Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Video: Šialená policajná naháňačka v Košiciach

VIDEO
Najskôr vozidlom blokoval vjazd na autobusovú zastávku MHD a potom začal utekať pre políciou! Arogantný vodič predviedol šialenú jazdu uličkami Košíc. Za toto môže za mrežami stráviť až 10 rokov.
2 38 príspevkov 13.03.2018 / Filip Kadlečík

Vodič Citroënu Jumpy si 11.3. 2018 v Košiciach zavaril na poriadny problém - na sociálnej sieti o tom informovala stránka “Polícia Slovenskej republiky”. V popoludňajších hodinách bola hliadka OO PZ Košice Juh vyslaná na Moldavskú cestu, kde mal vodič svojim vozidlom blokovať vjazd na autobusovú zastávku MHD. Po príchode na ohlásené miesto hliadka zistila, že dodávka skutočne stála na zákaze zastavenia.

Počas prejednávania inak pomerne bežného dopravného priestupku sa vodič Citroënu mal správať arogantne a drzo. Pokutu zaplatiť odmietol, zaradil rýchlosť a z miesta ušiel. Za zmienku stojí fakt, že už cez prvú svetlenú križovatku prešiel napriek svietiacemu červenému signálu. Policajné hliadky sa následne vodiča za pomoci zvukového zariadenia a znamenia STOP pokúsili zastaviť, bezohľadný šofér však vôbec nereagoval.

Nasledovalo niekoľko minút dramatickej naháňačky, pri ktorej sa mohlo stať čokoľvek. K zraneniu osôb však napriek arogantnej jazde našťastie nedošlo. Demolovaniu svojho okolia sa však muž sediaci v dodávke rozhodne neštítil a zastaviť ho nedokázal ani policajný Volkswagen Golf. Do wolfsburgského automobilu narazil a ďalej utekal košickými uličkami. Celková škoda bola predbežne vyčíslená približne na 4 500 eur. Tridsiatnika z okresu Košice okolie nakoniec polícia za použitia donucovacích prostriedkov zadržala na Tomášikovej ulici.

Polícia chystá štyri veľké zmeny pre vodičov

Polícia plánuje už čoskoro uvoľniť do medzirezortného pripomienkového konania veľké zmeny v zákone o premávke. Niektoré z nich vodičov pravdepodobne príliš nepotešia.

Dychová skúška na zistenie požitia alkoholu na mieste dopadla negatívne, muži zákona však u šoféra pre podozrenie z požitia inej návykovej látky vykonali odber biologického materiálu. Vzhľadom závažnosť situácie a celej dramatickej naháňačky začal vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície OR PZ v Košiciach trestné stíhanie vo veci zločinu všeobecného ohrozenia. Bezohľadnému, arogantnému a drzému vodičovi teraz za jeho správanie hrozí trest odňatia slobody na 4 až 10 rokov.


Najnovšie články
Milión e-áut na nemeckých cestách tak skoro nebude

Jeseň na cestách prináša po suchom a teplom lete viaceré nové riziká. Jedno z nich však nesúvisí priamo s počasím. Práve v tomto období totiž stúpa riziko...

Zrážka so zverou: Čo robiť a ako jej zabrániť?

Samotný názov Lexus LS je už značka, ktorá má cveng po celom svete. My sme dostali možnosť otestovať schopnosti verzie v špecifikácii 500h. Môže exotický...

Test Lexus LS 500h: Zatieni nemeckú trojku?

Najdostupnejší model je vybavený obdobnou technikou ako o stupeň vyšší exemplár, zrýchlenie na stovku je vecou 4,9 sekundy.

Mercedes-AMG: Pribudol základ GT 43

Na parížskom autosalóne pravdepodobne spoznáme štúdiu, ktorá bude evokovať ikonický typ 504. Prinesie retro štýl s modernými prvkami.

Peugeot chystá  reinkarnáciu kupé 504

Tretia generácia terénneho stroja známeho ako KLTV evokuje ikonický Hummer, poháňa ju turbodiesel s výkonom 165 kW (225 k).

Kia vyrába aj off-road, no len pre armádu

Volkswagen chce urýchliť prechod na elektrický pohon. Už o tri roky plánuje spustiť výrobu 27 elektrických modelov a do vývoja investuje desiatky miliárd eur.

VW pripravuje 27 elektrických modelov
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×