Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Fiesta dostala úžitkové vyhotovenie Van

Základným rysom piatej verzie malého hatchbacku je absencia zadných bočných okien, sedadlá nahradil nákladový priestor.
9 4 príspevky 29.04.2018 / Marek Pokrývka

V úžitkovom segmente má Ford slušnú pozíciu, za čo vďačí prioritne modelovému radu Transit. Ten okrem najväčšej dodávky aktuálne obsahuje aj menšie vany s prívlastkom Custom a Connect. Posledný menovaný však nie je vstupnou bránou do portfólia značky, túto pozíciu tradične zastáva Fiesta. Momentálne opäť dostala vyhotovenie Van. Ide o ideál pre rozvoz pizze či náhradu väčších vozidiel vhodnú aj pre úzke uličky starých miest.

Ford Fiesta debutoval na výstave Birminghane v novej verzii 9 fotografií v galérii Ford Fiesta debutoval na výstave Birminghane v novej verzii Zdroj: Ford

Siedma generácia malého hatchbacku debutovala pôvodne v štyroch rôznych verziách, teraz prichádza piata. Jej základným rysom je absencia zadných bočných okien. Tie nahradili plechy, inak je trojdverová karoséria zachovaná. V predstavenej forme Sport Van dokonca disponuje dynamickým bodykitom podčiarknutým červenou farbou a sedemnásťpalcovými diskami kolies. Vybavenie môže obsahovať multimediálny systém Sync 3, nechýba ani opcia navigačného rozhrania.

Ford Fiesta: Najlepšie malé auto na trhu?

PRVÁ JAZDA Siedme vydanie hatchbacku sa navonok ponáša na svojho predchodcu, má však hodnotnejší interiér a väčšiu ponuku individualizácie.

Samozrejme, okrem dvojice skiel chýbajú aj zadné sedadlá. Nahradil ich nákladový priestor s dĺžkou 1,3 metra a gumeným povrchom, ktorý sa ľahko udržiava. Užitočná hmotnosť dosahuje 500 kilogramov. Fiesta Van sa bude dodávať od jesene s 1,1-litrovým atmosférickým trojvalcom dosahujúcim výkon 63 kW (85 k) alebo litrovým prepĺňaným variantom naladeným na 92 kW (125 k). Alternatívou je 1,5-litrový turbodiesel dosahujúci 63 kW (85 k) alebo 88 kW (120 k). O cenách jednotlivých vyhotovení sa zatiaľ nehovorí.


Video
Najnovšie články
Niki Lauda:  Jeho kariéra udivuje do dnešných dní

Znovuzrodenie firmy, ktorá sa do histórie zapísala najmä modelom Pantera, má prebehnúť na Festivale rýchlosti v Goodwoode.

De Tomaso: Talianska značka opäť ožije

Oprava a rekonštrukcia mosta pred Malackami si vyžiadali uzatvorenie úseku. Vodiči, ktorí do mesta prichádzajú od diaľnice D2, musia počítať s obchádzkami.

Pri ceste do Malaciek po D2 počítajte s obchádzkou

Po tom, čo nemecké úrady začali vyšetrovať podozrenie z existencie nelegálneho softvéru v modelovom rade Mercedes GLK, vznikli pochybnosti o ďalších modeloch...

Dieselgate: Podozrenia voči Daimleru sa množia

V novom spote upozorňujúcom na premiéru omladeného vozidla automobilka prezradila, že modelovú paletu rozšíri variant Scout.

Škoda Superb: Po facelifte aj do terénu?

Japonská automobilka prichádza s novou dodávkou. Ide o minimálne upravený Renault Kangoo, ktorý má pritom čoskoro dostať nástupcu.

Nissan uvádza kompaktný van NV250

Frekventovaná cesta v srbskom regióne Grdelica patrila medzi nočné mory, nakoľko bola známa ako chronický "lievik". Srbsko dokončilo a otvorilo posledný úsek...

Srbsko otvorilo posledný úsek tranzitného ťahu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×