Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

McLaren chystá svoje najrýchlejšie auto

Dávno ohlásený projekt prezývaný označeniami BP23 či Hyper-GT nadviaže na odkaz ikonického modelu aj maximálnou rýchlosťou.
1 15.03.2018 / Marek Pokrývka

Počas niekoľkých rokov vytvoril McLaren portfólio športových strojov, ktorým môže pokojne konkurovať značkám ako Ferrari či Porsche. Ešte donedávna však mal na konte jediné sériové vozidlo. Do histórie sa navždy zapísal vďaka legende menom F1, ktorá bola svojho času svetovým rekordérom. Onedlho dostane svojho plnohodnotného duchovného nástupcu.

McLaren by mohol konečne pokoriť tempo 400 km/h

Pozornosť britskej automobilky sa momentálne sústredila na uvedenie extrémneho typu Senna, ktorý verejnosti predviedla v Ženeve. Momentálne avizuje už dávno ohlásený projekt prezývaný označeniami BP23 či Hyper-GT. Ešte koncom roka 2016 ľudia z Wokingu prezradili, že bude mať trojmiestne usporiadanie s vodičom sediacim uprostred. Na odkaz ikonického modelu F1 však nadviaže aj inak.

McLaren Senna GTR: Extrémnejší extrém

Karoséria kupé je v spodnej časti kompletne prepracovaná, vyvinúť dokáže prítlak presahujúci 1 000 kilogramov. Špeciál dostane aj konské sily navyše.

V týchto dňoch zverejnil McLaren náčrt, ktorý symbolizuje pohľad vodiča. Základné tvary skice neprezrádzajú nič zásadné. Na digitálnom prístrojovom štíte však svieti údaj 243 míľ za hodinu, čo je v prepočte 391 km/h. Ide o maximálnu rýchlosť slávneho superšportu 90. rokov. Z daného obrázku možno dedukovať, že novinka bude schopná vyvinúť vyššie tempo. Anglický výrobca teda aktuálne chystá svoje najrýchlejšie auto. Už dávnejšie pritom prezradil, že všetkých 106 exemplárov vopred vypredal za miliónové sumy. Hyperšport plánuje oficiálne predstaviť počas roka.


Najnovšie články
Mercedes-AMG: Pribudol základ GT 43

Na parížskom autosalóne pravdepodobne spoznáme štúdiu, ktorá bude evokovať ikonický typ 504. Prinesie retro štýl s modernými prvkami.

Peugeot chystá  reinkarnáciu kupé 504

Tretia generácia terénneho stroja známeho ako KLTV evokuje ikonický Hummer, poháňa ju turbodiesel s výkonom 165 kW (225 k).

Kia vyrába aj off-road, no len pre armádu

Volkswagen chce urýchliť prechod na elektrický pohon. Už o tri roky plánuje spustiť výrobu 27 elektrických modelov a do vývoja investuje desiatky miliárd eur.

VW pripravuje 27 elektrických modelov

Pod kapotu dvojice príbuzných S-Max a Galaxy sa nasťahoval štvorvalec EcoBlue, dostupný je v štyroch verziách. Pribudol aj osemstupňový automat.

Moderný turbodiesel pre veľké MPV Ford

Systém štart-stop mnohí vodiči neznášajú, často síce funguje správne, inokedy však agregát auta vypne v úplne nevhodnej chvíli. Aká je teda pravda o tejto...

Na rovinu o štart-stop systéme: Šetrí palivo?

Vďaka aerodynamike, kvalitnej streche, priestoru a komfortným prvkom je tento kabriolet schopný zastávať rolu auta na každý deň.

Test Mercedes E400 Cabriolet: Len na leto?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×