Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Toyota RAV4 čaká na generačnú výmenu

Piate vydanie populárneho vozidla spoznáme v New Yorku. Malo by priniesť odvážnejší dizajn a minimálne jednu hybridnú verziu.
1 1 príspevok 16.03.2018 / Marek Pokrývka

K najpredávanejším automobilom celého sveta patrí dlhodobo Toyota Corolla. Výborné obchodné čísla dosahuje napríklad v Spojených štátoch, no prvenstvo v rámci značky jej nepatrí. Ešte väčší dopyt je po type RAV4. Ten momentálne čaká na generačnú výmenu, aktuálny evolučný stupeň sa čoskoro odoberie do dôchodku. Do striedania zostáva už len niekoľko týždňov.

Na newyorskom autosalóne bude mať premiéru nová Toyota RAV4

Japonský gigant prezradil, že novú generáciu RAV4 spoznáme v New Yorku. Tamojšie výstavisko otvára svoje brány na prelome marca a apríla. Premiéru nástupcu bestselleru avizuje obrázok, na ktorom môžeme vidieť siluetu SUV. Z tmavých obrysov karosérie nemožno ktovieako veľa vyčítať. Zákulisné zdroje však hovoria, že piate vydanie populárneho vozidla by malo priniesť podstatne odvážnejší dizajn. V mnohom bude údajne inšpirovaný drsne štylizovaným konceptom FT-AC.

Toyota Auris: Dva hybridy a odvážna tvár

Kompakt stojaci na platforme TNGA má dynamické línie a tankovať bude výhradne benzín. Ponúkne výkon 116 až 180 konských síl.

Základom novinky sa s veľkou pravdepodobnosťou stane modulárna platforma TNGA, očakávať teda môžeme techniku známu zo súrodencov vychádzajúcich z rovnakej architektúry. RAV4 dostane nepochybne minimálne jednu hybridnú verziu. Teoreticky môžu byť dve ako v kompakte Auris, s uvedením naftového motora rátať nemusíme. Viac detailov sa dozvieme čoskoro.


Najnovšie články
Zrážka so zverou: Čo robiť a ako jej zabrániť?

Samotný názov Lexus LS je už značka, ktorá má cveng po celom svete. My sme dostali možnosť otestovať schopnosti verzie v špecifikácii 500h. Môže exotický...

Test Lexus LS 500h: Zatieni nemeckú trojku?

Najdostupnejší model je vybavený obdobnou technikou ako o stupeň vyšší exemplár, zrýchlenie na stovku je vecou 4,9 sekundy.

Mercedes-AMG: Pribudol základ GT 43

Na parížskom autosalóne pravdepodobne spoznáme štúdiu, ktorá bude evokovať ikonický typ 504. Prinesie retro štýl s modernými prvkami.

Peugeot chystá  reinkarnáciu kupé 504

Tretia generácia terénneho stroja známeho ako KLTV evokuje ikonický Hummer, poháňa ju turbodiesel s výkonom 165 kW (225 k).

Kia vyrába aj off-road, no len pre armádu

Volkswagen chce urýchliť prechod na elektrický pohon. Už o tri roky plánuje spustiť výrobu 27 elektrických modelov a do vývoja investuje desiatky miliárd eur.

VW pripravuje 27 elektrických modelov

Pod kapotu dvojice príbuzných S-Max a Galaxy sa nasťahoval štvorvalec EcoBlue, dostupný je v štyroch verziách. Pribudol aj osemstupňový automat.

Moderný turbodiesel pre veľké MPV Ford
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×