Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Najextrémnejšie BMW vzniklo v ruskej garáži

TOP VIDEO
Gigantická krajina, akou Rusko bezpochyby je, so sebou prináša aj množstvo nástrah. Terénne prekážky sa tu prekonávajú extrémnymi strojmi. Jeden z nich spája luxus BMW radu 7 a nekompromisných jazdných vlastností.
1 5 príspevkov 21.03.2018 / Filip Kadlečík

Rusko je tak obrovské, že v ňom nájdete gigantické hory, vyschnuté stepi, bohaté lesy, údolia plné močiarov či dokonca aj krajinu večného ľadu. Nemožno sa preto čudovať tomu, že sa tam uplatnia off-roady, o akých sa tu nám ani nesníva. Jedným z nich je monster truck BMW Valkyrie 766 4x4, ktoré vzniklo spojením predĺženej limuzíny radu 7 generácie E32 a terénneho vozidla GAZ-66.

Test BMW 750d: Zabudnite na biturbo

Bavorská vlajková loď dostala šesťvalec s kvartetom slimákov, ktorý jej dáva nadpriemernú dynamiku. Racionálny dôvod na jeho kúpu však neexistuje.

Jedno z najextrémnejších bavorských vozidiel vzniklo v garáži ruského automechanika, ktorý do tohto diela vložil päť rokov svojej práce. Podvozok s karosériou sú spojené umne a auto na prvý pohľad nevyzerá groteskne. Veľkým lákadlom je päťlitrový dvanásťvalec BMW, ktorý roztáča všetky štyri kolesá. Mamutí motor tu produkuje 221 kW (300 k). Hračka šikovného mechanika sa nedávno predala za bezmála 40 000 eur. Myslíte si, že jej schopnosti za túto sumu stoja? Aspoň približnú odpoveď vám dá priložené video.


Najnovšie články
Mercedes-AMG: Pribudol základ GT 43

Na parížskom autosalóne pravdepodobne spoznáme štúdiu, ktorá bude evokovať ikonický typ 504. Prinesie retro štýl s modernými prvkami.

Peugeot chystá  reinkarnáciu kupé 504

Tretia generácia terénneho stroja známeho ako KLTV evokuje ikonický Hummer, poháňa ju turbodiesel s výkonom 165 kW (225 k).

Kia vyrába aj off-road, no len pre armádu

Volkswagen chce urýchliť prechod na elektrický pohon. Už o tri roky plánuje spustiť výrobu 27 elektrických modelov a do vývoja investuje desiatky miliárd eur.

VW pripravuje 27 elektrických modelov

Pod kapotu dvojice príbuzných S-Max a Galaxy sa nasťahoval štvorvalec EcoBlue, dostupný je v štyroch verziách. Pribudol aj osemstupňový automat.

Moderný turbodiesel pre veľké MPV Ford

Systém štart-stop mnohí vodiči neznášajú, často síce funguje správne, inokedy však agregát auta vypne v úplne nevhodnej chvíli. Aká je teda pravda o tejto...

Na rovinu o štart-stop systéme: Šetrí palivo?

Vďaka aerodynamike, kvalitnej streche, priestoru a komfortným prvkom je tento kabriolet schopný zastávať rolu auta na každý deň.

Test Mercedes E400 Cabriolet: Len na leto?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×