Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Tanoak a Cross Sport: Dva nové koncepty od VW

Nemecká automobilka ukázala svetu dve nové vozidlá, ktoré sa jazdy mimo spevnených ciest obávať určite nebudú. Obe nesú v názve odkaz na typ Atlas, avšak dizajnom sa odlišujú.
11 02.04.2018 / Redakcia AUTO BILD

Atlas Tanoak je pick-up poháňaný motorom s objemom 3.6 litra ladeným na 209 kW (280 k), ktorý poháňa všetky štyri kolesá. Jeho dĺžka je 5 440 milimetrov a šírka 2 000 mm. Kolesá obuté na 20” diskoch majú zaistiť dobrú trakciu aj počas terénnej jazdy. Tanoak je postavený na báze SUV Atlas, avšak od tohto modelu sa líši predovšetkým novými svetlami, prednou maskou a celou zadnou časťou vrátane korby. Do interiéru sa zmestí päť pasažierov a zadná časť prepraví pokojne väčšiu štvorkolku.

Masívna konštrukcia obidvoch verzií Atlasu vzbudzuje rešpekt 11 fotografií v galérii Masívna konštrukcia obidvoch verzií Atlasu vzbudzuje rešpekt Zdroj: Volkswagen

Atlas Cross Sport je na rozdiel od pick-upu sedemmiestny crossover. Samotný názov evokuje, že exteriér automobilu by mal vyzerať športovo. Dôkazom je spojler vystupujúci z karosérie nad kufrom. O stabilitu modelu sa postarajú obrovské 22” disky kolies. Pod kapotou sa ukrýva motor s rovnakým objemom akým disponuje Tanoak, avšak tu je ladený na 264 kW (354 k). Okrem klasického agregátu poháňajú automobil dva elektromotory s akčným rádiusom presahujúcim 41 km.

Oba modelové koncepty využívajú architektúru MQB. Ide o technológiu modulárnej platformy nemeckej spoločnosti, na základe ktorej je možné vyrábať viaceré modely v jednej továrni. Tým pádom sa zmenšujú náklady na výrobu karosérií automobilov. Crossover by sa podľa dostupných informácii na európskom trhu objaviť nemal. Cena ani začiatok sériovej produkcie zatiaľ stanovené neboli.

Volkswagen Atlas: Väčší než Touareg

Nemecká novinka pôsobí zvonku skutočne mohutne. Dojem veľkosti nevytvára len hranatou siluetou, ale aj základnými rozmermi.


Video
Najnovšie články
Niki Lauda:  Jeho kariéra udivuje do dnešných dní

Znovuzrodenie firmy, ktorá sa do histórie zapísala najmä modelom Pantera, má prebehnúť na Festivale rýchlosti v Goodwoode.

De Tomaso: Talianska značka opäť ožije

Oprava a rekonštrukcia mosta pred Malackami si vyžiadali uzatvorenie úseku. Vodiči, ktorí do mesta prichádzajú od diaľnice D2, musia počítať s obchádzkami.

Pri ceste do Malaciek po D2 počítajte s obchádzkou

Po tom, čo nemecké úrady začali vyšetrovať podozrenie z existencie nelegálneho softvéru v modelovom rade Mercedes GLK, vznikli pochybnosti o ďalších modeloch...

Dieselgate: Podozrenia voči Daimleru sa množia

V novom spote upozorňujúcom na premiéru omladeného vozidla automobilka prezradila, že modelovú paletu rozšíri variant Scout.

Škoda Superb: Po facelifte aj do terénu?

Japonská automobilka prichádza s novou dodávkou. Ide o minimálne upravený Renault Kangoo, ktorý má pritom čoskoro dostať nástupcu.

Nissan uvádza kompaktný van NV250

Frekventovaná cesta v srbskom regióne Grdelica patrila medzi nočné mory, nakoľko bola známa ako chronický "lievik". Srbsko dokončilo a otvorilo posledný úsek...

Srbsko otvorilo posledný úsek tranzitného ťahu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×