Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Slovenský VW hľadá stovky nových ľudí

Bratislavská fabrika Volkswagenu neustále hľadá nových ľudí, ktorých chce prilákať nielen lukratívnou mesačnou mzdou, ale aj sociálnym programom, odmenami a ďalším benefitmi.
10 príspevkov 16.03.2018 / TASR

Volkswagen Slovakia hľadá v tomto roku vyše 500 nových pracovníkov najmä do výroby, a to karosárne a lakovne. Ako uviedli vo štvrtok v Bratislave predstavitelia VW SK na stretnutí s novinármi, výrobca automobilov pritom ponúka nielen najvyššie priemerné mzdy v slovenskom automobilovom priemysle, ale aj atraktívne pracovné podmienky a široký sociálny program.

"Chceme v roku 2018 medzi nami privítať viac ako 500 nových spolupracovníkov. Po minuloročných náboroch plánuje spoločnosť obsadiť ďalšie pracovné miesta, predovšetkým v súvislosti s nábehmi modelov SUV vyrábaných v Bratislave," povedal Eric Reuting, člen predstavenstva VW SK pre personálnu oblasť.

Najväčší zamestnávateľ na Slovensku ponúka svojim 13 700 zamestnancom priemernú mzdu vo výške 1 854 eur, ale aj široký sociálny program, odmeny za pozitívne hospodárske výsledky a ďalšie benefity. „Na nových spolupracovníkov čaká zaujímavá mzda, atraktívne tréningy a vzdelávacie programy a množstvo ďalších benefitov," priblížil Milan Petruš, vedúci personálnych služieb, ktorý zodpovedá za prijímanie ľudí.

Z dôvodu chýbajúcich kvalifikovaných pracovníkov na trhu práce rozbehol Volkswagen Slovakia vlastné duálne vzdelávanie. Od vlaňajšieho septembra sa v Duálnej akadémii vzdelávajú žiaci v piatich profesiách. Nových odborníkov vychová aj pilotný projekt v spolupráci so Strojníckou fakultou STU, ktorý ponúka duálne bakalárske štúdium.

Automobilka za 27 rokov investovala na Slovensku spolu viac ako 4,1 miliardy eur. Volkswagen Slovakia vyrobil v SR od roku 1991 viac ako päť miliónov vozidiel. Je najväčším slovenským exportérom.

(TASR)


Najnovšie články
Zrážka so zverou: Čo robiť a ako jej zabrániť?

Samotný názov Lexus LS je už značka, ktorá má cveng po celom svete. My sme dostali možnosť otestovať schopnosti verzie v špecifikácii 500h. Môže exotický...

Test Lexus LS 500h: Zatieni nemeckú trojku?

Najdostupnejší model je vybavený obdobnou technikou ako o stupeň vyšší exemplár, zrýchlenie na stovku je vecou 4,9 sekundy.

Mercedes-AMG: Pribudol základ GT 43

Na parížskom autosalóne pravdepodobne spoznáme štúdiu, ktorá bude evokovať ikonický typ 504. Prinesie retro štýl s modernými prvkami.

Peugeot chystá  reinkarnáciu kupé 504

Tretia generácia terénneho stroja známeho ako KLTV evokuje ikonický Hummer, poháňa ju turbodiesel s výkonom 165 kW (225 k).

Kia vyrába aj off-road, no len pre armádu

Volkswagen chce urýchliť prechod na elektrický pohon. Už o tri roky plánuje spustiť výrobu 27 elektrických modelov a do vývoja investuje desiatky miliárd eur.

VW pripravuje 27 elektrických modelov

Pod kapotu dvojice príbuzných S-Max a Galaxy sa nasťahoval štvorvalec EcoBlue, dostupný je v štyroch verziách. Pribudol aj osemstupňový automat.

Moderný turbodiesel pre veľké MPV Ford
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×