Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

McLaren chystá svoje najrýchlejšie auto

Dávno ohlásený projekt prezývaný označeniami BP23 či Hyper-GT nadviaže na odkaz ikonického modelu aj maximálnou rýchlosťou.
1 15.03.2018 / Marek Pokrývka

Počas niekoľkých rokov vytvoril McLaren portfólio športových strojov, ktorým môže pokojne konkurovať značkám ako Ferrari či Porsche. Ešte donedávna však mal na konte jediné sériové vozidlo. Do histórie sa navždy zapísal vďaka legende menom F1, ktorá bola svojho času svetovým rekordérom. Onedlho dostane svojho plnohodnotného duchovného nástupcu.

McLaren by mohol konečne pokoriť tempo 400 km/h

Pozornosť britskej automobilky sa momentálne sústredila na uvedenie extrémneho typu Senna, ktorý verejnosti predviedla v Ženeve. Momentálne avizuje už dávno ohlásený projekt prezývaný označeniami BP23 či Hyper-GT. Ešte koncom roka 2016 ľudia z Wokingu prezradili, že bude mať trojmiestne usporiadanie s vodičom sediacim uprostred. Na odkaz ikonického modelu F1 však nadviaže aj inak.

McLaren Senna GTR: Extrémnejší extrém

Karoséria kupé je v spodnej časti kompletne prepracovaná, vyvinúť dokáže prítlak presahujúci 1 000 kilogramov. Špeciál dostane aj konské sily navyše.

V týchto dňoch zverejnil McLaren náčrt, ktorý symbolizuje pohľad vodiča. Základné tvary skice neprezrádzajú nič zásadné. Na digitálnom prístrojovom štíte však svieti údaj 243 míľ za hodinu, čo je v prepočte 391 km/h. Ide o maximálnu rýchlosť slávneho superšportu 90. rokov. Z daného obrázku možno dedukovať, že novinka bude schopná vyvinúť vyššie tempo. Anglický výrobca teda aktuálne chystá svoje najrýchlejšie auto. Už dávnejšie pritom prezradil, že všetkých 106 exemplárov vopred vypredal za miliónové sumy. Hyperšport plánuje oficiálne predstaviť počas roka.


Najnovšie články
Rakúsko chce zvýšiť rýchlosť na diaľniciach

K čisto benzínovej dvojici motorov sa pridáva vyhotovenie s označením e-Boxer. Počas budúceho roka bude údajne realitou aj v Európe.

Subaru XV dostalo hybridný variant

Obytné automobily či prívesy sú, prinajmenšom čo sa dizajnu a pôdorysu týka, už roky relatívne konzervatívne. Na trh prichádza firma Romotow, ktorá by...

Nahradí aj chatu: Prvý karavan svojho druhu

Elektrický poháňané SUV má kontroverzný dizajn, kabínu vytvárajúcu uvoľnenú atmosféru a schopnosť plne autonómneho fungovania.

BMW Vision iNext: Vo výrobe od roku 2021

O automobily vyrobené pred rokom 1989 by u nás pred nejakým časom ešte nikto nezakopol. Teraz však, zdá sa, začínajú byť opäť atraktívne a ako youngtimery majú...

Najdrahší Žiguli v SR: Stojí za tú sumu?

Populárne mestské auto oslavuje svoje 20. narodeniny a okrem jubilejnej verzie obohacuje modelový rad aj jemne športový hybrid.

Toyota Yaris: Pribudli verzie GR Sport a Y20

Popularita autokamier narastá a záujemcovia o kúpu môžu mať hlavybôľ pri výbere vhodného modelu. ADAC sa preto rozhodol dôkladne prevetrať deväť modelov.

Test autokamier: Všetky trpia na jednu slabinu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×