Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Pick-up triedy X s dotykom od Brabusu

Dvorný úpravca Mercedesu si vzal do parády ďalší model tejto značky. Vybral si osobno-úžitkovú triedu X, pre ktorú si pripravil niekoľko vylepšení.
16 11 príspevkov 22.05.2018 / Redakcia AUTO BILD

Brabus upravuje ďalší automobil s trojcípou hviezdou na kapote. Tentokrát si od Mercedesu vzal do parády pick-up, ktorý vnáša do segmentu prémiový vietor. Triedu X podrobil niekoľkým estetickým i technickým vylepšeniam. Žiadne veľké zmeny sa však nediali, na pomery renomovanej firmy ide o veľmi decentný projekt.

Brabus dal pick-upu o niečo športovejší vzhľad 16 fotografií v galérii Brabus dal pick-upu o niečo športovejší vzhľad Zdroj: Brabus

Štandardné logo značky v maske už tradične nahrádza veľké béčko, vďaka ktorému je upravené X-ko rozoznateľné od klasickej verzie. Tuner ho vybavil aj ďalšími maličkosťami v exteriéri, ako sú napríklad LED diódy denného svietenia v spodnej časti predného nárazníku či svetelná rampa na streche. Že ide o Brabus zistíte aj vďaka 20-palcovým diskom, štyrom koncovkám výfuku a označeniam na zadnom čele.

Mercedes triedy X: Prvý prémiový pick-up

Stuttgart odhalil novinku, ktorá stojí na rovnakom základe ako Nissan Navara. Nemci však automobil kompletne prepracovali.

Drobné vylepšenia pokračujú aj pod kapotou. Naftový 2,3-litrový štvorvalec dostal upgrade D4 PowerXtra. Motor požičaný pôvodne od Renaultu si prilepšil o 15 kW (20 k), dosahuje výkon 155 kW (210 k) a krútiaci moment 500 Nm. Upravený pick-up zrýchli na stovku za 11,8 sekundy a zastaví sa na 207 km/h. Pre interiér si Brabus prichystal iba zopár detailov, ako sú vlastné koberčeky či vnútorné kryty prahov.


Najnovšie články
Peugeot 206: Bestseller oslavuje 20. narodeniny

Elektromobil stojaci na platforme MEB sa veľkosťou zmestí medzi typy Q5 a Q7, má výkon 300 kW (408 k) a na jedno nabitie má prejsť 400 kilometrov.

Audi predstavilo elektrické SUV e-tron

Česi odhalili detaily výkonnej novinky. Ukazujú disky a obutie s mierami 235/45 R20 či zadný nárazník, ktorý obsahuje dvojicu koncoviek výfuku.

Škoda Kodiaq RS: Striptíz SUV pokračuje

Rakúsko v súčasnosti testuje rýchlosť 140 km/h na dvoch úsekoch diaľnic. Ak sa projekt osvedčí, minister dopravy by chcel vyššiu rýchlosť zaviesť plošne...

Rakúsko chce zvýšiť rýchlosť na diaľniciach

K čisto benzínovej dvojici motorov sa pridáva vyhotovenie s označením e-Boxer. Počas budúceho roka bude údajne realitou aj v Európe.

Subaru XV dostalo hybridný variant

Obytné automobily či prívesy sú, prinajmenšom čo sa dizajnu a pôdorysu týka, už roky relatívne konzervatívne. Na trh prichádza firma Romotow, ktorá by...

Nahradí aj chatu: Prvý karavan svojho druhu

Elektrický poháňané SUV má kontroverzný dizajn, kabínu vytvárajúcu uvoľnenú atmosféru a schopnosť plne autonómneho fungovania.

BMW Vision iNext: Vo výrobe od roku 2021
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×