Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Unikátny španielsky superšport na predaj

Zdá sa vám byť Ferrari málo jedinečné? Ak áno, mali by ste sa pozrieť na tento španielsky počin. Nesie názov Tramontana, a je možno až príliš unikátny.
25 1 príspevok 15.04.2018 / Redakcia AUTO BILD

Ak sa povie unikátny superšport, pravdepodobne vás napadne nejaká limitovaná edícia od Ferrari či Lamborghini. Zo západnej európy však pochádza kúsok, ktorý na prvý pohľad vyzerá ako zo sci-fi filmu. Španieli ho pomenovali Tramontana a jeden z nich je momentálne na predaj. Na cestách žiadny podobný automobil nestretnete 25 fotografií v galérii Na cestách žiadny podobný automobil nestretnete Zdroj: Prestige Imports

Konkrétne ide o variant XTR s úpravami od firmy Vilner. Prvýkrát ho v takejto podobe predstavili na výstave SEMA v roku 2016. Či ide o rovnaký exemplár známe nie je. Matno-čierne monštrum má naozaj jedinečný dizajn. Väčšina jeho karosérie je deravá, po vzore monopostov z Formuly. Odlišná je však vyklápacia kabína s dvojicou sedadiel umiestnených za sebou. Tie pripomínajú skôr kokpit stíhačky.

Zlý vtip? Superšporty v lacnom oblečení

Moderné superšporty mávajú prepracovaný dizajn s množstvom špeciálnych materiálov. Ako by však vyzerali, keby mali namiesto nich obyčajné nelakované plasty?

Technické parametre nie sú o nič menej zaujímavé. Nezvyčajný športiak váži 1315 kilogramov a pod kapotou má poriadnu strojovňu. Dvanásťvalec od AMG produkuje 529 kW (720 k) a spolupracuje so sedemstupňovým dvojspojkovým automatom. Tramontana má na odometri 630 kilometrov. Cenu, ako ani iné detaily, predajca nezverejnil.


Najnovšie články
Škody utrhnuté z reťaze: Najextrémnejšie Felicie

Elektrický pohon je v dnes silným trendom a všimol si to aj úpravca ABT. Ich najnovším dielom je totiž dvojica zelených úžitkových vozidiel.

ABT prerobilo Caddy a Transporter na elektroautá

Prezident japonskej automobilky využíva služby prototypu limuzíny, ktorá má upravený bodykit a typickú farebné schému.

Toyota Century: Dostane verziu GRMN?

Retro štylizovaný elektrický van má nosnosť 800 kilogramov, solárnu strechu a akčný rádius maximálne 500 kilometrov.

VW I.D. Buzz aj v úžitkovom vyhotovení

EXKLUZÍVNA JAZDA Plug-in hybrid vyzerá vďaka skladacej streche ešte štýlovejšie než kupé, ponúka lepší pôžitok z jazdy a neprináša zásadné obete.

BMW i8 Roadster: Frajer zo sci-fi filmu

Aktuálny variant na CNG má pod kapotou 1,5-litrový štvorvalec. Pribudol tretí zásobník plynu, ktorý však zmenšil benzínovú nádrž.

Octavia G-Tec: Celkový dojazd sklamal

V minulosti sa hovorilo, že telefonovanie je obrovským problémom za volantom. Dnes už sa rozprávame o iných činnostiach, ktoré však stále súvisia s mobilným...

Geniálna aplikácia: Na mobil už vodič nesiahne
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×