Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Lexus ES: Siedma generácia aj v Európe

Na pekinskom autosalóne má prémiová japonská značka odhaliť nástupcu sedanu ES, ktorý v portfóliu nahradí obdobne veľký typ GS.
1 13.04.2018 / Marek Pokrývka

Počas posledného aprílového týždňa bude centrom sveta štyroch kolies Peking, v metropole najľudnatejšej krajiny sveta sa bude konať medzinárodný autosalón. Zopár noviniek pripravených preň už poznáme. Do zoznamu teraz prispel Lexus, ktorý ohlásil pre pekinské podujatie premiéru bez akýchkoľvek detailov o svojom vozidle. Jeho vzhľad načrtol fotografiou.

Japonská značka pokračuje v odvážnom dizajnovom jazyku

Zverejnený obrázok zachytáva charakteristicky tvarovanú masku chladiča, ktorá obsahuje zakrivené zvislé rebrá a logo s modrým pozadím prezrádzajúce prítomnosť hybridného pohonu. Na fotke je tiež naznačený členitý obrys svetlometov. Identitu debutanta z nej vyčítať nemožno, zákulisné zdroje sa však o nej vyjadrujú pomerne jednoznačne.

Lexus UX v Ženeve: Keď menej môže byť viac

Lexus je dnes známy najmä vďaka neobyčajnému dizajnu plnému ostrých línií, plavných kriviek a agresívnych prvkov. Zdá sa, že Japonci aspoň na chvíľu prestali toľko tlačiť na pílu. Môže sa im to...

Tento gril patrí podľa dobre informovaných ľudí typu ES. Jeho siedma generácia sa síce svetu ukáže v Číne, ale na rozdiel od tých predchádzajúcich ju uvidíme aj v Európe. Japonský sedan vyššej strednej triedy nahradí v portfóliu značky na starom kontinente obdobne veľký Lexus GS. Vozidlo bude vraj stáť na modulárnej architektúre TNGA, pričom okrem hybridu má prísť aj so šesťvalcom. Potvrdenie či vyvrátenie týchto informácii môžeme očakávať v najbližších týždňoch.


Najnovšie články
Škody utrhnuté z reťaze: Najextrémnejšie Felicie

Elektrický pohon je v dnes silným trendom a všimol si to aj úpravca ABT. Ich najnovším dielom je totiž dvojica zelených úžitkových vozidiel.

ABT prerobilo Caddy a Transporter na elektroautá

Prezident japonskej automobilky využíva služby prototypu limuzíny, ktorá má upravený bodykit a typickú farebné schému.

Toyota Century: Dostane verziu GRMN?

Retro štylizovaný elektrický van má nosnosť 800 kilogramov, solárnu strechu a akčný rádius maximálne 500 kilometrov.

VW I.D. Buzz aj v úžitkovom vyhotovení

EXKLUZÍVNA JAZDA Plug-in hybrid vyzerá vďaka skladacej streche ešte štýlovejšie než kupé, ponúka lepší pôžitok z jazdy a neprináša zásadné obete.

BMW i8 Roadster: Frajer zo sci-fi filmu

Aktuálny variant na CNG má pod kapotou 1,5-litrový štvorvalec. Pribudol tretí zásobník plynu, ktorý však zmenšil benzínovú nádrž.

Octavia G-Tec: Celkový dojazd sklamal

V minulosti sa hovorilo, že telefonovanie je obrovským problémom za volantom. Dnes už sa rozprávame o iných činnostiach, ktoré však stále súvisia s mobilným...

Geniálna aplikácia: Na mobil už vodič nesiahne
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×