Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Silný naftový štvorvalec pre Ford Everest

Modrý ovál dal svojmu veľkému SUV vznetový biturbo motor s výkonom 157 kW (213 k), jeho uvedenie môže čakať aj príbuzný pick-up.
3 12 príspevkov 24.05.2018 / Marek Pokrývka

Ford vo februári odhalil drsnú verziu typu Ranger, ktorá zdedila prívlastok Raptor od svojho väčšieho súrodenca F-150. Vozidlo debutovalo so širokým bodykitom, zdvihnutým podvozkom a viacerými optickými úpravami. Namiesto očakávaných benzínových agregátov dostalo do vienka silný naftový štvorvalec a teraz ho výrobca prichystal aj pre Everest.

Ford Everest dostal rovnaký motor ako model Ranger Raptor 3 fotografie v galérii Ford Everest dostal rovnaký motor ako model Ranger Raptor Zdroj: Ford

Meno najvyššej hory sveta nesie v roku 2014 uvedené SUV, ktorého hlavným trhom je Austrália. Nesie rovnaký genetický rukopis ako spomínaný pick-up. Okrem početných dizajnových rysov spája dvojicu aj technická platforma, uvedenie vznetového biturbo motora teda môže čakať tiež Ranger. Ten sa u nás aktuálne predáva s agregátom 2.2 TDCi Duratorq dostupným v naladení na 96 kW (130 k) alebo 118 kW (160 k) a väčším 3,2-litrovým päťvalcom dosahujúcim 147 kW (200 k).

Drsný pick-up Ranger dostal turbodiesel

Raptor má nafúknutý bodykit, svetlú výšku 283 mm, desaťstupňový automat a pohon všetkých kolies s mechanickou uzávierkou.

Oproti druhému spomínanému motoru je nový dvojliter silnejší napriek výrazne nižšiemu objemu. Pick-up vo vyhotovení Raptor prišiel s výkonom 157 kW (213 k) a krútiacim momentom 500 Nm, rovnakými parametrami disponuje teraz aj príbuzný Everest. Spoločným rysom je tiež použitie desaťstupňovej automatickej prevodovky. Uvedenie tejto technickej kombinácie pre Ranger zatiaľ oficiálne potvrdené nie je, známy teda nie je ani prípadný dátum.


Video
Najnovšie články
Elon Musk opäť šokuje: Lietajúci športiak Tesly?

Obe hybridné verzie prichádzajú s prepracovanými nárazníkmi či svetlami, v interiéri sa objavil väčší displej a dotykový panel klimatizácie.

Hyundai Ioniq podstúpil plastickú operáciu

Už onedlho sa začnú najrozsiahlejšie dopravné obmedzenia v histórii Bratislavy. Pri riadení dopravy bude uprednostňovaná MHD, primátor Matúš Vallo preto...

Vallo: Vodiči nechajte autá doma, použite MHD

Obchodníci sa neraz predháňajú v ponuke zaujímavých „vychytávok“, ktoré by mali v zime uľahčiť život motoristu. Niektoré môžu byť užitočné, iné z vás len...

Zimné príslušenstvo: Čo sa oplatí a čo určite nie?

Nemecko nastúpilo na cestu rozvoja elektromobility a postupne rozširuje sieť nabíjacích staníc. Zatiaľ najviac ich má Hamburg.

Najviac nabíjačiek v Nemecku má Hamburg

Americký úpravca dal elektrickému SUV široký bodykit z uhlíkových vlákien a kompletne prečalúnil jeho interiér.

T Sportline Model X: Karbón a oranžová

Volkswagen plánuje nástupcu aktuálneho Golfu ukázať už o niekoľko mesiacov, online svet však už jeho podobu pozná. Po starších videách sa teraz na internete...

Dizajn ôsmeho Golfu prezrádzajú nové fotky
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×