Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Focus: Novinka načrtnutá v ostrých verziách

Medzi fanúšikmi rýchlych hatchbackov je športový kompakt Ford klasikou. Nedávno prešlo vozidlo generačnou výmenou, ktorá časom prinesie aj výkonné modely.
2 3 príspevky 23.04.2018 / Redakcia AUTO BILD

Obľúbený hatchback od Fordu sa nedávno dočkal novej generácie, pričom prešiel rozsiahlymi zmenami. Focus sa zmenil takmer na nepoznanie. Okrem svojej štandardnej podoby debutoval aj vo vyhotoveniach Vignale, Active i s optickým paketom ST Line, pričom rodina sa ešte rozšíri. Maďarský grafik X-Tomi sa už stihol postarať o vizualizácie ostrých verzií.

Ford Focus sa virtuálne obliekol do kabáta verzie ST 2 fotografie v galérii Ford Focus sa virtuálne obliekol do kabáta verzie ST Zdroj: X-Tomi Design

V počítači vznikol model predstavujúci bránu do sveta výkonných produktov značky. Autor si model Focus ST predstavil v žltej farbe s čiernymi a červenými detailmi a charakteristickou maskou chladiča. Silnejším nasledovníkom by mal byť variant RS, ktorý tradične predstavuje vrchol ponuky. Dizajn ereska bude rovnako ako pri predošlej generácií výrazne agresívnejší oproti jeho slabšiemu súrodencovi. Očakávať môžeme ostré nárazníky, odvetrávanú kapotu či prítlačné krídlo.

Ford Focus sa vydal po stopách Fiesty

Svojho menšieho súrodenca evokuje kompakt nielen dizajnom prednej časti, ale tiež ponukou viacerých verzií. Spolu s hatchbackom debutovalo aj kombi.

Ford s veľkou pravdepodobnosťou najprv ukáže verziu ST a ostrý model RS bude nasledovať neskôr. Firma o nich zatiaľ žiadne informácie nezverejnila. Na internete sa však už dlhšie objavujú špekulácie, že nový špičkový Focus by mohol mať výkon až 294 kW (400 k). V prípade slabšieho modelu možno rátať s približne tromi stovkami koní.


Najnovšie články
Test Kodiaq Sportline: Najlepšia Škoda

Štýlové kórejské vozidlo patrí ku kvalitným členom triedy B-SUV. S litrovým srdcom je príjemne svižné, motor by však mohol byť lepšie odizolovaný.

Test Kia Stonic 1.0 T-GDi: Trojvalcová osa

Kompletne otvorený roadster odkazuje na stroje z povojnového obdobia. Existujú dve verzie, pri oboch je základom kupé 812 Superfast.

Ferrari Monza má najsilnejší motor značky

Ford do Európy definitívne prináša Ranger Raptor a spolu s ním i ďalšie novinky. Oznámil to na autosalóne úžitkových vozidiel v Hannoveri. Tešiť sa po novom...

Premiéry Fordu: Ranger Raptor i Custom PHEV

Nemecko chcelo s pomocou stimulov a dotácií dostať na svoje ciele milión áut do roka 2020. Tento cieľ však nie je reálny a určite sa nenaplní.

Milión e-áut na nemeckých cestách tak skoro nebude

Jeseň na cestách prináša po suchom a teplom lete viaceré nové riziká. Jedno z nich však nesúvisí priamo s počasím. Práve v tomto období totiž stúpa riziko...

Zrážka so zverou: Čo robiť a ako jej zabrániť?

Samotný názov Lexus LS je už značka, ktorá má cveng po celom svete. My sme dostali možnosť otestovať schopnosti verzie v špecifikácii 500h. Môže exotický...

Test Lexus LS 500h: Zatieni nemeckú trojku?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×