Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Jedinečný hybrid: Ford GT a Mustang dokopy

FOTO
Ford ako tradičná automobilka vo svojom portfóliu má viacero výnimočných modelov. Typy GT či Mustang prerástli meno značky a stali sa ikonami samé o sebe. Čo sa stane, ak dve top ingrediencie spojíte dokopy?
20 06.04.2018 / Filip Kadlečík

Spoločnosť Ford Motor Company bola oficiálne založená 16. júna 1903 a za viac nez storočie na cesty vypustila priehrštie unikátnych automobilov. K tým najvýnimočnejším bez pochýb patria modely GT či Mustang, ktoré sa stali ikonami a výrazne presiahli hranice automobilového sveta.

Mach 40 je jedinečným unikátom 20 fotografií v galérii Mach 40 je jedinečným unikátom Zdroj: Terry Lipscomb

Dnes, takmer celých 115 rokov od vzniku amerického giganta, vznikol hybrid, za ktorý by sa nemusela hanbiť ani samotná automobilka. Automobil s menom “Mach 40” sa zrodil v hlave Terryho Lipscomba, ktorý ho v spolupráci s viacerými firmami aj priviedol do reálnej podoby.

Vozidlo vzniklo spojením Fordu Mustang Mach 1 z roku 1969 s Fordom GT prvej generácie. Na rozdiel od bežných Mustangov má motor za kabínou, nejde však o pôvodný 5,8-litrový osemvalec známy z typu Mach 1. Miesto neho bol použitý modernejší agregát V8 pochádzajúci z Fordu GT vyrobeného v roku 2016.

Ford Mustang Bullitt príde aj do Európy

Modrý ovál ukázal osemvalcové kupé na výstavisku Palexpo. Oproti americkej verzii je trochu slabšie, nejde však o žiaden zásadný rozdiel.

Nádherný muscle car, ktorý spája prednú a zadnú časť beztak výnimočného Mustangu Mach 1 s karosérou výkonného GT-čka, zaujal aj tvorcov hry Gran Turismo Sport. Tí sa ho totiž rozhodli zahrnúť medzi automobily, na ktorých si v nej budete môcť zajazdiť. Jedinečný hybrid dvoch modelov s výkonom 625 kW (850 k) tam bude vynikať aj medzi tými najexkluzívnejšími superšportmi.


Video
Najnovšie články
VW Golf: Úplne nové GTI bez maskovania?

Z talianskej firmy vyjde kupé uprostred roka 2020 pri príležitosti 90. výročia založenia, pomenované bude po jej zakladateľovi.

Pininfarina prezradila meno elektromobilu

Tokijská prokuratúra predĺžila vyšetrovaciu väzbu pre Carlosa Ghosna. Môže sa stať, že mocná postava automobilového priemyslu strávi Vianoce za mrežami.

Ghosn zrejme strávi Vianoce za mrežami

Hyundai dôveruje technológii palivových článkov, ktorá v súčasnosti nestojí v centre pozornosti. Dokazuje to fakt, že chce investovať miliardy do továrne...

Hyundai investuje miliardy do palivových článkov

PRVÁ JAZDA Seat predstavil model Tarraco, ktorý môže zamiešať kartami v rámci koncernu Volkswagen. Sedemmiestne SUV na scénu prichádza ako posledné, porazí...

Seat Tarraco: Kodiaq má ďalšiu tvrdú konkurenciu

Kupé disponujúce špeciálnou karosériou s retro nádychom vzniklo v počte deväť kusov, z toho len jeden má manuálnu prevodovku.

Na predaj je unikátne Ferrari 599 GTZ

Omladená verzia SUV má pod kapotou prepracovaný šesťvalec a dynamikou sa takmer doťahuje na starší model GTS. Úpravy zasiahli aj podvozok či brzdy.

Porsche Macan S dosahuje výkon 354 koní
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×