Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Subaru Forester: Číslo päť v New Yorku

Nástupca japonského SUV sa ukáže 28. marca. Stáť by mal na modulárnej platforme SGP, ktorú nájdeme aj pod plechmi typu XV.
1 18.03.2018 / Marek Pokrývka

Šieste narodeniny sú podľa nepísanej príručky automobilového priemyslu ideálnym časom na generačnú obmenu. Subaru si to uvedomuje a plánuje preto nahradiť aktuálny Forester. Štvrtá generácia vozidla predávaná od roku 2012 podá demisiu v New Yorku, kde ju nahradí číslo päť. Jeho tvary zatiaľ naznačuje jediný obrázok krútiaci sa okolo zadného svetla.

Subaru prinesie na východ Spojených štátov nový Forester

Na tmavej fotografii môžeme vidieť označenie japonského SUV i delené koncové svetlo s červenou časťou pripomínajúcou tvarom písmeno C. Spodná polovica má číre prekrytie. Z dizajnového stvárnenia vozidla toho prvotné avízo veľa neprezrádza, mnohé však naznačujú koncepty s logom Subaru odhalené v ostatnom období. Naposledy sme v Ženeve mohli vidieť dynamické kombi.

Forester čaká onedlho generačná výmena

Piate vydanie má automobilka uviesť do predaja počas tohto roka, v súvislosti s ním sa skloňuje aj hybridné vyhotovenie.

Forester by mal stáť na modulárnej platforme SGP, ktorú nájdeme aj pod plechmi typu XV. Styčné body pravdepodobne nájdeme aj na technickom fronte. Žiadne pochybnosti netreba mať o použití plochých štvorvalcov, jasnú budúcnosť má tiež prevodovka CVT či pohon všetkých kolies. O parametroch nástupcu sa zatiaľ nehovorí. Všetko sa dozvieme čoskoro, SUV sa ukáže svetu 28. marca.


Najnovšie články
Rakúsko chce zvýšiť rýchlosť na diaľniciach

K čisto benzínovej dvojici motorov sa pridáva vyhotovenie s označením e-Boxer. Počas budúceho roka bude údajne realitou aj v Európe.

Subaru XV dostalo hybridný variant

Obytné automobily či prívesy sú, prinajmenšom čo sa dizajnu a pôdorysu týka, už roky relatívne konzervatívne. Na trh prichádza firma Romotow, ktorá by...

Nahradí aj chatu: Prvý karavan svojho druhu

Elektrický poháňané SUV má kontroverzný dizajn, kabínu vytvárajúcu uvoľnenú atmosféru a schopnosť plne autonómneho fungovania.

BMW Vision iNext: Vo výrobe od roku 2021

O automobily vyrobené pred rokom 1989 by u nás pred nejakým časom ešte nikto nezakopol. Teraz však, zdá sa, začínajú byť opäť atraktívne a ako youngtimery majú...

Najdrahší Žiguli v SR: Stojí za tú sumu?

Populárne mestské auto oslavuje svoje 20. narodeniny a okrem jubilejnej verzie obohacuje modelový rad aj jemne športový hybrid.

Toyota Yaris: Pribudli verzie GR Sport a Y20

Popularita autokamier narastá a záujemcovia o kúpu môžu mať hlavybôľ pri výbere vhodného modelu. ADAC sa preto rozhodol dôkladne prevetrať deväť modelov.

Test autokamier: Všetky trpia na jednu slabinu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×