Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Odhalenie: Prvé info o následníkovi Audi R8

VIDEO
Audi R8 už je zabehnutým superšportom. Počas 12-tich rokov existencie si vybudovalo meno, ktoré mu závidí nejeden superšport. Aká bude ďalšia, v poradí tretia, generácia?
20 príspevkov 14.04.2018 / Filip Kadlečík

V roku 2003 debutoval na autosalóne v Ženeve fascinujúci koncept LeMans Quattro, ktorý stojí na úplnom počiatku úspešného príbehu zvaného Audi R8. Prvé sériové kusy superšportu opustili Neckarsulm v roku 2006 a odvtedy si nemecká beštia získala silné meno. Svedčí o tom aj príchod druhej generácie, ktorá sa na trhu objavila v roku 2015.

Nateraz sa zdá, že dynamický príbeh bude mať aj ďalšie pokračovanie. Tretí nasledovník ságy R8 má prísť na začiatku ďalšej dekády a my už o ňom poznáme niekoľko detailov. V prvom rade sa zdá, že oblému dizajnu so zopár hranami už odzvonilo. Teraz príde presný opak - ostré tvary a niekoľko oblých línií.

Pôvodne sa hovorilo o tom, že novinka by mala využiť platformu, ktorú pre svoje budúce modely chystá Porsche. Tá však príde pomerne neskoro a preto Audi pravdepodobne siahne po riešení z dielne Lamborghini. Nešlo by o žiadne veľké prekvapenie - už prvá generácia stála na základoch superšportu Gallardo.

Audi A6: Luxus podľa gusta Ingolstadtu

Audi so svojimi top modelmi za konkurenciou ešte pred pár mesiacmi zaostávalo. Teraz je však všetko inak. Po typoch A8 a A7 sa svetu oficiálne predstavila aj manažérska limuzína s označením A6. Aká...

Tretia er-osmička bude teda logicky do veľkej miery vychádzať z Huracánu. Čo-to by však mohla “prevziať” aj od konkurencie z Modeny. Hovorí sa totiž, že nemecký superšport príde s hybridnou technikou podobnou La Ferrari. O pohon sa bude starať aj prepĺňaný vidlicový desaťvalec. Okrem toho ďalšie informácie zatiaľ známe nie sú.


Najnovšie články
Mercedes-AMG: Pribudol základ GT 43

Na parížskom autosalóne pravdepodobne spoznáme štúdiu, ktorá bude evokovať ikonický typ 504. Prinesie retro štýl s modernými prvkami.

Peugeot chystá  reinkarnáciu kupé 504

Tretia generácia terénneho stroja známeho ako KLTV evokuje ikonický Hummer, poháňa ju turbodiesel s výkonom 165 kW (225 k).

Kia vyrába aj off-road, no len pre armádu

Volkswagen chce urýchliť prechod na elektrický pohon. Už o tri roky plánuje spustiť výrobu 27 elektrických modelov a do vývoja investuje desiatky miliárd eur.

VW pripravuje 27 elektrických modelov

Pod kapotu dvojice príbuzných S-Max a Galaxy sa nasťahoval štvorvalec EcoBlue, dostupný je v štyroch verziách. Pribudol aj osemstupňový automat.

Moderný turbodiesel pre veľké MPV Ford

Systém štart-stop mnohí vodiči neznášajú, často síce funguje správne, inokedy však agregát auta vypne v úplne nevhodnej chvíli. Aká je teda pravda o tejto...

Na rovinu o štart-stop systéme: Šetrí palivo?

Vďaka aerodynamike, kvalitnej streche, priestoru a komfortným prvkom je tento kabriolet schopný zastávať rolu auta na každý deň.

Test Mercedes E400 Cabriolet: Len na leto?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×