Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Volkswagen opäť rozšíri rodinu svojich SUV

Nemecký gigant finišuje produkt vyvíjaný výhradne pre čínsky trh. Vozidlo s označením Tayron by malo stáť na rovnakej technike ako Tiguan.
3 1 príspevok 12.04.2018 / Marek Pokrývka

Módnu vlnu športovo-úžitkových automobilov koncern Volkswagen podchytil pomerne skoro, v ostatnom čase však začal svoje snahy zintenzívňovať. Týka sa to viacerých značiek skupiny. Výnimkou nie je ani tá materská, ktorá nedávno ukázala tretiu generáciu typu Touareg a krátko na to predviedla dva koncepty vychádzajúce z typu Atlas. No tým sa nič nekončí.

Predná časť typu Tayron nápadne pripomína menší T-Roc 3 fotografie v galérii Predná časť typu Tayron nápadne pripomína menší T-Roc Zdroj: yiche.com

Ako sme sa dozvedeli, nemecký gigant čoskoro opäť rozšíri rodinu svojich SUV. Finišuje regionálny produkt vyvíjaný výhradne pre čínsky trh. Jeho prípravu odhalili neoficiálne fotografie, ktoré vozidlo ukázali kompletne bez maskovania. Prezradili aj jeho označenie Tayron.

Toto meno bude niesť vozidlo, ktoré by malo stáť na rovnakej technike ako Tiguan. Od neho sa však výrazne odlíši dizajnom. Na záberoch môžeme vidieť prednú časť, ktorá stvárnením nápadne pripomína podstatne menší T-Roc. Obrázky okrem toho ukazujú výrazne rezané blatníky a zadnú časť evokujúcu už spomínaný Touareg. Na nej môžeme vidieť označenie, ale tiež štítok 380 TSI.

Poznáme ďalšie SUV z Bratislavy: VW Touareg

Oproti svojmu predchodcovi je vozidlo väčšie a zároveň ľahšie, disponuje kokpitom Innovision a do Európy príde s dvomi naftovými šesťvalcami.

Za týmto kódom sa údajne skrýva dobre známy prepĺňaný benzínový dvojliter, ktorý dosahuje najvyšší výkon 162 kW (220 k). Aspoň to tvrdia lokálne zdroje. Tie zároveň hovoria o oficiálnej premiére na blížiacom sa autosalóne v Pekingu a skorom začiatku výroby.


Najnovšie články
Test Lexus LS 500h: Zatieni nemeckú trojku?

Najdostupnejší model je vybavený obdobnou technikou ako o stupeň vyšší exemplár, zrýchlenie na stovku je vecou 4,9 sekundy.

Mercedes-AMG: Pribudol základ GT 43

Na parížskom autosalóne pravdepodobne spoznáme štúdiu, ktorá bude evokovať ikonický typ 504. Prinesie retro štýl s modernými prvkami.

Peugeot chystá  reinkarnáciu kupé 504

Tretia generácia terénneho stroja známeho ako KLTV evokuje ikonický Hummer, poháňa ju turbodiesel s výkonom 165 kW (225 k).

Kia vyrába aj off-road, no len pre armádu

Volkswagen chce urýchliť prechod na elektrický pohon. Už o tri roky plánuje spustiť výrobu 27 elektrických modelov a do vývoja investuje desiatky miliárd eur.

VW pripravuje 27 elektrických modelov

Pod kapotu dvojice príbuzných S-Max a Galaxy sa nasťahoval štvorvalec EcoBlue, dostupný je v štyroch verziách. Pribudol aj osemstupňový automat.

Moderný turbodiesel pre veľké MPV Ford

Systém štart-stop mnohí vodiči neznášajú, často síce funguje správne, inokedy však agregát auta vypne v úplne nevhodnej chvíli. Aká je teda pravda o tejto...

Na rovinu o štart-stop systéme: Šetrí palivo?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×