Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Citroen u nás predal najviac áut za 10 rokov

Citroen zaznamenal za prvé dva mesiace najväčší predaj za posledných desať rokov a medzi najpredávanejšími značkami obsadil šieste miesto.
20.03.2018 / Redakcia AUTO BILD

Francúzsky Citroen za prvé dva mesiace tohto roka predal 837 nových vozidiel kategórií M1 a N1, čo predstavuje medziročný nárast o 41 percent. Vďaka tomu dosiahol päťpercentný trhový podiel a v rebríčku najpredávanejších značiek obsadil šieste miesto. Rastúci trend predajov značky sa začal prejavovať už v priebehu minulého roka. Celkový predaj vlani dosiahol 4 401 vozidiel, čo značke zabezpečilo takmer 10-percentný medziročný nárast.

Citroën C4 Cactus: Misia komfort splnená

PRVÁ JAZDA Kaktus stratil v rámci faceliftu svoje pichliače. Nie je už taký originálny, no pôsobí elegantnejšie a prináša podstatne viac pohodlia.

K tomuto úspechu prispieva už od svojho uvedenia v októbri 2016 model Citroen C3 vyrábaný u nás, ktorý v roku 2017 pokoril hranicu 2 000 objednávok a je už niekoľko mesiacov druhým najpredávanejším hatchbackom v segmente B. Citroen je v segmente B u nás na treťom mieste: za prvé dva mesiace tohto roku predal 365 vozidiel, čo predstavuje 45-percentný medziročný nárast predaja. Vďaka tomu si v tomto segmente zabezpečil osempercentný trhový podiel.

Druhým najúspešnejším modelom Citroenu je Berlingo, ktorého sa vlani v osobnej a v úžitkovej verzii predalo spolu 824 kusov. Tretím top modelom francúzskej značky sa stal úžitkový Jumper, u ktorého sa počet registrácií medziročne zvýšil o 32 percent. Zvýšený záujem so 16-percentným nárastom predajov vlani zaznamenal C4 Picasso v 5- aj 7-miestnej verzii.

Celkovo sa registrácie Citroenu v prvých dvoch mesiacoch medziročne zvýšili v kategórii osobných vozidiel (M1) o 43 percent na 657 registrácií a v kategórii ľahkých úžitkových vozidiel (N1) o 35 percent na 180 registrácií.


Najnovšie články
Mercedes-AMG: Pribudol základ GT 43

Na parížskom autosalóne pravdepodobne spoznáme štúdiu, ktorá bude evokovať ikonický typ 504. Prinesie retro štýl s modernými prvkami.

Peugeot chystá  reinkarnáciu kupé 504

Tretia generácia terénneho stroja známeho ako KLTV evokuje ikonický Hummer, poháňa ju turbodiesel s výkonom 165 kW (225 k).

Kia vyrába aj off-road, no len pre armádu

Volkswagen chce urýchliť prechod na elektrický pohon. Už o tri roky plánuje spustiť výrobu 27 elektrických modelov a do vývoja investuje desiatky miliárd eur.

VW pripravuje 27 elektrických modelov

Pod kapotu dvojice príbuzných S-Max a Galaxy sa nasťahoval štvorvalec EcoBlue, dostupný je v štyroch verziách. Pribudol aj osemstupňový automat.

Moderný turbodiesel pre veľké MPV Ford

Systém štart-stop mnohí vodiči neznášajú, často síce funguje správne, inokedy však agregát auta vypne v úplne nevhodnej chvíli. Aká je teda pravda o tejto...

Na rovinu o štart-stop systéme: Šetrí palivo?

Vďaka aerodynamike, kvalitnej streche, priestoru a komfortným prvkom je tento kabriolet schopný zastávať rolu auta na každý deň.

Test Mercedes E400 Cabriolet: Len na leto?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×