zaplavili trh zľavnenými modelmi, preto predaj v Európe stanuje. Najväčší prepad zaznamenali značky koncernu...

Výrazné zľavy pred WLTP viedli k poklesu predaja

Hrozba ciel na európske autá zo strany USA pretrváva. EÚ sa však nebude nečinne prizerať a je pripravená vrátiť úder.

EÚ je pripravená vrátiť úder

Tesla začne predávať svoj Model 3 v Európy budúci rok a prispôsobí ho európskym požiadavkám, najmä v súvislosti s nabíjaním.

Model 3 sa začne v Európe predávať budúci rok

Nitra tento mesiac spúšťa prvú etapu pilotného projektu, ktorý obyvateľom a návštevníkom uľahčí parkovanie v centre mesta. Umožní to systém ParkDots.

V Nitre uľahčuje parkovanie systém ParkDots

KLEBETY TÝŽDŇA Bentley pripravuje elektromobil, BMW M3 sa možno dočká kombi verzie a príťažlivá Mazda3 zvestuje budúcnosť pod kapotou.

Revolučná Mazda3 a Amarok na báze Fordu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×