Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Kia K9: Limuzína na oficiálnych záberoch

Luxusný kórejský sedan pôsobí veľmi elegantne. Presné proporcie i technické detaily si výrobca naďalej necháva pre seba.
10 4 príspevky 21.03.2018 / Marek Pokrývka

Takmer mesiac nás Kia pripravuje na živé odhalenie nástupcu svojej vlajkovej lode, ktoré sa odohrá na pôde autosalóna v New Yorku. Do podujatia zostáva ešte týždeň. Limuzína sa však prekvapujúco ukazuje už teraz, s označením K9 určeným pre domáci trh sa predvádza na viacerých oficiálnych záberoch. V ďalších častiach sveta bude niesť štítok K900 alebo Quoris.

Kia odhalila druhú generáciu svojej vlajkovej lode pod menom K9 10 fotografií v galérii Kia odhalila druhú generáciu svojej vlajkovej lode pod menom K9 Zdroj: Kia

Dizajnovej stránke špičkového produktu značky sme sa venovali po zverejnení náčrtov, ktoré evidentne neboli ďaleko od skutočnosti. Luxusný sedan vyzerá veľmi elegantne. Disponuje pomerne jednoduchými líniami karosérie, množstvom pochrómovaných prvkov a diódovými svetlami na oboch koncoch karosérie, ktoré obsahujú segmenty v tvare písmena U.

Motív tigrieho nosa maska chladiča síce obsahuje, no je podstatne menej výrazný než v prípade iných modelov. Gril zaujme svojou vnútornou štruktúrou či integrovaným radarom. Predný nárazník obsahuje veľký otvor rozdelený do viacerých častí, vzadu sa nachádzajú veľké výfukové koncovky. V predstavenej forme stojí vrcholný model Kia na mnoholúčových diskoch kolies.

Špičkový produkt kórejskej značky má rázvor 3 105 milimetrov 10 fotografií v galérii Špičkový produkt kórejskej značky má rázvor 3 105 milimetrov Zdroj: Kia

Presné proporcie limuzíny nepoznáme. Kórejská automobilka zverejnila akurát hodnotu rázvoru, ktorý meria 3 105 milimetrov. To je o 60 mm viac než pri predchodcovi. V porovnaní s ním má mať karoséria kratšie previsy, celková dĺžka sa teda zväčšiť nemusela. Rásť však mala šírka.

Vlajková loď Kia vyzradila svoje tajomstvá

Kabína limuzíny už na prvý pohľad pôsobí veľmi luxusne, okrem jej skice vyplavil internet aj fotografie kórejskej novinky z fabriky či transportu.

Vďaka úprave rozmerov kabína ponúkne viac miesta než v minulosti. Kia jej elegantné tvary a luxusné vyhotovenie naznačila skicou, teraz prináša reálne fotografie. Tie naše prvotné dojmy potvrdzujú. Na obrázkoch pôsobí interiér pomerne honosne, nechýbajú ani displeje pre vzadu sediacich pasažierov či analógové hodinky švajčiarske značky Maurice Lacroix na palubnej doske.

Kabína limuzíny pôsobí na fotografiách pomerne honosne 10 fotografií v galérii Kabína limuzíny pôsobí na fotografiách pomerne honosne Zdroj: Kia

Technické detaily si výrobca naďalej necháva pre seba, ale mnohé naznačuje Genesis G90. Novinka bude jeho koncernovým príbuzným. Očakávať môžeme 3,8-litrový atmosférický a 3,3-litrový dvakrát prepĺňaný šesťvalec, ale tiež „hladký“ agregát V8 s objemom piatich litrov. Na potvrdenie či vyvrátenie tejto teórie nebudeme čakať dlho. Kompletné odhalenie limuzíny príde na budúci týždeň, jej predaj sa má začať ešte v druhom štvrťroku.


Najnovšie články
Rakúsko chce zvýšiť rýchlosť na diaľniciach

K čisto benzínovej dvojici motorov sa pridáva vyhotovenie s označením e-Boxer. Počas budúceho roka bude údajne realitou aj v Európe.

Subaru XV dostalo hybridný variant

Obytné automobily či prívesy sú, prinajmenšom čo sa dizajnu a pôdorysu týka, už roky relatívne konzervatívne. Na trh prichádza firma Romotow, ktorá by...

Nahradí aj chatu: Prvý karavan svojho druhu

Elektrický poháňané SUV má kontroverzný dizajn, kabínu vytvárajúcu uvoľnenú atmosféru a schopnosť plne autonómneho fungovania.

BMW Vision iNext: Vo výrobe od roku 2021

O automobily vyrobené pred rokom 1989 by u nás pred nejakým časom ešte nikto nezakopol. Teraz však, zdá sa, začínajú byť opäť atraktívne a ako youngtimery majú...

Najdrahší Žiguli v SR: Stojí za tú sumu?

Populárne mestské auto oslavuje svoje 20. narodeniny a okrem jubilejnej verzie obohacuje modelový rad aj jemne športový hybrid.

Toyota Yaris: Pribudli verzie GR Sport a Y20

Popularita autokamier narastá a záujemcovia o kúpu môžu mať hlavybôľ pri výbere vhodného modelu. ADAC sa preto rozhodol dôkladne prevetrať deväť modelov.

Test autokamier: Všetky trpia na jednu slabinu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×