Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Alfa Romeo chystá kupé: Čo prinesie?

VIDEO
Dvojdverová novinka využije ako základ typ Giulia. Údajne môže dostať technológiu z F1, debut sa očakáva niekedy koncom tohto roka.
25.04.2018 / Marek Pokrývka

Pred niekoľkými rokmi sa portfólio značky Alfa Romeo cvrklo na dva hatchbacky. S osudom tradičného talianskeho výrobcu to vyzeralo biedne, jeho materský koncern však spustil záchranný plán. Kľúčovými stavebnými kameňmi sa stal sedan Giulia a príbuzné SUV Stelvio. V aktuálnom stave by ponuka firmy nemala dlho zostať, vo vývoji je vraj čosi špeciálne.

Automobilka založená pred vyše storočím v Miláne podľa zákulisných informácii chystá atraktívne kupé. Nebude postavené na zelenej lúke, ale ako základ využije typ Giulia. Čo dvojdverová novinka prinesie? V prvom rade veľa výkonu, špičková verzie údajne môže dostať technológiu z F1 na posilnenie šesťvalca. Debut vozidla sa očakáva niekedy koncom tohto roka. Bližšie detaily nájdete vo videu od našich nemeckých kolegov, vrátane predbežnej vizualizácie auta.


Video
Najnovšie články
Range Rover Sport HST má prelomový motor

Strieborný roadster z roku 1958 prešiel veľkou renováciou, zahŕňala aj veľkú prestavbu pre jeho doterajšieho britského vlastníka.

Na predaj bude výnimočné Porsche 356 A

Spoločnosť Fiat Chrysler Automobiles zaznamenala pokles predaja o 14,9 %, Fordu klesol predaj áut o 6,6 % a spoločnosti Volkswagen o 6,4 %

Predaj áut v EÚ klesol v januári takmer o 5 %

Angličan dostal vyladenú verziu dvanásťvalca s výkonom 635 koní, upravený bodykit i podvozok. Lambo pokoril len v jednej disciplíne a veľmi tesne.

Najrýchlejším SUV sveta je opäť Bentagya

Dnes, 15. februára, je prvý deň, keď sa v Bratislave uzatvoria najdôležitejšie dopravné ťahy. Ako je však možné, že k tomu vôbec došlo? Miestami zostáva...

Náš názor: Deň, keď sa Bratislava zastavila

Mitsubishi opäť stavilo na klasickú stratégiu a navonok kompletne mení model ASX, tešiť sa môžeme aj na nové motory. Na jednu oblasť auta však Japonci, zdá sa,...

Mitsubishi ASX: Dizajn sa mení na nepoznanie

Vodič sedanu Mazda3 sa bežný incident rozhodol riešiť tak, že zastavil a vytvoril veľmi nebezpečnú situáciu.

Kanaďan sa chcel hádať uprostred diaľnice
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×