Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Najhorší tuning v SR? Máme kandidáta

FOTO
Tuning na Slovensku má tradíciu a v mnohých prípadoch i vysokú úroveň. Nájde sa u nás množstvo automobilov, ktoré vyrážajú dych. Bohužiaľ tu však jazdia aj menej podarené. Môže sa táto Kia Sportage stať ich kráľom?
3 21 príspevkov 04.04.2018 / Filip Kadlečík

Kia Sportage, obzvlášť jej tretia generácia, si na Slovensku získala veľkú obľubu a dlhodobo patrí medzi populárne SUV. Model, ktorý vzniká v Tepličke nad Váhom, považujú mnohí Slováci tak trochu aj za “náš”, čo mu čiastočne mohlo uľahčiť cestu za komerčným úspechom. Tretie vydanie je aj teraz, dávno po príchode štvrtého, na našich cestách hojne zastúpené a nájdu sa tu veru rôzne exempláre.

Takéto množstvo chrómu nenájdete ani na čínskych či amerických automobiloch, ktoré sú prezdobenosťou známe 3 fotografie v galérii Takéto množstvo chrómu nenájdete ani na čínskych či amerických automobiloch, ktoré sú prezdobenosťou známe Zdroj: Facebook/ Najtrápnejšie tuningové pokusy

Nemožno sa diviť, že popularita tohto typu len nahráva rôznym tunerom, ktorí chcú svojho miláčika odlíšiť a ešte vylepšiť. Na Slovensku tuning má svoju tradíciu a často možno stretnúť autá, ktoré svojim vzhľadom či výkonom doslova vyrážajú dych. Bohužiaľ však to isté aj v negatívnom zmysle.

Dôkazom je Kia “Sportage R”, ktorá sa objavila na stránke Najtrápnejšie tuningové pokusy. Fotografie zaslané fanúšikom zachytávajú automobil, ktorý je kompletne obsypaný chrómom. Nanešťastie (Či našťastie?) je vidieť len zadná časť. Aj tá však stačí na to, aby si iní vodiči spravili predstavu o vkuse tvorcu týchto úprav.

Galéria: Najhoršie tuningové autá Slovákov

Proti gustu žiaden dišputát. Okrídlená veta platí aj v dnešnej dobe, ale aj ona musí poznať svoje hranice. Vnímanie krásy je síce subjektívne, no tieto vozidlá sa nepáčia snáď nikomu.

My rozhodne nie sme proti tuningu a nikomu nechceme zakazovať, aby si podľa svojej ľubovôle menil automobil. Majitelia týchto vozidiel to však často robia najmä preto, aby sa ukázali a v prípade, že ich “dielo” vyzerá úplne nevkusne, je kritika na mieste. Čo si myslíte vy? Podarila sa táto úprava, alebo môže kandidovať na titul “Najhoršie tuningové auto Slovenska”?


Video
Najnovšie články
Slabý február hlásia všetky európske automobilky

Koncom mesiaca by malo podľa neoficiálnych zdrojov debutovať SUV-kupé značky Porsche, aktuálne sa objavil jeho náčrt.

Cayenne Coupé: Je toto oficiálna skica?

Príchod elektromobilov a brexit poriadne otriasajú európskym automobilovým trhom. Po Volkswagene je ďalšou obeťou Ford, ktorý na starom kontinente zruší tisíce...

Ford berie červené pero: V Nemecku prepustí tisíce ľudí

Predaj koncernu Volkswagen vo februári klesol. Hlavným dôvodom bolo oslabenie čínskeho trhu.

Február bol slabý nielen pre Škodu, ale aj pre VW

Ak si bývalý šéf Volkswagenu Martin Winterkorn myslel, že dieselgate sa už pre neho skončil, mýlil sa. Spolu s koncernom aj on osobne čelí žalobu pre burzový...

Burzový dozor v USA žaluje VW a Martina Winterkorna

Upravené kupé disponuje prepĺňaným osemvalcom, vďaka ktorému má štvrť míle zhltnúť v priebehu 9,7 sekundy.

Corvette Grand Sport: 1 008 koní v praxi

Kupé mixujúce retro rysy s modernými riešeniami technicky vychádza z Lamborghini, oproti nemu však stojí takmer trojnásobok.

Ares Panther: De Tomaso pre 21. storočie
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×