Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Piate Subaru Forester odhalené únikom fotiek

Subaru Forester piatej generácie sme mali kompletne vidieť až 28.3., no na internete došlo k ďalšiemu úniku fotografií. Vďaka tomu sme dizajn obľúbeného SUV spoznali predčasne.
2 3 príspevky 20.03.2018 / Filip Kadlečík

Len málo SUV spomedzi tých, ktoré možno nájsť na automobilovom trhu, má tak silný charakter a prístup starej školy ako Subaru Forester. Aj v nedávnom teste nás japonský samuraj presvedčil o tom, že sa na neho dá spoľahnúť nielen na ceste, ale aj v poriadne rozbahnenom teréne. Ide jednoducho o poctivé a konzervatívne SUV, ktoré sklame len v máločom.

Subaru Outback sa z dizajnového hľadiska zmení, no nie radikálne 2 fotografie v galérii Subaru Outback sa z dizajnového hľadiska zmení, no nie radikálne Zdroj: Allcarnews

Ruka v ruke s charakterom modelu kráča aj jeho dizajn. Forester je do veľkej miery tradicionalistický a čoskoro to potvrdí aj jeho piata generácia. O vzhľade Japonca nám už čo-to prezradila vizualizácia nemeckého AUTO BILDu či decentná upútavka, ktorú ázijská automobilka zverejnila predvčerom. Teraz však unikli prvé zábery reálneho vozidla.

Tvar karosérie, jej základné línie a proporcie sa meniť nebudú. Na ulici vďaka tomu ľahko spoznáte a správne zaradíte aj piate pokračovanie Forestera. Odlišná, konkrétne väčšia, je čelná maska a prepracované sú predné reflektory i nárazník. Veľké SUV sa celkovo viac prispôsobí modernému dizajnu nového XV.

Subaru Outback sa z dizajnového hľadiska zmení, no nie radikálne 2 fotografie v galérii Subaru Outback sa z dizajnového hľadiska zmení, no nie radikálne Zdroj: Allcarnews

Zozadu sa však čiastočne vydáva svojou cestou. Poznávacím prvkom sa stane diódový segment koncových svetiel vytvarovaný do podoby písmena “C”. Okrem odlišného tvaru zadných reflektorov sa dočkáme aj upravených dverí batožinového priestoru. Tie dostanú ozdobnú chrómovú lištu.

Test Subaru Forester XT: Pocta tradíciám SUV

Subaru ako také má imidž automobilky, ktorá vyrába drsné a spoľahlivé autá. Forester je pritom jedným zo základných kameňov európskeho úspechu. Platí pre neho to isté, alebo ide o bežné SUV, ktoré...

Podobným zásahom prejde aj nárazník. Do neho po novom Subaru zabuduje kontrastnú časť pripomínajúcu ochranný plech. Forester má stáť na modulárnej platforme SGP, viac oficiálnych informácií však zatiaľ známych nie je. Príchod piatej generácie ortodoxného SUV sa má odohrať 28. marca na autosalóne v americkom New Yorku.


Najnovšie články
Rakúsko chce zvýšiť rýchlosť na diaľniciach

K čisto benzínovej dvojici motorov sa pridáva vyhotovenie s označením e-Boxer. Počas budúceho roka bude údajne realitou aj v Európe.

Subaru XV dostalo hybridný variant

Obytné automobily či prívesy sú, prinajmenšom čo sa dizajnu a pôdorysu týka, už roky relatívne konzervatívne. Na trh prichádza firma Romotow, ktorá by...

Nahradí aj chatu: Prvý karavan svojho druhu

Elektrický poháňané SUV má kontroverzný dizajn, kabínu vytvárajúcu uvoľnenú atmosféru a schopnosť plne autonómneho fungovania.

BMW Vision iNext: Vo výrobe od roku 2021

O automobily vyrobené pred rokom 1989 by u nás pred nejakým časom ešte nikto nezakopol. Teraz však, zdá sa, začínajú byť opäť atraktívne a ako youngtimery majú...

Najdrahší Žiguli v SR: Stojí za tú sumu?

Populárne mestské auto oslavuje svoje 20. narodeniny a okrem jubilejnej verzie obohacuje modelový rad aj jemne športový hybrid.

Toyota Yaris: Pribudli verzie GR Sport a Y20

Popularita autokamier narastá a záujemcovia o kúpu môžu mať hlavybôľ pri výbere vhodného modelu. ADAC sa preto rozhodol dôkladne prevetrať deväť modelov.

Test autokamier: Všetky trpia na jednu slabinu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×