Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Lamborghini Urus: SUV sa stáva trhákom

Lamborghini Urus mnohí ortodoxní fanúšikovia značky zatracujú, jeho význam však pre taliansku automobilku môže byť obrovský. Podľa slov Stefana Domenicaliho sa autu darí viac, než ktokoľvek predpokladal.
13 3 príspevky 13.03.2018 / Filip Kadlečík

Keď Porsche uviedlo športovo-úžitkový model Cayenne, okamžite prišlo o veľkú časť svojich ortodoxných fanúšikov. Biznis sa však nemeria na počet priaznivcov, ale na základe finančných výsledkov a v tomto ohľade veľké SUV dokonale splnilo svoj účel. Značka prežila a dnes sa jej darí viac než kedykoľvek predtým.

Lamborghini Urus 13 fotografií v galérii Lamborghini Urus Zdroj: Lamborghini

Nemožno sa preto čudovať, že recept Porsche plánujú vyskúšať aj iné rýdzo športové či luxusné automobilky. Dlho sa hovorí aj o Ferrari či napríklad britskom Lotuse. Netradičné SUV má dokonca čoskoro uviesť aj ostrovný Rolls-Royce. Po rovnakej trase sa nedávno vydalo aj talianske Lamborghini a zdá sa, že nešlo o omyl.

Ortodoxní fanúšikovia výrobcu z talianskeho Sant´Agata Bolognese možno majú hlavy v smútku, značka sa však môže tešiť na dobré roky nesúce sa v znamení ziskovosti. V porovnaní s rokom 2016 totiž v 2017 výroba stúpla o celých 10 % a očakáva sa, že rast v najbližších mesiacoch bude ešte výraznejší.

Lamborghini Urus 13 fotografií v galérii Lamborghini Urus Zdroj: Lamborghini

Za všetko môže najmä model Urus, ktorý sa predáva ešte lepšie, než sa pôvodne očakávalo. Dôležitý je aj fakt, že až 70 % majiteľov netradičného SUV sú klienti, ktorí doteraz Lambo nevlastnili. Veľkú časť z nich dokonca majú tvoriť ženské zákazníčky, čo je pre značku s býkom v logu taktiež veľkou novinkou.

Lamborghini Urus: Kráľ rýchlych SUV je tu

Talianska novinka hltá stovku za 3,6 sekundy a dosiahne až 305 km/h. Okrem toho uchvacuje svojimi brzdami i brutálnym dizajnom.

Za úspech určite môžu aj terénne schopnosti masívneho Taliana. Zákazníci totiž pochádzajú napríklad aj z Indie či Ruska, kde cesty nie sú práve ideálne a Lamborghini tam tradične predáva len málo automobilov. V porovnaní s bežnými superšportmi typu Huracán či Aventador je na úplne inej úrovni aj jeho praktickosť. Nuž, prinajmenšom podľa slov šéfa Lamborghini, Stefana Domenicaliho, Urus rozhodne nebol krokom vedľa.


Najnovšie články
Rakúsko chce zvýšiť rýchlosť na diaľniciach

K čisto benzínovej dvojici motorov sa pridáva vyhotovenie s označením e-Boxer. Počas budúceho roka bude údajne realitou aj v Európe.

Subaru XV dostalo hybridný variant

Obytné automobily či prívesy sú, prinajmenšom čo sa dizajnu a pôdorysu týka, už roky relatívne konzervatívne. Na trh prichádza firma Romotow, ktorá by...

Nahradí aj chatu: Prvý karavan svojho druhu

Elektrický poháňané SUV má kontroverzný dizajn, kabínu vytvárajúcu uvoľnenú atmosféru a schopnosť plne autonómneho fungovania.

BMW Vision iNext: Vo výrobe od roku 2021

O automobily vyrobené pred rokom 1989 by u nás pred nejakým časom ešte nikto nezakopol. Teraz však, zdá sa, začínajú byť opäť atraktívne a ako youngtimery majú...

Najdrahší Žiguli v SR: Stojí za tú sumu?

Populárne mestské auto oslavuje svoje 20. narodeniny a okrem jubilejnej verzie obohacuje modelový rad aj jemne športový hybrid.

Toyota Yaris: Pribudli verzie GR Sport a Y20

Popularita autokamier narastá a záujemcovia o kúpu môžu mať hlavybôľ pri výbere vhodného modelu. ADAC sa preto rozhodol dôkladne prevetrať deväť modelov.

Test autokamier: Všetky trpia na jednu slabinu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×