Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Drzý čínsky klon: Vidíte v ňom známy originál?

Čína je známa svojim prístupom ku kopírovaniu európskych modelov. Automobilky starého kontinentu sú častou “inšpiráciou” tamojších vozidiel. Teraz k nim opäť pribudol ďalší klenot.
3 20.03.2018 / Filip Kadlečík

Ázijské automobilky v posledných rokoch zaznamenávajú obrovský rozmach a pokrok. Tento úspech je do istej miery spôsobený aj tým, že automobilové tigre sa roky učili od majstrov fachu - európskych výrobcov. Všetko sa však dá robiť rozumne a čerpanie inšpirácie možno akceptovať. Pre drzé kopírovanie to však neplatí.

Číňania tentokrát dizajn Mercedesu skopírovali úplne natvrdo a kompletne 3 fotografií v galérii Číňania tentokrát dizajn Mercedesu skopírovali úplne natvrdo a kompletne Zdroj: autohome.com.cn

Na internete sa nedávno objavili fotografie nového čínskeho modelu s označením K-One, ktorý pomerne detailne vykráda ešte stále aktuálny dizajn Mercedesu-Benz. Kvôli karosérii SUV sa na prvý pohľad podobá najmä na typ GLA, v skutočnosti však okopíroval skôr elementy typické pre CLA. Jednoznačne to prezrádza tvar svetlometov, ich vnútorná architektúra či prítomnosť typickej čelnej masky. Zachované tu je dokonca aj kruhové logo a dvojica pásov.

Podobnosť je ďalej zjavná na prednom nárazníku, ktorý dostal nápadne známe tvarovanie. Zadná časť sa od nemeckého originálu odlišuje o niečo viac, vplyv Stuttgartu však nemožno zaprieť ani tu. Okrem iného ho totiž podčiarkuje aj dvojica atráp výfukových koncoviek.

Test Mercedes CLA: Lepšie oči i podvozok

Kompaktný kupé-sedan dostal pri modernizácii športovejšie tvary nárazníkov AMG Line, kvalitnejší displej či adaptívne tlmiče.

Keďže má K-One byť elektromobilom, vývody výfukového potrubia sú mu úplne zbytočné. Podľa dostupných informácií by mal tento “Mercedes” disponovať elektromotorom s výkonom 96 kW (130 k). Maximálna rýchlosť dizajnového plagiátu má dosahovať údaj 102 km/h. Snímky interiéru K-One zatiaľ nie sú k dispozícii. Okaté kopírovanie sa však dá očakávať aj tam.


Najnovšie články
Rakúsko chce zvýšiť rýchlosť na diaľniciach

K čisto benzínovej dvojici motorov sa pridáva vyhotovenie s označením e-Boxer. Počas budúceho roka bude údajne realitou aj v Európe.

Subaru XV dostalo hybridný variant

Obytné automobily či prívesy sú, prinajmenšom čo sa dizajnu a pôdorysu týka, už roky relatívne konzervatívne. Na trh prichádza firma Romotow, ktorá by...

Nahradí aj chatu: Prvý karavan svojho druhu

Elektrický poháňané SUV má kontroverzný dizajn, kabínu vytvárajúcu uvoľnenú atmosféru a schopnosť plne autonómneho fungovania.

BMW Vision iNext: Vo výrobe od roku 2021

O automobily vyrobené pred rokom 1989 by u nás pred nejakým časom ešte nikto nezakopol. Teraz však, zdá sa, začínajú byť opäť atraktívne a ako youngtimery majú...

Najdrahší Žiguli v SR: Stojí za tú sumu?

Populárne mestské auto oslavuje svoje 20. narodeniny a okrem jubilejnej verzie obohacuje modelový rad aj jemne športový hybrid.

Toyota Yaris: Pribudli verzie GR Sport a Y20

Popularita autokamier narastá a záujemcovia o kúpu môžu mať hlavybôľ pri výbere vhodného modelu. ADAC sa preto rozhodol dôkladne prevetrať deväť modelov.

Test autokamier: Všetky trpia na jednu slabinu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×