Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nissan Altima dostal inovatívny motor

Japonec vnáša do dizajnu značky čerstvý vietor, prichádza s expresívnou prednou časťou a dvojlitrom s variabilnou kompresiou.
16 4 príspevky 10.04.2018 / Marek Pokrývka

Nissan uprostred marca oznámil, že na autosalóne v New Yorku nahradí typ Altima novou verziou. V poradí ide o šiestu generáciu stredne veľkého sedanu zameraného prioritne na americký trh. Jej vizuálnu stránku načrtol pred rokom výrazný koncept Vmotion 2.0 a vernosť jeho líniám dokázala nedávno skica. Definitívne to potvrdilo oficiálne odhalenie.

Nissan Altima sa dožíva svojej šiestej generácie 16 fotografií v galérii Nissan Altima sa dožíva svojej šiestej generácie Zdroj: Nissan

Japonec prichádza podľa očakávania s expresívnou prednou časťou, ktorá sa krúti okolo mohutnej masky chladiča v tvare písmena V, respektíve skôr U. Gril zasahuje až do spodnej časti nárazníka. Jeho chrómový okraj lemuje čierny dielec, na ktorý nadväzujú ostro rezané svetlomety a výrazne profilovaná kapota. Výsledok pôsobí pomerne dynamicky.

Pojatím svojej tváre vnáša Altima do dizajnu značky čerstvý vietor, ostatnými časťami karosérie však výrazne pripomína o číslo väčší sedan Maxima. Ide najmä o netradične rozdelený koncový stĺpik či zadné svetlá. Aj v týchto partiách možno badať väčší dôraz na športový vzhľad, čo dokumentuje napríklad imitácia zadného difúzora. Bočná časť má však jednoduchšie rysy.

Súčasťou vybavenie vozidla je aj technológia ProPilot 16 fotografií v galérii Súčasťou vybavenie vozidla je aj technológia ProPilot Zdroj: Nissan

Interiér dizajnovo nijak neprekvapí, má pomerne priamočiare elegantné tvary a jeho centrálnym bodom je voľne stojaci displej multimediálneho systému s uhlopriečkou osem palcov. Druhá obrazovka sa nachádza medzi budíkmi na prístrojovom štíte. Nissan vybavil vozidlo množstvom moderného vybavenia, nechýba ani technológia ProPilot umožňujúca čiastočne autonómnu jazdu.

Nissan Altima príde s výrazným vzhľadom

Na dizajnovom náčrte sa nástupca veľkého sedanu ponáša na vlani predstavený koncept, žiadne detaily o vozidle zatiaľ nepoznáme.

Nový sedan dostal do vienka inovatívny motor VC-Turbo, prepĺňaný benzínový dvojliter nahrádzajúci atmosférický šesťvalec s objemom 3,5 litra. Tento agregát s variabilnou kompresiou pôvodne uviedla dcérska značka Infiniti. Oproti verzii používanej jej typom QX50 je naladenie pod kapotou typu Altima trochu slabšie, dosahuje výkon 182 kW (248 k) a krútiaci moment 370 Nm.

Pod kapotou sedanu sa objavil dvojliter VC-Turbo 16 fotografií v galérii Pod kapotou sedanu sa objavil dvojliter VC-Turbo Zdroj: Nissan

Zaujímavý turbomotor možno kombinovať výhradne s pohonom predných kolies, základná pohonná jednotka však ponúkne aj opciu systému 4x4. Štandardom je neprepĺňaný 2,5-litrový benzín. Oproti rovnakému srdcu predchodcu má až 80% nových komponentov a disponuje lepšími parametrami so špičkovými hodnotami 138 kW (188 k) a 245 Nm. O cenách jednotlivých verzií sa zatiaľ nehovorí.


Najnovšie články
Škody utrhnuté z reťaze: Najextrémnejšie Felicie

Elektrický pohon je v dnes silným trendom a všimol si to aj úpravca ABT. Ich najnovším dielom je totiž dvojica zelených úžitkových vozidiel.

ABT prerobilo Caddy a Transporter na elektroautá

Prezident japonskej automobilky využíva služby prototypu limuzíny, ktorá má upravený bodykit a typickú farebné schému.

Toyota Century: Dostane verziu GRMN?

Retro štylizovaný elektrický van má nosnosť 800 kilogramov, solárnu strechu a akčný rádius maximálne 500 kilometrov.

VW I.D. Buzz aj v úžitkovom vyhotovení

EXKLUZÍVNA JAZDA Plug-in hybrid vyzerá vďaka skladacej streche ešte štýlovejšie než kupé, ponúka lepší pôžitok z jazdy a neprináša zásadné obete.

BMW i8 Roadster: Frajer zo sci-fi filmu

Aktuálny variant na CNG má pod kapotou 1,5-litrový štvorvalec. Pribudol tretí zásobník plynu, ktorý však zmenšil benzínovú nádrž.

Octavia G-Tec: Celkový dojazd sklamal

V minulosti sa hovorilo, že telefonovanie je obrovským problémom za volantom. Dnes už sa rozprávame o iných činnostiach, ktoré však stále súvisia s mobilným...

Geniálna aplikácia: Na mobil už vodič nesiahne
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×