Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

V ponuke je bezchybný Plymouth Prowler

Americký roadster mal doposiaľ jediného majiteľa, ten s ním najazdil iba 134 míľ. K vozidlu prislúcha aj dizajnovo a farebne zladený príves.
15 1 príspevok 13.04.2018 / Marek Pokrývka

Využitím retro prvkov v moderných autách vzniklo množstvo zaujímavých modelov a Plymouth Prowler k nim určite možno zaradiť. Roadster vizuálne odkazujúci na hot-rody z prvej polovice 20. storočia síce nebol ktovieako úspešný, no dizajnom si získal srdcia mnohých fanúšikov. Tí majú teraz šancu získať jeden bezchybný exemplár.

Exoticky vyzerajúci Plymouth je dnes vo výbornej kondícii 15 fotografií v galérii Exoticky vyzerajúci Plymouth je dnes vo výbornej kondícii Zdroj: Mecum Auctions

V ponuke spoločnosti Mecum Auctions je momentálne Plymouth z roku 1999, ktorý mal doposiaľ jediného majiteľa. Ten s ním počas takmer dvoch dekád najazdil iba 134 míľ (216 km). Napriek minimálnemu používaniu sa o exoticky vyzerajúci americký stroj dobre staral, preto je dnes vo výbornej kondícii. Platí to pre výrazný červený lak i čiernou kožou čalúnený interiér.

Majiteľa si hľadá starý koncept Plymouth

Červený osemvalcový roadster vznikol ako odpoveď na Corvette a Thunderbird, no jeho produkcia nakoniec dostala červenú.

Prowler patrí k neskoršej sérii, ktorá už mala 3,5-litrový šesťvalec posilnený na 189 kW (257 k). K samotnému vozidlu prislúcha aj dizajnovo a farebne stopercentne zladený príves. Okrem tvarov imitujúcich zadnú časť roadster má aj rovnako štylizované kolesá. Zvyšuje to hodnotu unikátu, ktorý sa bude dražiť v meste Indianapolis. Jeho predpokladanú cenu nepoznáme.


Najnovšie články
Zrážka so zverou: Čo robiť a ako jej zabrániť?

Samotný názov Lexus LS je už značka, ktorá má cveng po celom svete. My sme dostali možnosť otestovať schopnosti verzie v špecifikácii 500h. Môže exotický...

Test Lexus LS 500h: Zatieni nemeckú trojku?

Najdostupnejší model je vybavený obdobnou technikou ako o stupeň vyšší exemplár, zrýchlenie na stovku je vecou 4,9 sekundy.

Mercedes-AMG: Pribudol základ GT 43

Na parížskom autosalóne pravdepodobne spoznáme štúdiu, ktorá bude evokovať ikonický typ 504. Prinesie retro štýl s modernými prvkami.

Peugeot chystá  reinkarnáciu kupé 504

Tretia generácia terénneho stroja známeho ako KLTV evokuje ikonický Hummer, poháňa ju turbodiesel s výkonom 165 kW (225 k).

Kia vyrába aj off-road, no len pre armádu

Volkswagen chce urýchliť prechod na elektrický pohon. Už o tri roky plánuje spustiť výrobu 27 elektrických modelov a do vývoja investuje desiatky miliárd eur.

VW pripravuje 27 elektrických modelov

Pod kapotu dvojice príbuzných S-Max a Galaxy sa nasťahoval štvorvalec EcoBlue, dostupný je v štyroch verziách. Pribudol aj osemstupňový automat.

Moderný turbodiesel pre veľké MPV Ford
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×