Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

AAA predáva stále viac jazdeniek

"Tri áčka" sa síce u nás netešia ktovieakej reputácii, ich predaje však rastú a mesačne predávajú tisíce áut. Najväčšej obľube sa stále tešia stálice Škody a VW, no rastie aj záujem o Daciu, Kiu a Audi.
19 príspevkov 12.04.2018 / TASR

Za prvý kvartál tohto roka predali autocentrá AAA Auto v celej svojej sieti viac než 19 200 vozidiel. Medziročný rast oproti rovnakému obdobiu vlaňajška tak predstavoval skoro deväť percent.

"Priemerný mesačný predaj tento rok prekročil 6 400 automobilov, pričom v marci sme sa prvý raz prehupli cez 7 190 áut," priblížila v utorok na stretnutí s novinármi v Bratislave generálna riaditeľka siete autocentier Karolína Topolová. Skupina v súčasnosti disponuje 44 prevádzkami v Česku, Maďarsku, Poľsku a na Slovensku.

V prvom kvartáli bola podľa jej slov najpredávanejším ojazdeným vozidlom na Slovensku už tradične Škoda Octavia, nasledovaná Škodou Fabia a Volkswagenom Passat. Najvýraznejšie rastie záujem o značky Dacia, Kia a Audi.

Topolová informovala, že spoločnosť od začiatku roka uviedla do prevádzky autocentrá v poľských mestách Lodž a Poznaň, a tiež v maďarskom Györi. Na Slovensku a v ČR už neplánuje budovať ďalšie pobočky, skôr sa sústredí na rozširovanie súčasných.

V rámci inovácií, ktoré skupina začiatkom roka vyčlenila do samostatného inovačného laboratória AuresLab, sú zavádzané softvérové riešenia, umožňujúce detailný monitoring trhu ojazdených vozidiel na celom teritóriu, kde spoločnosť pôsobí.

(TASR)


Najnovšie články
Škody utrhnuté z reťaze: Najextrémnejšie Felicie

Elektrický pohon je v dnes silným trendom a všimol si to aj úpravca ABT. Ich najnovším dielom je totiž dvojica zelených úžitkových vozidiel.

ABT prerobilo Caddy a Transporter na elektroautá

Prezident japonskej automobilky využíva služby prototypu limuzíny, ktorá má upravený bodykit a typickú farebné schému.

Toyota Century: Dostane verziu GRMN?

Retro štylizovaný elektrický van má nosnosť 800 kilogramov, solárnu strechu a akčný rádius maximálne 500 kilometrov.

VW I.D. Buzz aj v úžitkovom vyhotovení

EXKLUZÍVNA JAZDA Plug-in hybrid vyzerá vďaka skladacej streche ešte štýlovejšie než kupé, ponúka lepší pôžitok z jazdy a neprináša zásadné obete.

BMW i8 Roadster: Frajer zo sci-fi filmu

Aktuálny variant na CNG má pod kapotou 1,5-litrový štvorvalec. Pribudol tretí zásobník plynu, ktorý však zmenšil benzínovú nádrž.

Octavia G-Tec: Celkový dojazd sklamal

V minulosti sa hovorilo, že telefonovanie je obrovským problémom za volantom. Dnes už sa rozprávame o iných činnostiach, ktoré však stále súvisia s mobilným...

Geniálna aplikácia: Na mobil už vodič nesiahne
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×