Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Lincoln Aviator Concept: Elegantný plug-in hybrid

VIDEO
Americká značka oživuje svoje portfólio modelov. Okrem Continentalu a Navigatora predstavili na autosalóne v New Yorku svoj hybridný koncept. Štúdia Aviator odkazuje na model, ktorý už dávnejšie zmizol z ponuky výrobcu.
6 1 príspevok 02.04.2018 / Redakcia AUTO BILD

Koncept Aviator svojim názvom odkazuje na model, ktorý z ponuky americkej automobilky zmizol už pred dekádou. Je o niečo menší než Navigator, jeho väčší súrodenec. Narozdiel od ďalšieho modelu Lincoln Nautilus, ktorý disponuje pohonom predných kolies, má štúdia Aviator hnanú zadnú nápravu. Ako prvému v modelovom rade je mu energiu na pohyb dodáva plug-in hybridná jednotka.

“Letec” patrí do flotily SUV americkej prémiovej značky Lincoln 6 fotografií v galérii “Letec” patrí do flotily SUV americkej prémiovej značky Lincoln Zdroj: Lincoln

Hlavnou hnacou silou pod kapotou bude v realite podľa dostupných informácií šesťvalec a to aj napriek tomu, že materská automobilka Ford zatiaľ nevyrába modely s týmto motorom v PHEV variantoch. Prednej časti automobilu dominuje veľká mriežka chladiča s logom značky. V zadu zase stojí za povšimnutie výrazná línia svetiel, ktorá sa ťahá po celej dĺžke dvier batožinového priestoru. Spojler, ktorý vystupuje zo strechy auta, ale aj výrazný nápis Aviator pod predným stĺpikom, dopĺňajú športovo ladený dizajn modelu.

V interiéri automobilu sa adaptoval elegantný dizajn z Navigatora, ktorý bol minimalizovaný pre účely tohto konceptu. V ňom sa nachádza množstvo chómových prvkov v kombinácii s čiernou farbou a bledou kožou. Samozrejmosťou sú digitálne budíky prístrojovej dosky či 12-palcový displej infotainmentu. Do predaja by sa tento Američan mal dostať v priebehu budúceho roka.

Lincoln Nautilus: Omladený a prekrstený

Identitu novinky so vznešeným menom a tvárou v štýle konceptu Continental prezrádza zadná časť a kabína s dobre známymi tvarmi.


Video
Najnovšie články
Mercedes GLC Coupé: Ide po stopách brata

General Motors napokon ustúpil Donalda Trumpa a na rozdiel od predchádzajúcich plánov mieni investovať aj v USA do vývoja elektromobilu.

GM ustúpil tlaku, mieni investovať aj v USA

Slovenský Volkswagen sa rozhodol vypomôcť maďarským kolegom v Audi Hungaria, kam poslal vyše stovku ľudí. Tí však zostávajú zamestnanci VW Slovakia so všetkými...

VW Slovakia vyslal časť zamestnancov do Maďarska

Madrid sa stal ukážkou, ktorá ženie vodu na mlyn mestám zvažujúcim zákaz vjazdu vozidiel do kritických oblastí. Španieli však z centra vykázali komplet všetky...

Keď Madrid vykázal autá z centra, emisie klesli o 38 %

Hot-Hatch so šikovnou úpravou od Mountune zdolá stovku pod šesť sekúnd. Jeho výkon si môžete nastaviť v aplikácii na smartfóne.

Ford Fiesta ST: Smart tuning od Mountune

Tesla Model Y dostane nového súpera, ktorý by mal ponúknuť dojazd takmer 500 kilometrov. Predávať sa začne až v druhej polovici roka 2021.

Fisker pripravuje výrobu elektrického SUV

SUV-kupé má šikmejšie čelné sklo a prepracovanú zadnú časť, na veku kufra sa objavilo aktívne krídlo. Na výber budú zatiaľ dva motory.

Porsche Cayenne Coupé: Ďalšia „imidžovka“ z BA
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×