Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Video: Šialená policajná naháňačka v Košiciach

VIDEO
Najskôr vozidlom blokoval vjazd na autobusovú zastávku MHD a potom začal utekať pre políciou! Arogantný vodič predviedol šialenú jazdu uličkami Košíc. Za toto môže za mrežami stráviť až 10 rokov.
2 38 príspevkov 13.03.2018 / Filip Kadlečík

Vodič Citroënu Jumpy si 11.3. 2018 v Košiciach zavaril na poriadny problém - na sociálnej sieti o tom informovala stránka “Polícia Slovenskej republiky”. V popoludňajších hodinách bola hliadka OO PZ Košice Juh vyslaná na Moldavskú cestu, kde mal vodič svojim vozidlom blokovať vjazd na autobusovú zastávku MHD. Po príchode na ohlásené miesto hliadka zistila, že dodávka skutočne stála na zákaze zastavenia.

Počas prejednávania inak pomerne bežného dopravného priestupku sa vodič Citroënu mal správať arogantne a drzo. Pokutu zaplatiť odmietol, zaradil rýchlosť a z miesta ušiel. Za zmienku stojí fakt, že už cez prvú svetlenú križovatku prešiel napriek svietiacemu červenému signálu. Policajné hliadky sa následne vodiča za pomoci zvukového zariadenia a znamenia STOP pokúsili zastaviť, bezohľadný šofér však vôbec nereagoval.

Nasledovalo niekoľko minút dramatickej naháňačky, pri ktorej sa mohlo stať čokoľvek. K zraneniu osôb však napriek arogantnej jazde našťastie nedošlo. Demolovaniu svojho okolia sa však muž sediaci v dodávke rozhodne neštítil a zastaviť ho nedokázal ani policajný Volkswagen Golf. Do wolfsburgského automobilu narazil a ďalej utekal košickými uličkami. Celková škoda bola predbežne vyčíslená približne na 4 500 eur. Tridsiatnika z okresu Košice okolie nakoniec polícia za použitia donucovacích prostriedkov zadržala na Tomášikovej ulici.

Polícia chystá štyri veľké zmeny pre vodičov

Polícia plánuje už čoskoro uvoľniť do medzirezortného pripomienkového konania veľké zmeny v zákone o premávke. Niektoré z nich vodičov pravdepodobne príliš nepotešia.

Dychová skúška na zistenie požitia alkoholu na mieste dopadla negatívne, muži zákona však u šoféra pre podozrenie z požitia inej návykovej látky vykonali odber biologického materiálu. Vzhľadom závažnosť situácie a celej dramatickej naháňačky začal vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície OR PZ v Košiciach trestné stíhanie vo veci zločinu všeobecného ohrozenia. Bezohľadnému, arogantnému a drzému vodičovi teraz za jeho správanie hrozí trest odňatia slobody na 4 až 10 rokov.


Najnovšie články
Rakúsko chce zvýšiť rýchlosť na diaľniciach

K čisto benzínovej dvojici motorov sa pridáva vyhotovenie s označením e-Boxer. Počas budúceho roka bude údajne realitou aj v Európe.

Subaru XV dostalo hybridný variant

Obytné automobily či prívesy sú, prinajmenšom čo sa dizajnu a pôdorysu týka, už roky relatívne konzervatívne. Na trh prichádza firma Romotow, ktorá by...

Nahradí aj chatu: Prvý karavan svojho druhu

Elektrický poháňané SUV má kontroverzný dizajn, kabínu vytvárajúcu uvoľnenú atmosféru a schopnosť plne autonómneho fungovania.

BMW Vision iNext: Vo výrobe od roku 2021

O automobily vyrobené pred rokom 1989 by u nás pred nejakým časom ešte nikto nezakopol. Teraz však, zdá sa, začínajú byť opäť atraktívne a ako youngtimery majú...

Najdrahší Žiguli v SR: Stojí za tú sumu?

Populárne mestské auto oslavuje svoje 20. narodeniny a okrem jubilejnej verzie obohacuje modelový rad aj jemne športový hybrid.

Toyota Yaris: Pribudli verzie GR Sport a Y20

Popularita autokamier narastá a záujemcovia o kúpu môžu mať hlavybôľ pri výbere vhodného modelu. ADAC sa preto rozhodol dôkladne prevetrať deväť modelov.

Test autokamier: Všetky trpia na jednu slabinu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×