Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Lincoln Aviator Concept: Elegantný plug-in hybrid

VIDEO
Americká značka oživuje svoje portfólio modelov. Okrem Continentalu a Navigatora predstavili na autosalóne v New Yorku svoj hybridný koncept. Štúdia Aviator odkazuje na model, ktorý už dávnejšie zmizol z ponuky výrobcu.
6 1 príspevok 02.04.2018 / Redakcia AUTO BILD

Koncept Aviator svojim názvom odkazuje na model, ktorý z ponuky americkej automobilky zmizol už pred dekádou. Je o niečo menší než Navigator, jeho väčší súrodenec. Narozdiel od ďalšieho modelu Lincoln Nautilus, ktorý disponuje pohonom predných kolies, má štúdia Aviator hnanú zadnú nápravu. Ako prvému v modelovom rade je mu energiu na pohyb dodáva plug-in hybridná jednotka.

“Letec” patrí do flotily SUV americkej prémiovej značky Lincoln 6 fotografií v galérii “Letec” patrí do flotily SUV americkej prémiovej značky Lincoln Zdroj: Lincoln

Hlavnou hnacou silou pod kapotou bude v realite podľa dostupných informácií šesťvalec a to aj napriek tomu, že materská automobilka Ford zatiaľ nevyrába modely s týmto motorom v PHEV variantoch. Prednej časti automobilu dominuje veľká mriežka chladiča s logom značky. V zadu zase stojí za povšimnutie výrazná línia svetiel, ktorá sa ťahá po celej dĺžke dvier batožinového priestoru. Spojler, ktorý vystupuje zo strechy auta, ale aj výrazný nápis Aviator pod predným stĺpikom, dopĺňajú športovo ladený dizajn modelu.

V interiéri automobilu sa adaptoval elegantný dizajn z Navigatora, ktorý bol minimalizovaný pre účely tohto konceptu. V ňom sa nachádza množstvo chómových prvkov v kombinácii s čiernou farbou a bledou kožou. Samozrejmosťou sú digitálne budíky prístrojovej dosky či 12-palcový displej infotainmentu. Do predaja by sa tento Američan mal dostať v priebehu budúceho roka.

Lincoln Nautilus: Omladený a prekrstený

Identitu novinky so vznešeným menom a tvárou v štýle konceptu Continental prezrádza zadná časť a kabína s dobre známymi tvarmi.


Video
Najnovšie články
Tesla Model S: Prečo sa vznietila v garáži?

Pravidelná sezónna údržba auta obsahuje aj čosi viac ako prezutie pneumatík, výmenu oleja alebo umytie karosérie. Hovoríme o klimatizácii, ktorá je dôležitou...

Plesne a baktérie v aute: Na toto vodiči zabúdajú

Ropné trhy chytili druhý dych a strelka kompasu vytrvalo ukazuje na sever. To síce robí radosť financmajstrom ropných krajín, u motoristov však vyvoláva presne...

Benzín a nafta: Vysoké ceny zatiaľ neustúpia

S vylepšenou druhou generáciou populárneho auta sme sa vydali z brehov Botnického zálivu na najsevernejší cíp kontinentu dostupný po asfalte.

Mazda CX-5: Japonské SUV na vrchole Európy

Populárne terénne kombi z krajiny vychádzajúceho slnka dostalo ďalšiu generáciu, od príbuzného sedanu prevzalo interiér i 2,4-litrový motor s turbom.

Subaru Outback: Pribudol prepĺňaný boxer

Od výbehových modelov už väčšinou prekvapenia neočakávame. O to príjemnejšiu sú, ak sa dostavia. Mitsubishi L200 už síce čaká na príchod novej generácie, aj tá...

Test L200 Black Edition: Dostupné prekvapenie

PRVÁ JAZDA Najprv sme to brali len ako príchod najvýkonnejšej verzie, ale po prvých jazdách je jasné, že HR-V Sport je celkom iné auto.

Honda HR-V Sport: Nečakane odlišné SUV
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×