Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Hino a VW Trucks spolupracujú na novej technike

Japonský výrobca nákladných áut Hino Motors a VW Truck & Bus budú spolupracovať na nových technológiách pre vyššiu bezpečnosť nákladnej dopravy. Spolupráca má urýchliť vývoj a znížiť náklady.
1 príspevok 14.04.2018 / TASR

Japonský výrobca nákladných áut Hino Motors, dcérska spoločnosť automobilky Toyota, a divízia nákladných áut a autobusov nemeckého koncernu Volkswagen (VW) Truck & Bus oznámili, že sa dohodli na spolupráci na technológiách, ako sú hybridné vozidlá, elektrické autá a autonómne riadenie a konektivita.

Podľa dohody, podpísanej vo štvrtok, si každá spoločnosť zachová nezávislosť, ale ich tímy budú spolupracovať na nových technológiách, ktoré im pomôžu zvýšiť podiely na trhoch.

Príchod digitálneho veku a robotiky v automobilovom priemysle tlačí výrobcov vozidiel na celom svete, aby ponúkli klientom autá, ktoré sa pripájajú k sieti, alebo dokážu automaticky zabrániť nehodám. A partnerstvá im pomôžu znížiť náklady na ich vývoj a zvýšiť konkurencieschopnosť.

Dohoda spája dvoch významných hráčov na trhu s nákladnými autami a autobusmi, čo je oblasť, o ktorej niektorí analytici tvrdia, že môže najviac profitovať z nových technológií.

(TASR)


Najnovšie články
Rakúsko chce zvýšiť rýchlosť na diaľniciach

K čisto benzínovej dvojici motorov sa pridáva vyhotovenie s označením e-Boxer. Počas budúceho roka bude údajne realitou aj v Európe.

Subaru XV dostalo hybridný variant

Obytné automobily či prívesy sú, prinajmenšom čo sa dizajnu a pôdorysu týka, už roky relatívne konzervatívne. Na trh prichádza firma Romotow, ktorá by...

Nahradí aj chatu: Prvý karavan svojho druhu

Elektrický poháňané SUV má kontroverzný dizajn, kabínu vytvárajúcu uvoľnenú atmosféru a schopnosť plne autonómneho fungovania.

BMW Vision iNext: Vo výrobe od roku 2021

O automobily vyrobené pred rokom 1989 by u nás pred nejakým časom ešte nikto nezakopol. Teraz však, zdá sa, začínajú byť opäť atraktívne a ako youngtimery majú...

Najdrahší Žiguli v SR: Stojí za tú sumu?

Populárne mestské auto oslavuje svoje 20. narodeniny a okrem jubilejnej verzie obohacuje modelový rad aj jemne športový hybrid.

Toyota Yaris: Pribudli verzie GR Sport a Y20

Popularita autokamier narastá a záujemcovia o kúpu môžu mať hlavybôľ pri výbere vhodného modelu. ADAC sa preto rozhodol dôkladne prevetrať deväť modelov.

Test autokamier: Všetky trpia na jednu slabinu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×