Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Focus: Novinka načrtnutá v ostrých verziách

Medzi fanúšikmi rýchlych hatchbackov je športový kompakt Ford klasikou. Nedávno prešlo vozidlo generačnou výmenou, ktorá časom prinesie aj výkonné modely.
2 23.04.2018 / Redakcia AUTO BILD

Obľúbený hatchback od Fordu sa nedávno dočkal novej generácie, pričom prešiel rozsiahlymi zmenami. Focus sa zmenil takmer na nepoznanie. Okrem svojej štandardnej podoby debutoval aj vo vyhotoveniach Vignale, Active i s optickým paketom ST Line, pričom rodina sa ešte rozšíri. Maďarský grafik X-Tomi sa už stihol postarať o vizualizácie ostrých verzií.

Ford Focus sa virtuálne obliekol do kabáta verzie ST 2 fotografie v galérii Ford Focus sa virtuálne obliekol do kabáta verzie ST Zdroj: X-Tomi Design

V počítači vznikol model predstavujúci bránu do sveta výkonných produktov značky. Autor si model Focus ST predstavil v žltej farbe s čiernymi a červenými detailmi a charakteristickou maskou chladiča. Silnejším nasledovníkom by mal byť variant RS, ktorý tradične predstavuje vrchol ponuky. Dizajn ereska bude rovnako ako pri predošlej generácií výrazne agresívnejší oproti jeho slabšiemu súrodencovi. Očakávať môžeme ostré nárazníky, odvetrávanú kapotu či prítlačné krídlo.

Ford Focus sa vydal po stopách Fiesty

Svojho menšieho súrodenca evokuje kompakt nielen dizajnom prednej časti, ale tiež ponukou viacerých verzií. Spolu s hatchbackom debutovalo aj kombi.

Ford s veľkou pravdepodobnosťou najprv ukáže verziu ST a ostrý model RS bude nasledovať neskôr. Firma o nich zatiaľ žiadne informácie nezverejnila. Na internete sa však už dlhšie objavujú špekulácie, že nový špičkový Focus by mohol mať výkon až 294 kW (400 k). V prípade slabšieho modelu možno rátať s približne tromi stovkami koní.


Video
Najnovšie články
Test Suzuki Ignis: Lacné, šikovné a jedinečné?

Nový mikrohybridný motor z rodiny Ingenium má šesť valcov v rade, dvojkomorové turbodúchadlo, elektrický kompresor a výkon 400 koní.

Range Rover Sport HST má prelomový motor

Strieborný roadster z roku 1958 prešiel veľkou renováciou, zahŕňala aj veľkú prestavbu pre jeho doterajšieho britského vlastníka.

Na predaj bude výnimočné Porsche 356 A

Spoločnosť Fiat Chrysler Automobiles zaznamenala pokles predaja o 14,9 %, Fordu klesol predaj áut o 6,6 % a spoločnosti Volkswagen o 6,4 %

Predaj áut v EÚ klesol v januári takmer o 5 %

Angličan dostal vyladenú verziu dvanásťvalca s výkonom 635 koní, upravený bodykit i podvozok. Lambo pokoril len v jednej disciplíne a veľmi tesne.

Najrýchlejším SUV sveta je opäť Bentagya

Dnes, 15. februára, je prvý deň, keď sa v Bratislave uzatvoria najdôležitejšie dopravné ťahy. Ako je však možné, že k tomu vôbec došlo? Miestami zostáva...

Náš názor: Deň, keď sa Bratislava zastavila

Mitsubishi opäť stavilo na klasickú stratégiu a navonok kompletne mení model ASX, tešiť sa môžeme aj na nové motory. Na jednu oblasť auta však Japonci, zdá sa,...

Mitsubishi ASX: Dizajn sa mení na nepoznanie
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×