Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Le Fil Rouge: Koncept značky Hyundai v realite

Na tohtoročnom autosalóne v Ženeve si môžu návštevníci pozrieť futuristický koncept z dielne kórejskej značky Hyundai. Ruský dizajnér premietol túto štúdiu do verzie, ktorá sa podobá sériovému modelu.
2 17.03.2018 / Redakcia AUTO BILD

Le Fil Rouge, ako sa tento kúsok volá, predznamenáva blízku budúcnosť každej automobilky. Kórejské spoločnosti sú v súčasnosti na vzostupe a netýka sa to len kvality či moderných technológií. Za zmienku určite stojí samotný dizajn vozidiel. S cieľom vytvoriť skutočne zaujímavý exteriér ponúka toto auto dlhý rázvor, veľké kolesá a štýlový športový look. Ľudia si však pri pohľade na nové koncepty len ťažko vedia predstaviť finálnu podobu automobilu.

Sériová podoba konceptu značky Hyundai  2 fotografie v galérii Sériová podoba konceptu značky Hyundai Zdroj: Nikita Aksyonov

 

Preto túto víziu do (virtuálnej) reality preniesol dizajnér Nikita Aksyonov. Grafik nazval svoj model iFuture. O budúcnosti štúdie začal premýšľať sám od seba a postupne Le Fil Rouge približoval realite. Tak na vozidle pribudla praktickejšia mriežka chladiča, spätné zrkadlá či klučky dverí. Celkový tvar koncpetu sa však nemení a môžeme ho prirovnať ku S-ku od Tesly.

Podľa dostupných informácií by tento automobil mal spĺňať mieru autonómnosti číslo 4. Čo však prinesie realita a kedy sa začne sériová výroba tohto konceptu z kórejskeho polostrova, to  zatiaľ nie je známe. Ako bude vyzerať finálna verzia štúdie nám ukáže budúcnosť - mnohé jej prvky by sa totiž mali časom pretaviť aj do bežných automobilov značky.

Hyundai ukázal krásny koncept: Prezrádza veľa

Hyundai dokazuje, že okrem kvality či technologickej úrovne sa rokmi mení a zlepšuje aj dizajn jeho produktov. Teraz Kórejci ukázali, kam sa plánujú posunúť v najbližších rokoch. Pozrite si...


Najnovšie články
Mercedes-AMG: Pribudol základ GT 43

Na parížskom autosalóne pravdepodobne spoznáme štúdiu, ktorá bude evokovať ikonický typ 504. Prinesie retro štýl s modernými prvkami.

Peugeot chystá  reinkarnáciu kupé 504

Tretia generácia terénneho stroja známeho ako KLTV evokuje ikonický Hummer, poháňa ju turbodiesel s výkonom 165 kW (225 k).

Kia vyrába aj off-road, no len pre armádu

Volkswagen chce urýchliť prechod na elektrický pohon. Už o tri roky plánuje spustiť výrobu 27 elektrických modelov a do vývoja investuje desiatky miliárd eur.

VW pripravuje 27 elektrických modelov

Pod kapotu dvojice príbuzných S-Max a Galaxy sa nasťahoval štvorvalec EcoBlue, dostupný je v štyroch verziách. Pribudol aj osemstupňový automat.

Moderný turbodiesel pre veľké MPV Ford

Systém štart-stop mnohí vodiči neznášajú, často síce funguje správne, inokedy však agregát auta vypne v úplne nevhodnej chvíli. Aká je teda pravda o tejto...

Na rovinu o štart-stop systéme: Šetrí palivo?

Vďaka aerodynamike, kvalitnej streche, priestoru a komfortným prvkom je tento kabriolet schopný zastávať rolu auta na každý deň.

Test Mercedes E400 Cabriolet: Len na leto?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×