Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Vyšetrovanie VW sa ani zďaleka neskončilo

Ak si Volkswagen myslel, že je z najhoršieho vonku, mýlil sa. Dôkazom je rozšírené vyšetrovanie prokuratúry, ktorá sa tentokrát zamerala na spotrebu a emisie.
21.03.2018 / TASR

Nemecká prokurátora rozšírila vyšetrovanie automobilového koncernu Volkswagen (VW). Uviedol to v utorok nemecký týždenník Wirtschaftswoche, podľa ktorého prokuratúra začala nové vyšetrovanie možnej manipulácie s trhom v súvislosti s emisným škandálom automobilky VW.

Vyšetrovanie sa údajne zameriava na možné nesprávne údaje o spotrebe paliva a emisiách oxidu uhličitého, spresnil časopis. Týždenník s odvolaním sa na hovorcu prokuratúry v Braunschweigu informoval, že vyšetrovatelia začiatkom marca prehľadali 13 kancelárií v sídle spoločnosti Volkswagen vo Wolfsburgu. 

(TASR)


Najnovšie články
Mercedes-AMG: Pribudol základ GT 43

Na parížskom autosalóne pravdepodobne spoznáme štúdiu, ktorá bude evokovať ikonický typ 504. Prinesie retro štýl s modernými prvkami.

Peugeot chystá  reinkarnáciu kupé 504

Tretia generácia terénneho stroja známeho ako KLTV evokuje ikonický Hummer, poháňa ju turbodiesel s výkonom 165 kW (225 k).

Kia vyrába aj off-road, no len pre armádu

Volkswagen chce urýchliť prechod na elektrický pohon. Už o tri roky plánuje spustiť výrobu 27 elektrických modelov a do vývoja investuje desiatky miliárd eur.

VW pripravuje 27 elektrických modelov

Pod kapotu dvojice príbuzných S-Max a Galaxy sa nasťahoval štvorvalec EcoBlue, dostupný je v štyroch verziách. Pribudol aj osemstupňový automat.

Moderný turbodiesel pre veľké MPV Ford

Systém štart-stop mnohí vodiči neznášajú, často síce funguje správne, inokedy však agregát auta vypne v úplne nevhodnej chvíli. Aká je teda pravda o tejto...

Na rovinu o štart-stop systéme: Šetrí palivo?

Vďaka aerodynamike, kvalitnej streche, priestoru a komfortným prvkom je tento kabriolet schopný zastávať rolu auta na každý deň.

Test Mercedes E400 Cabriolet: Len na leto?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×