Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Tesly majú problém so servom

Tesla spustila svoju najväčšiu zvolávaciu akciu. Pre problémy so servom sa musia do servisov dostaviť tisíce vozidiel.
50 príspevkov 30.03.2018 / Soňa Zverková

Automobilka Tesla zvoláva do servisov tisíce exemplárov svojho najpredávanejšieho Modelu S. Podľa nemeckých médií sa akcia dotýka 123 000 luxusných limuzín po celom svete vyrobených pred aprílom 2016.

Tesla zistila, že v regiónoch s chladnejšou klímou dochádza k rýchlejšej korózii niektorých skrutiek, ktoré môžu poškodiť servoriadenie. Pre klientov však nevzniká žiadne akútne riziko a vozidlá možno až do opravy používať bez obmedzení.

Tesla Model 3: Vážne bezpečnostné riziká

Kalifornský elektromobil prirovnal riaditeľ spoločnosti analyzujúcej kvalitu áut k úrovni vozidiel Kia z 90. rokov.

Tesla zatiaľ nemá informácie o zraneniach alebo nehodách, ktoré by vznikli v súvislosti s týmto problémom. Hovorkyňa Tesly potvrdila, že dotknuté posilňovače vyrobil Bosch. „Bosch úzko spolupracuje s Teslou a podporuje zvolené opatrenia,“ zareagoval dodávateľ.

Najnovšia zvolávacia akcia Tesle rozhodne nepomáha. Automobilka má neustále problémy so sériovou výrobou Modelu 3. Naviac v poslednom období americké úrady ohlásili, že prešetrujú ďalšiu smrteľnú nehodu jedného z modelov Tesly.


Video
Najnovšie články
Stavbu D4 a R7 sprevádza množstvo špekulácií

Mníchov dal päťke známy osemvalec, nové motory dostali aj ďalšie vozidlá. Vo viacerých prípadoch došlo k úprave ponuky lakov či vybavenia.

BMW M550i je ešte silnejšie než doteraz

Zdravotný stav Nikiho Laudu už dlhšie nebol optimálny, nikto však nečakal, že nás motoristická ikona opustí. Stalo sa tak 20. mája 2019. Nikiho si môžeme...

Niki Lauda:  Jeho kariéra udivuje do dnešných dní

Znovuzrodenie firmy, ktorá sa do histórie zapísala najmä modelom Pantera, má prebehnúť na Festivale rýchlosti v Goodwoode.

De Tomaso: Talianska značka opäť ožije

Oprava a rekonštrukcia mosta pred Malackami si vyžiadali uzatvorenie úseku. Vodiči, ktorí do mesta prichádzajú od diaľnice D2, musia počítať s obchádzkami.

Pri ceste do Malaciek po D2 počítajte s obchádzkou

Po tom, čo nemecké úrady začali vyšetrovať podozrenie z existencie nelegálneho softvéru v modelovom rade Mercedes GLK, vznikli pochybnosti o ďalších modeloch...

Dieselgate: Podozrenia voči Daimleru sa množia

V novom spote upozorňujúcom na premiéru omladeného vozidla automobilka prezradila, že modelovú paletu rozšíri variant Scout.

Škoda Superb: Po facelifte aj do terénu?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×