Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Do dražby ide Ferrari za 3 milióny: Je ich hodné?

VIDEO
Pod kladivko aukčnej siene RM Sotheby´s mieri unikátne Ferrari Sergio. Jeho majiteľ sa dostal do problémov a teraz sa exkluzívneho auta musí zbaviť. Podarí sa ho predať tak výhodne, ako sa očakávalo?
6 14.04.2018 / Filip Kadlečík

Keď Ferrari spolu so štúdiom Pininfarina na ženevskom autosalóne v roku 2013 ukázali roadster Sergio, automobil vyvolal seriózny záujem. Už vtedy sa šepkalo o prísne limitovanej výrobe, vôbec však nebolo jasné, či na ňu naozaj príde. O rok neskôr sa potvrdil vznik exkluzívnej série, zároveň s pozitívnou správou však prišla aj studená sprcha.

Sergio je unikátnym Ferrari, svojim vzhľadom či nedostatočnou odlišnosťou od bežného roadstera si však veľa fanúšikov nezískalo 6 fotografií v galérii Sergio je unikátnym Ferrari, svojim vzhľadom či nedostatočnou odlišnosťou od bežného roadstera si však veľa fanúšikov nezískalo Zdroj: RM Sotheby's

Od pôvodného konceptu sa totiž Ferrari Sergio výrazne odlišovalo a to mu zobralo časť atraktivity. Najmä zadné partie superšportu považujú mnohí za nemastné-neslané. Exkluzívnemu autu je vytýkaná aj prílišná podoba s modelom 458 Spider, z ktorého vychádza.

Napriek tomu boli vozidlá limitovanej edície extrémne drahé - Ferrari ich vyrobilo len šesť a čoho je málo, to v automobilovom svete nemá nízku hodnotu. Potvrdzuje to aj kúsok, ktorý aktuálne mieri na dražbu pod hlavičkom aukčnej spolčnosti RM Sotheby´s. Toto auto patrilo nigérijskému ropnému magnátovi menom Aluko Kolawole. Ten sa však dostal do problémov pre podvody a pranie špinavých peňazí. Jeho majetok sa teraz postupne rozpredáva.

Očakáva sa, že Sergio by sa mohlo predať približne za 2,5 až 3 milióny eur bez započítania 20 % DPH. Pôvodné predpoklady hovorili o tom, že cenovka by mohla prekročiť hranicu 4,3 milióna eur. Hodnotu tohto vozidla totiž zvyšuje aj fakt, že bolo vystavené na autosalóne v Ženeve počas ročníka 2015. Atraktívny je aj nájazd - za tri roky Sergio prešlo len 200 kilometrov.

Ferrari Sergio: Vytriezvenie

Sériová verzia roadsteru vytvorená na základe modelu 458 Spider sa podstatne viac podobá na východiskový model.

S blížiacou sa dražbou však očakávania klesajú. Bude zaujímavé sledovať, za koľko sa osemvalcový roadster s výkonom 445 kW (605 k) reálne predá. V automobilovom svete sa totiž napriek svojej výnimočnosti prehnanej obľube neteší. Fakt, že je len jedným zo šiestich vyrobených vozidiel tohto typu, však cenu v každom prípade vystrelí do nebeských výšin.


Najnovšie články
Škody utrhnuté z reťaze: Najextrémnejšie Felicie

Elektrický pohon je v dnes silným trendom a všimol si to aj úpravca ABT. Ich najnovším dielom je totiž dvojica zelených úžitkových vozidiel.

ABT prerobilo Caddy a Transporter na elektroautá

Prezident japonskej automobilky využíva služby prototypu limuzíny, ktorá má upravený bodykit a typickú farebné schému.

Toyota Century: Dostane verziu GRMN?

Retro štylizovaný elektrický van má nosnosť 800 kilogramov, solárnu strechu a akčný rádius maximálne 500 kilometrov.

VW I.D. Buzz aj v úžitkovom vyhotovení

EXKLUZÍVNA JAZDA Plug-in hybrid vyzerá vďaka skladacej streche ešte štýlovejšie než kupé, ponúka lepší pôžitok z jazdy a neprináša zásadné obete.

BMW i8 Roadster: Frajer zo sci-fi filmu

Aktuálny variant na CNG má pod kapotou 1,5-litrový štvorvalec. Pribudol tretí zásobník plynu, ktorý však zmenšil benzínovú nádrž.

Octavia G-Tec: Celkový dojazd sklamal

V minulosti sa hovorilo, že telefonovanie je obrovským problémom za volantom. Dnes už sa rozprávame o iných činnostiach, ktoré však stále súvisia s mobilným...

Geniálna aplikácia: Na mobil už vodič nesiahne
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×