Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Tesly majú problém so servom

Tesla spustila svoju najväčšiu zvolávaciu akciu. Pre problémy so servom sa musia do servisov dostaviť tisíce vozidiel.
48 príspevkov 30.03.2018 / Soňa Zverková

Automobilka Tesla zvoláva do servisov tisíce exemplárov svojho najpredávanejšieho Modelu S. Podľa nemeckých médií sa akcia dotýka 123 000 luxusných limuzín po celom svete vyrobených pred aprílom 2016.

Tesla zistila, že v regiónoch s chladnejšou klímou dochádza k rýchlejšej korózii niektorých skrutiek, ktoré môžu poškodiť servoriadenie. Pre klientov však nevzniká žiadne akútne riziko a vozidlá možno až do opravy používať bez obmedzení.

Tesla Model 3: Vážne bezpečnostné riziká

Kalifornský elektromobil prirovnal riaditeľ spoločnosti analyzujúcej kvalitu áut k úrovni vozidiel Kia z 90. rokov.

Tesla zatiaľ nemá informácie o zraneniach alebo nehodách, ktoré by vznikli v súvislosti s týmto problémom. Hovorkyňa Tesly potvrdila, že dotknuté posilňovače vyrobil Bosch. „Bosch úzko spolupracuje s Teslou a podporuje zvolené opatrenia,“ zareagoval dodávateľ.

Najnovšia zvolávacia akcia Tesle rozhodne nepomáha. Automobilka má neustále problémy so sériovou výrobou Modelu 3. Naviac v poslednom období americké úrady ohlásili, že prešetrujú ďalšiu smrteľnú nehodu jedného z modelov Tesly.


Najnovšie články
Test Lexus RX 450h: Samurajova obývačka

Mercedes-Benz triedy X sa v rukách známeho tunera ocitol v novej dimenzii. Zhmotnenie divokej predstavy zatiaľ ostáva otázne.

Carlex Design EXY 6x6: Zdolá aj mesačnú krajinu

Automobilka prezentovala systém, ktorý môže do minulosti poslať termíny hlavná a vedľajšia cesta i svetelnú signalizáciu.

Sú semafory minulosť? Ford si to myslí

Pohon kombinujúci akumulátor a dieselový štvorvalec dostali triedy C a E, druhý menovaný automobil k nemu ponúkne aj benzínovú alternatívu.

Mercedes vracia do hry naftový hybrid

Po teste zážihovej i vznetovej motorizácie do našej redakčnej garáže zavítal vrcholný agregát Ultimate. Grandland X má okrem vysokej výbavy i motor s výkonom...

Test Opel Grandland X: Ako za starých čias

Tuner zaoberajúci sa najmä riadiacimi jednotkami motorov ponúka pre naftovú strelu BMW dve úpravy, silnejšia posúva výkon na 515 koní.

McChip-DKR: Ešte viac sily pre M550d

Okrem novej výplne masky chladiča a 18-palcových kolies dostalo vozidlo červenú kožu či turbodiesel Smartstream dostupný v dvoch verziách.

Hyundai i40 prechádza balíkom zmien
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×