Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Tesly majú problém so servom

Tesla spustila svoju najväčšiu zvolávaciu akciu. Pre problémy so servom sa musia do servisov dostaviť tisíce vozidiel.
48 príspevkov 30.03.2018 / Soňa Zverková

Automobilka Tesla zvoláva do servisov tisíce exemplárov svojho najpredávanejšieho Modelu S. Podľa nemeckých médií sa akcia dotýka 123 000 luxusných limuzín po celom svete vyrobených pred aprílom 2016.

Tesla zistila, že v regiónoch s chladnejšou klímou dochádza k rýchlejšej korózii niektorých skrutiek, ktoré môžu poškodiť servoriadenie. Pre klientov však nevzniká žiadne akútne riziko a vozidlá možno až do opravy používať bez obmedzení.

Tesla Model 3: Vážne bezpečnostné riziká

Kalifornský elektromobil prirovnal riaditeľ spoločnosti analyzujúcej kvalitu áut k úrovni vozidiel Kia z 90. rokov.

Tesla zatiaľ nemá informácie o zraneniach alebo nehodách, ktoré by vznikli v súvislosti s týmto problémom. Hovorkyňa Tesly potvrdila, že dotknuté posilňovače vyrobil Bosch. „Bosch úzko spolupracuje s Teslou a podporuje zvolené opatrenia,“ zareagoval dodávateľ.

Najnovšia zvolávacia akcia Tesle rozhodne nepomáha. Automobilka má neustále problémy so sériovou výrobou Modelu 3. Naviac v poslednom období americké úrady ohlásili, že prešetrujú ďalšiu smrteľnú nehodu jedného z modelov Tesly.


Video
Najnovšie články
Najvtipnejšie video roka rúca internet: O čo ide?

Každému vodičovi sa aspoň raz za život pritrafí situácia, keď mu polícia nechá odtiahnuť vozidlo. Ak sa tak stane vo Viedni, môže to poriadne narušiť rodinný...

Neriskujte s parkovaním: Vianočné trhy u susedov

Nemecký automobilový priemysel má kľúčový vplyv na vývoj hospodárstva krajiny. Centrálna banka je vo svojich prognózach pesimistická a očakáva, že táto branža...

Nemecký automobilový priemysel si na zotavenie počká

Úpravca pripravuje pre nové kupé typickú čierno-zlatú schému, väčšie spojlery a 21-palcové kolesá. Neobíde ani motor verzie M850i.

Manhart si brúsi zuby na kupé BMW M850i

K vlani predstavenému modelu ES8 sa pridáva o niečo menšie vozidlo, ktoré má rovnakú DNA a taktiež ponúkne miesto pre siedmich.

NIO ES6: SUV na elektrinu má 544 koní

Nemecká spolková krajina Bádensko-Württembersko chce od Volkswagenu získať odškodné pre manipuláciu s emisiami. S týmto cieľom zvažuje žalobu.

Nemecká spolková krajina zažaluje VW

Najnovšia modernizácia tretej generácie veľkého SUV od Kie priniesla 8-stupňovú automatickú prevodovkou aj športovo vyzerajúci variant GT-Line. Bližšie sme sa...

Test Kia Sorento: Komfortné vlajkové SUV
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×