Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Malá trieda G? Špeciálna verzia bez strechy

Dnes rastie trieda G najmä do výšky aj do šírky. V minulosti však existovala aj v menších verziách. Jednou z nich bol aj kabriolet, ktorý je dnes už veľkou raritou.
16 14.04.2018 / Redakcia AUTO BILD

Trieda G od Mercedesu už takmer štyridsať rokov nezmenila svoj vzhľad. Kedysi sme ju poznali aj v iných podobách, ako tú dnešnú. Napríklad v roku 2000 bola dostupná aj ako trojdverová či s odnímateľnou strechou. Dnes už je takéto Géčko na cestách raritou.

S otvorenou strechou už dnes poznáme iba limitovaný Landaulet 16 fotografií v galérii S otvorenou strechou už dnes poznáme iba limitovaný Landaulet Zdroj: Miller Motorcars

V tej dobe bola trieda G dostupná iba pre európsky trh. Záujemcovia spoza veľkej mláky si tak museli svoju krabicu dať doviezť. Rovnaký príbeh mal aj kúsok, ktorý je momentálne na predaj v americkom salóne Miller Motorcars. Majiteľovi nestačilo, že vlastní na domácej pôde nedostupný model. Aby sa ešte viac odlíšil od ostatných, dal si svoje otvorené géčko upraviť firmou Renntech.

A nešlo o žiadne drobné vylepšenia. Za lepšie odpruženie, navýšený výkon či účinnejšie brzdy zaplatil vyše 60-tisíc eur. Schopnosťami by mal byť exemplár na podobnej úrovni ako športový model G55 od AMG. Najazdených má 47 554 kilometrov a predajca si za neho pýta 180-tisíc eur.

Maybach G650: Na jeden deň byť pánom sveta

Pokiaľ ste doteraz považovali najdrahšiu verziu triedy G od Mercedesu za nevkusnú – neoplatí sa nad ňou zbytočne vzrušovať. Existovať bude aj tak len 99 exemplárov. My sme si jeden z nich vyskúšali...


Najnovšie články
Mercedes-AMG: Pribudol základ GT 43

Na parížskom autosalóne pravdepodobne spoznáme štúdiu, ktorá bude evokovať ikonický typ 504. Prinesie retro štýl s modernými prvkami.

Peugeot chystá  reinkarnáciu kupé 504

Tretia generácia terénneho stroja známeho ako KLTV evokuje ikonický Hummer, poháňa ju turbodiesel s výkonom 165 kW (225 k).

Kia vyrába aj off-road, no len pre armádu

Volkswagen chce urýchliť prechod na elektrický pohon. Už o tri roky plánuje spustiť výrobu 27 elektrických modelov a do vývoja investuje desiatky miliárd eur.

VW pripravuje 27 elektrických modelov

Pod kapotu dvojice príbuzných S-Max a Galaxy sa nasťahoval štvorvalec EcoBlue, dostupný je v štyroch verziách. Pribudol aj osemstupňový automat.

Moderný turbodiesel pre veľké MPV Ford

Systém štart-stop mnohí vodiči neznášajú, často síce funguje správne, inokedy však agregát auta vypne v úplne nevhodnej chvíli. Aká je teda pravda o tejto...

Na rovinu o štart-stop systéme: Šetrí palivo?

Vďaka aerodynamike, kvalitnej streche, priestoru a komfortným prvkom je tento kabriolet schopný zastávať rolu auta na každý deň.

Test Mercedes E400 Cabriolet: Len na leto?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×