Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Prvé elektrické Porsche príde v roku 2019

Automobilka chce elektromobilom stanoviť nové štandardy, v čerstvej várke materiálov môžeme vidieť jeho skelet i skompletizované prototypy.
6 1 príspevok 23.03.2018 / Marek Pokrývka

Nie je žiadnym tajomstvom, že Zuffenhausen onedlho prelomí ďalšie tabu. Značka kedysi vyrábajúca výhradne benzínové športiaky pripravuje svoj prvý elektromobil. V mnohom bude vychádzať z konceptu Mission E, ktorý dostal nedávno aj univerzálnejšiu podobu. Tá sa možno taktiež objaví v obchodoch. Jej osud je zatiaľ otázny, no sedan príde už v roku 2019.

Porsche ukázalo na fotkách skelet chystaného elektrického sedanu 6 fotografií v galérii Porsche ukázalo na fotkách skelet chystaného elektrického sedanu Zdroj: Porsche

Týmto termínom myslí nemecká automobilka pravdepodobne uvedenie do obchodov, svetovú premiéru si elektrické Porsche asi odbije ešte do najbližších Vianoc. O vozidle zatiaľ veľa detailov nevieme. V čerstvej várke oficiálnych materiálov však môžeme vidieť nielen jeho skelet, ale tiež skompletizované prototypy s otvoreným predným batožinovým priestorom.

Porsche Mission E dostalo chuť na terén

Dynamicky tvarované kombi s väčšou svetlou výškou a plastovým brnením je bližšie k sériovému produktu než východisková štúdia.

Fotografie ukazujú aj LED svetlá, línie nárazníkov, mnoholúčové kolesá či zásuvku slúžiacu na dobíjanie batérie. Jej kapacitu nepoznáme. Koncept však disponoval akumulátorom postačujúcim na dojazd vyše 500 kilometrov, sériový model by na tom mal byť podobne. Očakávať môžeme tiež výnimočné dynamické schopnosti. Porsche chce týmto vozidlom stanoviť nové štandardy, podľa jej slov bude najšportovejším a technologicky najsofistikovanejším produktom vo svojej kategórii.


Najnovšie články
Rakúsko chce zvýšiť rýchlosť na diaľniciach

K čisto benzínovej dvojici motorov sa pridáva vyhotovenie s označením e-Boxer. Počas budúceho roka bude údajne realitou aj v Európe.

Subaru XV dostalo hybridný variant

Obytné automobily či prívesy sú, prinajmenšom čo sa dizajnu a pôdorysu týka, už roky relatívne konzervatívne. Na trh prichádza firma Romotow, ktorá by...

Nahradí aj chatu: Prvý karavan svojho druhu

Elektrický poháňané SUV má kontroverzný dizajn, kabínu vytvárajúcu uvoľnenú atmosféru a schopnosť plne autonómneho fungovania.

BMW Vision iNext: Vo výrobe od roku 2021

O automobily vyrobené pred rokom 1989 by u nás pred nejakým časom ešte nikto nezakopol. Teraz však, zdá sa, začínajú byť opäť atraktívne a ako youngtimery majú...

Najdrahší Žiguli v SR: Stojí za tú sumu?

Populárne mestské auto oslavuje svoje 20. narodeniny a okrem jubilejnej verzie obohacuje modelový rad aj jemne športový hybrid.

Toyota Yaris: Pribudli verzie GR Sport a Y20

Popularita autokamier narastá a záujemcovia o kúpu môžu mať hlavybôľ pri výbere vhodného modelu. ADAC sa preto rozhodol dôkladne prevetrať deväť modelov.

Test autokamier: Všetky trpia na jednu slabinu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×