Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Seat avizuje premiéru svojho veľkého SUV

VIDEO
Počas letných mesiacov pravdepodobne Španieli odhalia typ Tarraco, ktorý bude stáť na rovnakej technike ako Škoda Kodiaq.
1 21.05.2018 / Marek Pokrývka

V druhej polovici marca uplynul rok od konferencie, na ktorej Seat oficiálne potvrdil plány na uvedenie SUV s tromi radmi sedadiel. Vozidlo dostalo s prispením verejnosti označenie Tarraco. Jeho finálne meno oznámila španielska automobilka vo februári spolu so zverejnením fotografie zachytávajúcej prednú časť, teraz avizuje blížiacu sa premiéru.

Seat Tarraco bude asi o niečo menší a možno aj lacnejší než Škoda Kodiaq

Dátum chystaného debutu síce zatiaľ  nevieme a žiadne informácie nie sú známe ani o jeho lokalite, no pravdepodobne to nepotrvá dlho. Seat totiž na sociálnej sieti zverejnil video evidentne koncipované ako štart mediálnej kampane predchádzajúcej odhaleniu. Hovorí v ňom o tradíciách, priemernosti či využívaní príležitostí, samotné auto však zobrazuje minimálne. Jeho linky v záverečnej časti spotu takmer úplne zakrýva oranžová plachta.

Najväčšie SUV Seat sa bude volať Tarraco

Sedemmiestne vozidlo má stáť na rovnakom technickom základe ako Škoda Kodiq, no Španiel by mohol byť lacnejší.

Tarraco bude ďalším koncernovým vozidlom postaveným na platforme MQB, využiť má rovnakú verziu architektúry ako Škoda Kodiaq. S českým bratom bude Španiela spájať veľa rysov. No okrem dizajnu sa dvojica nepochybne odlíši aj v ďalších ohľadoch, na ich konkretizáciu si ale ešte musíme počkať. Debut svojho veľkého SUV pravdepodobne Seat pripraví počas leta.


Najnovšie články
Peugeot 206: Bestseller oslavuje 20. narodeniny

Elektromobil stojaci na platforme MEB sa veľkosťou zmestí medzi typy Q5 a Q7, má výkon 300 kW (408 k) a na jedno nabitie má prejsť 400 kilometrov.

Audi predstavilo elektrické SUV e-tron

Česi odhalili detaily výkonnej novinky. Ukazujú disky a obutie s mierami 235/45 R20 či zadný nárazník, ktorý obsahuje dvojicu koncoviek výfuku.

Škoda Kodiaq RS: Striptíz SUV pokračuje

Rakúsko v súčasnosti testuje rýchlosť 140 km/h na dvoch úsekoch diaľnic. Ak sa projekt osvedčí, minister dopravy by chcel vyššiu rýchlosť zaviesť plošne...

Rakúsko chce zvýšiť rýchlosť na diaľniciach

K čisto benzínovej dvojici motorov sa pridáva vyhotovenie s označením e-Boxer. Počas budúceho roka bude údajne realitou aj v Európe.

Subaru XV dostalo hybridný variant

Obytné automobily či prívesy sú, prinajmenšom čo sa dizajnu a pôdorysu týka, už roky relatívne konzervatívne. Na trh prichádza firma Romotow, ktorá by...

Nahradí aj chatu: Prvý karavan svojho druhu

Elektrický poháňané SUV má kontroverzný dizajn, kabínu vytvárajúcu uvoľnenú atmosféru a schopnosť plne autonómneho fungovania.

BMW Vision iNext: Vo výrobe od roku 2021
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×