Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nová trieda A: Ako môže vyzerať sedan?

Brazílsky grafik chcel štvordverový model načrtnúť v čo najreálnejšej forme, zadná časť si na vizualizácii ponechala svetlá hatchbacku.
2 20.03.2018 / Marek Pokrývka

Začiatkom februára absolvovala svetový debut nová trieda A, po niekoľkých týždňoch ju Mercedes-Benz predviedol verejnosti na ženevskom autosalóne. Už pred výstavnou premiérou sa začalo špekulovať o ďalších variantoch. Jasnú budúcnosť má športový model od AMG, no definitívne môžeme rátať aj s praktickejšou štvordverovou karosériou. Ako môže vyzerať?

Mercedes-Benz triedy A má časom dostať štvordverovú karosériu 2 fotografie v galérii Mercedes-Benz triedy A má časom dostať štvordverovú karosériu Zdroj: Behance.net/Kleber Silva

Na túto otázku sa rozhodol odpovedať Kleber Silva. Pôvodom brazílsky grafik sa vykašľal na svoje tradičné úlety a sedan chcel načrtnúť v čo najreálnejšej forme. Veľkú časť tvarov hatchbacku preto na vizualizácii zachoval. K nim však prifaril zadnú časť, ktorá si ponechala línie koncových svetiel i zadného nárazníka. Darcom niektorých tvarov i diskov kolies bola evidentne omladená trieda C.

Mercedes-Benz triedy A: Závan budúcnosti

Áčko prináša v štvrtej generácii technológie čiastočne autonómnej jazdy, ale aj infotainment disponujúci umelou inteligenciou.

Momentálne nie je vôbec jasné, či bude štvordverový model vyzerať takto a skutočne prevezme kompletné svetlá od svojho súrodenca. Tento výrazný prvok dizajnu býva zväčša pri rôznych karosériách odlišný. Vlaňajší koncept triedy A naznačil, že by to mohol byť aj tento prípad. Odhalenie najmenšie sedanu Mercedes-Benz sa pravdepodobne odohrá ešte počas tohto roka.


Najnovšie články
Škody utrhnuté z reťaze: Najextrémnejšie Felicie

Elektrický pohon je v dnes silným trendom a všimol si to aj úpravca ABT. Ich najnovším dielom je totiž dvojica zelených úžitkových vozidiel.

ABT prerobilo Caddy a Transporter na elektroautá

Prezident japonskej automobilky využíva služby prototypu limuzíny, ktorá má upravený bodykit a typickú farebné schému.

Toyota Century: Dostane verziu GRMN?

Retro štylizovaný elektrický van má nosnosť 800 kilogramov, solárnu strechu a akčný rádius maximálne 500 kilometrov.

VW I.D. Buzz aj v úžitkovom vyhotovení

EXKLUZÍVNA JAZDA Plug-in hybrid vyzerá vďaka skladacej streche ešte štýlovejšie než kupé, ponúka lepší pôžitok z jazdy a neprináša zásadné obete.

BMW i8 Roadster: Frajer zo sci-fi filmu

Aktuálny variant na CNG má pod kapotou 1,5-litrový štvorvalec. Pribudol tretí zásobník plynu, ktorý však zmenšil benzínovú nádrž.

Octavia G-Tec: Celkový dojazd sklamal

V minulosti sa hovorilo, že telefonovanie je obrovským problémom za volantom. Dnes už sa rozprávame o iných činnostiach, ktoré však stále súvisia s mobilným...

Geniálna aplikácia: Na mobil už vodič nesiahne
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×