Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Autosalón v Bratislave: Top debuty ročníka 2018

FOTO
Na pôde výstaviska Incheba sa koná najväčší motoristický sviatok na Slovensku. Dnes svoje brány otvoril autosalón v Bratislave a my sme na ňom nemohli chýbať. Oplatí sa sem zavítať? Ponúkame prehľad top premiér veľkej autoshow.
35 10 príspevkov 24.04.2018 / Filip Kadlečík

V Bratislave sa dnes otvorili brány 28. ročníka tradičnej autoshow, ktorá sa odohráva v priestoroch výstaviska Incheba. Aj tento rok sa koná na sklonku apríla a síce od 24. 4. (utorok) do 29. 4. (nedeľa). Základné vstupné sa pohybuje na úrovni 8 eur, priplatiť si treba dnes (25 eur) a v sobotu, kedy vás lístok na autoshow bude stáť 10 eur. Vstupenky si možno zakúpiť na mieste, ale aj vopred na internete.

Okrem produkčných modelov možno v Bratislave vidieť aj fascinujúce koncepty budúcnosti 35 fotografií v galérii Okrem produkčných modelov možno v Bratislave vidieť aj fascinujúce koncepty budúcnosti Zdroj: Filip Kadlečík

Tento rok tu svoje produkty celkovo vystavuje až 74 značiek, ktoré svoje pôsobenie priamo spájajú s automobilovým priemyslom. Okrem nových modelov sa tu dá nájsť aj množstvo menej tradičných vozidiel. Tešiť sa môžete na výstavu veteránov BMW, ale napríklad aj na malú sekciu venovanú tuningu, karavanom či rôznemu autopríslušenstvu.

Oplatí sa do Incheby zavítať? Rozhodne áno. Zaujme totiž nielen sprievodný program, ale aj dostatočné množstvo automobilových noviniek. Niektoré z nich debutovali len nedávno na autosalóne v Ženeve, spomenúť treba napríklad štúdiu Škoda Vision X, ktorú tu ešte do dnešného rána nik nečakal. Zabúdať však netreba ani na showcar Mercedes-AMG Project One.

>>> Kompletný prehľad TOP debutov bratislavského autosalóna <<<

Svoju slovenskú výstavnú premiéru si tu odbili napríklad Kia Ceed, Citroën C4 Cactus, Volkswagen Touareg, Suzuki Swift Sport, Hyundai Santa Fe, Peugeot 508, ale aj faceliftovaná Škoda Fabia či Mazda6. Za zmienku určite stoja aj luxusné exempláre typu Lamborghini Huracán Performante, Bentley Bentayga V8, Dodge Challenger SRT Hellcat či Rolls-Royce Wraith.

Autosalón v Ženeve: Top autá ročníka 2018

Pod strechou ženevského výstaviska Palexpo tento rok už tradične debutovali desiatky zaujímavých noviniek. Okrem bežných áut sa tam však dalo vidieť aj množstvo konceptov a superšportov, ktoré...

Ak ste doteraz váhali, či autoshow v Bratislave navštíviť, rozhodne vám odporúčame tak urobiť. Je pravda, že so salónmi svetového cvengu, akým je napríklad Ženeva, sa porovnávať nemôže. Aj tak však ponúka prekvapivé množstvo exkluzívnych noviniek, ktoré sa doteraz na Slovensku vidieť nedali. Chystáte sa o tom presvedčiť aj na vlastné oči?


Video
Najnovšie články
Subaru Outback: Pribudol prepĺňaný boxer

Od výbehových modelov už väčšinou prekvapenia neočakávame. O to príjemnejšiu sú, ak sa dostavia. Mitsubishi L200 už síce čaká na príchod novej generácie, aj tá...

Test L200 Black Edition: Dostupné prekvapenie

PRVÁ JAZDA Najprv sme to brali len ako príchod najvýkonnejšej verzie, ale po prvých jazdách je jasné, že HR-V Sport je celkom iné auto.

Honda HR-V Sport: Nečakane odlišné SUV

Na júnovom autosalóne v Šen-čene bude mať premiéru štúdia, z ktorej sa časom stane sériové vozidlo. Detaily o ňom zatiaľ nepoznáme.

Škoda Vision GT: Česi chystajú ďalšie SUV

Odvážne štylizovaná štúdia má krídlové dvere a head-up displej pokrývajúci celú šírku čelného skla, pohon je čisto elektrický.

Kia HabaNiro: Predzvesť novej generácie?

Dobrých nápadov nikdy nie je dosť. Už 7. - 9. júna sa uskutoční motoristická akcia s tými najlepšími cieľmi - pomáhať tam, kde je to potrebné.

RALLY RADOSTI: 30 športiakov prejde SR, pomôžu dobrej veci

Do svojho kompaktného SUV prestali Japonci montovať diesel, nedávno dali zbohom aj dvojlitrovému benzínu. Aká je jediná v súčasnosti dostupná verzia?

Test Subaru XV 1.6: Pre pokojných vodičov
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×