Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Lincoln Aviator Concept: Elegantný plug-in hybrid

VIDEO
Americká značka oživuje svoje portfólio modelov. Okrem Continentalu a Navigatora predstavili na autosalóne v New Yorku svoj hybridný koncept. Štúdia Aviator odkazuje na model, ktorý už dávnejšie zmizol z ponuky výrobcu.
6 1 príspevok 02.04.2018 / Redakcia AUTO BILD

Koncept Aviator svojim názvom odkazuje na model, ktorý z ponuky americkej automobilky zmizol už pred dekádou. Je o niečo menší než Navigator, jeho väčší súrodenec. Narozdiel od ďalšieho modelu Lincoln Nautilus, ktorý disponuje pohonom predných kolies, má štúdia Aviator hnanú zadnú nápravu. Ako prvému v modelovom rade je mu energiu na pohyb dodáva plug-in hybridná jednotka.

“Letec” patrí do flotily SUV americkej prémiovej značky Lincoln 6 fotografií v galérii “Letec” patrí do flotily SUV americkej prémiovej značky Lincoln Zdroj: Lincoln

Hlavnou hnacou silou pod kapotou bude v realite podľa dostupných informácií šesťvalec a to aj napriek tomu, že materská automobilka Ford zatiaľ nevyrába modely s týmto motorom v PHEV variantoch. Prednej časti automobilu dominuje veľká mriežka chladiča s logom značky. V zadu zase stojí za povšimnutie výrazná línia svetiel, ktorá sa ťahá po celej dĺžke dvier batožinového priestoru. Spojler, ktorý vystupuje zo strechy auta, ale aj výrazný nápis Aviator pod predným stĺpikom, dopĺňajú športovo ladený dizajn modelu.

V interiéri automobilu sa adaptoval elegantný dizajn z Navigatora, ktorý bol minimalizovaný pre účely tohto konceptu. V ňom sa nachádza množstvo chómových prvkov v kombinácii s čiernou farbou a bledou kožou. Samozrejmosťou sú digitálne budíky prístrojovej dosky či 12-palcový displej infotainmentu. Do predaja by sa tento Američan mal dostať v priebehu budúceho roka.

Lincoln Nautilus: Omladený a prekrstený

Identitu novinky so vznešeným menom a tvárou v štýle konceptu Continental prezrádza zadná časť a kabína s dobre známymi tvarmi.


Video
Najnovšie články
Neriskujte s parkovaním: Vianočné trhy u susedov

Nemecký automobilový priemysel má kľúčový vplyv na vývoj hospodárstva krajiny. Centrálna banka je vo svojich prognózach pesimistická a očakáva, že táto branža...

Nemecký automobilový priemysel si na zotavenie počká

Úpravca pripravuje pre nové kupé typickú čierno-zlatú schému, väčšie spojlery a 21-palcové kolesá. Neobíde ani motor verzie M850i.

Manhart si brúsi zuby na kupé BMW M850i

K vlani predstavenému modelu ES8 sa pridáva o niečo menšie vozidlo, ktoré má rovnakú DNA a taktiež ponúkne miesto pre siedmich.

NIO ES6: SUV na elektrinu má 544 koní

Nemecká spolková krajina Bádensko-Württembersko chce od Volkswagenu získať odškodné pre manipuláciu s emisiami. S týmto cieľom zvažuje žalobu.

Nemecká spolková krajina zažaluje VW

Najnovšia modernizácia tretej generácie veľkého SUV od Kie priniesla 8-stupňovú automatickú prevodovkou aj športovo vyzerajúci variant GT-Line. Bližšie sme sa...

Test Kia Sorento: Komfortné vlajkové SUV

Američania sa sťažujú na Hyundai a Kia, že bagatelizujú riziko vznietenia motora a z toho dôvodu im hrozí spoločná žaloba. Ide konkrétne o šesť modelov, ktoré...

Hyundai a Kia čelia spoločnej žalobe
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×