Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Do dražby čoskoro príde pápežské Lambo

Desaťvalcové kupé so špeciálnym bielo-zlatým kabátom bude ponúkať spoločnosť RM Sotheby’s, zisk venuje Svätý Otec na charitu.
6 03.05.2018 / Marek Pokrývka

Hlava katolíckej cirkvi sa nezvykne často objavovať v motoristických médiách, no vlani sa jej to podarilo minimálne dvakrát. František totiž začiatkom leta dostal do daru elektromobil Chevrolet Bolt a neskôr tiež podstatne pikantnejšie Lamborghini Huracán v jedinečnom vyhotovení. Už vtedy pápež vyhlásil, že superšport si nechce nechať. Namiesto toho s ním má dobročinné plány.

Lamborghini Huracán vyrobené špeciálne pre pápeža Františka 6 fotografií v galérii Lamborghini Huracán vyrobené špeciálne pre pápeža Františka Zdroj: Lamborghini

Svätý Otec má od talianskej automobilky desaťvalcové kupé vo verzii LP580-2 so zadným pohonom a špeciálnym bielo-zlatým kabátom vychádzajúcim z farieb vatikánskej vlajky. Okrem unikátneho vyhotovenia sa môže pápežské Lambo pochváliť podpisom i požehnaním najvýznamnejšej osoby kresťanského sveta, čo sa pravdepodobne odrazí na jeho cene.

Pápež dostal do daru Lamborghini Huracán

František podpísal a požehnal špeciálne talianske kupé, no darovaný superšport nechce. Plánuje ho vydražiť pre dobročinné účely.

Huracán príde už čoskoro do dražby. Ponúkať ho bude spoločnosť RM Sotheby’s, ktorá organizuje 12. mája podujatie v Monaku. Predajnú hodnotu superšportu odhaduje na 250- až 350-tisíc eur. Pápež už vopred prezradil, že zisk venuje kompletne na charitu a rozdelí ho medzi štyri subjekty. Sedemdesiatpercentný podiel z výťažku dostane historické iracké mesto Ninive spustošené Islamským štátom, po desať percent si rozdelí nadácia pápeža Jána XXIII spolu s dvomi dobročinnými organizáciami pomáhajúcimi obetiam obchodu s ľuďmi a africkým ženám i deťom.


Video
Najnovšie články
Karoq Velo: Originálna Škoda pre cyklistov

Renault v posledných dňoch zaznamenal poriadnu expanziu čerstvých modelov a to dokonca nechtiac. Na verejnosť sa dostali informácie a fotky tajných...

Renault: Tajné novinky odhalila séria únikov

V sobotu sa bude konať inaugurácia Zuzany Čaputovej do funkcie prezidentky SR bude časť centra Bratislavy uzatvorená, a to aj pre rezidentov.

Pre inauguráciu prezidentky uzatvoria centrum Bratislavy

Napätie medzi Renaultom a Nissanom sa naplno prejavilo po zatknutí Carlosa Ghosna a neúspešné rokovania o fúzii s Fiat Chrysler ho ešte vystupňovali.

V aliancii Renault-Nissan to vrie, napätie sa stupňuje

Polícia v Británii uvádza do testovacej prevádzky novú technológiu. Z pohľadu bežného vodiča ide o radary, tie však prekvapivo nebudú merať rýchlosť. Na čo sa...

Rýchlosť merať nebudú: Nové radary v nasadení

O Škode Kamiq od svetovej premiéry príliš nepočuť, jej príchod na trh sa však blíži. Dnes sme spoznali prvé detaily z cenníka českého crossoveru.

Najlacnejšie SUV Škody: Prvé detaily o cenách

Česká Škoda je u nás stále obľúbená, čo dokazujú aj májové predajné čísla. Nanešťastie tento úspech nedokázal vykompenzovať prepad predaja v Ázii.

Škode sa v máji darilo horšie, problém nastal v Číne
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×