Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ďalšieho Fordu Focus sa dočkáme už o týždeň

VIDEO
Premiéra Fordu Focus štvrtej generácie sa nezadržateľne blíži. Krátka upútavka na vynovený model prezrádza, že prebehne už o necelý týždeň. Čo všetko môžeme od novinky očakávať?
2 2 príspevky 04.04.2018 / Filip Kadlečík

Ford Focus patrí medzi tie modely, ktorým sa veľmi dobre darí spájať dynamické jazdné vlastnosti s praktickou stránkou vozidla vhodného pre rodinu. Platí to aj pre vyhotovenie ST Line, ktoré sme testovali pred krátkym časom. Tretia generácia však už čoskoro bude musieť uvoľniť piedestál nástupcovi - vynovenému Focusu.

Ford Focus štvrtej generácie dostane podstatne modernejší vzhľad 2 fotografie v galérii Ford Focus štvrtej generácie dostane podstatne modernejší vzhľad Zdroj: Ford

Automobilka totiž nedávno zverejnila krátky teaser, v ktorom okrem iného prezradila, že oficiálny debut novinky prebehne už 10.4. 2018. O necelý týždeň už teda o pokračovateľovi dynastie menom Focus budeme vedieť takmer všetko. Zatiaľ je aj vďaka februárovému úniku jasné, že si čiastočne zachová pôvodné tvary, no doplní ich o úplne nové prvky.

Predné svetlomety budú disponovať aj plne diódovou technológiou, pričom dostanú efektný LED pásik denného svietenia. Detailný pohľad na reflektor prezrádza, že sa bude môcť pochváliť naozaj pohľadnou architektúrou. Odvážne tvarované disky kolies na upútavke zasa nazančujú, že výbava ST Line sa prenesie aj do nasledujúcej generácie modelu.

Nový Ford Focus celkom bez maskovania

Kompakt štvrtej generácie predvádza dynamickú siluetu, predné svetlá s LED architektúrou a športovo štylizované vyhotovenie ST Line.

Krátky teaser ďalej odhaľuje prítomnosť cúvacej kamery. Nejde však o veľké prekvapenie, tá totiž už dnes je, prinajhoršom ako opcia, pri vozidlách tejto kategórie takmer samozrejmosťou. Okrem kamerky pri pohľade na zadok upúta zmena fontu, ktorým sa píše označenie modelu. Všetky detaily o nástupcovi úspešnej modelovej rodiny vyplávajú na povrch už o necelý týždeň.


Video
Najnovšie články
VW Golf: Úplne nové GTI bez maskovania?

Z talianskej firmy vyjde kupé uprostred roka 2020 pri príležitosti 90. výročia založenia, pomenované bude po jej zakladateľovi.

Pininfarina prezradila meno elektromobilu

Tokijská prokuratúra predĺžila vyšetrovaciu väzbu pre Carlosa Ghosna. Môže sa stať, že mocná postava automobilového priemyslu strávi Vianoce za mrežami.

Ghosn zrejme strávi Vianoce za mrežami

Hyundai dôveruje technológii palivových článkov, ktorá v súčasnosti nestojí v centre pozornosti. Dokazuje to fakt, že chce investovať miliardy do továrne...

Hyundai investuje miliardy do palivových článkov

PRVÁ JAZDA Seat predstavil model Tarraco, ktorý môže zamiešať kartami v rámci koncernu Volkswagen. Sedemmiestne SUV na scénu prichádza ako posledné, porazí...

Seat Tarraco: Kodiaq má ďalšiu tvrdú konkurenciu

Kupé disponujúce špeciálnou karosériou s retro nádychom vzniklo v počte deväť kusov, z toho len jeden má manuálnu prevodovku.

Na predaj je unikátne Ferrari 599 GTZ

Omladená verzia SUV má pod kapotou prepracovaný šesťvalec a dynamikou sa takmer doťahuje na starší model GTS. Úpravy zasiahli aj podvozok či brzdy.

Porsche Macan S dosahuje výkon 354 koní
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×