Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Toyota Auris GRMN: Stane sa realitou?

Nová generácia Toyoty Auris pri svojom ženevskom debute zožala pozitívne ohlasy a strhla na seba pozornosť motoristického sveta. Ako by zaujímavý kompakt vyzeral v úprave od firmy Gazoo Racing? Dočkáme sa ho niekedy v realite?
2 13.03.2018 / Filip Kadlečík

Toyota v poslednom čase vystrkuje rožky a vracia sa do roly automobilky, ktorá okrem bežných vozidiel produkuje aj emotívne modely. Všetko odštartoval typ GT86, situáciu potom vyostril limitovaný Yaris GRMN a čerešničkou na torte by malo byť znovuzrodenie legendárnej Toyoty Supra. Na tomto úspechu sa okrem samotného výrobcu z veľkej časti podieľa aj firma Gazoo Racing.

Ostré tvary a športový imidž sa odvážnemu Aurisu hodia 2 fotografie v galérii Ostré tvary a športový imidž sa odvážnemu Aurisu hodia Zdroj: X-Tomi Design

Japonský gigant podľa vlastných slov v budúcnosti plánuje spoluprácu so špecialistami na motoršport ešte prehĺbiť. Vylúčená by preto nemala byť ani možnosť, že do portfólia značky čoskoro pribudnú ďalšie modely označené skratkou GRMN. Ideálnym objektom pozornosti Gazoo Racing by bol napríklad nedávno predstavený Auris. Ten vo svete po ženevskom debute vyvolal slušnú odozvu.

Kompaktný hatchback sa totiž výrazne zmenil a ponúka športovejšie proporcie, ktoré doslova nabádajú na radikalizáciu v štýle GRMN. Podľa našich informácií by sme sa časom mohli dočkať výbavy na spôsob “ST Line” Fordu či “Sportline” Škody. Akási “GRMN Line” by Aurisu mohla dodať kus športového sexepílu.

Toyota Auris: Dva hybridy a odvážna tvár

Kompakt stojaci na platforme TNGA má dynamické línie a tankovať bude výhradne benzín. Ponúkne výkon 116 až 180 konských síl.

Naozaj ortodoxný hothatch však podľa zákulisných správ zatiaľ v pláne nie je. Je to škoda, ako totiž ukazuje vizualizácia grafika s pseudonymom X-Tomi, športový variant by sa Aurisu hodil. Výrazne vykrojené svelomety s ostro koncipovaným nárazníkom ladia parádne, automobilu sa hodia aj dodatočné spodné lišty či pretekárske disky kolies. Škoda, že Auris GRMN zatiaľ zostane len vo virtuálnom svete. Ako sa však hovorí, nádej umiera posledná.


Najnovšie články
Rakúsko chce zvýšiť rýchlosť na diaľniciach

K čisto benzínovej dvojici motorov sa pridáva vyhotovenie s označením e-Boxer. Počas budúceho roka bude údajne realitou aj v Európe.

Subaru XV dostalo hybridný variant

Obytné automobily či prívesy sú, prinajmenšom čo sa dizajnu a pôdorysu týka, už roky relatívne konzervatívne. Na trh prichádza firma Romotow, ktorá by...

Nahradí aj chatu: Prvý karavan svojho druhu

Elektrický poháňané SUV má kontroverzný dizajn, kabínu vytvárajúcu uvoľnenú atmosféru a schopnosť plne autonómneho fungovania.

BMW Vision iNext: Vo výrobe od roku 2021

O automobily vyrobené pred rokom 1989 by u nás pred nejakým časom ešte nikto nezakopol. Teraz však, zdá sa, začínajú byť opäť atraktívne a ako youngtimery majú...

Najdrahší Žiguli v SR: Stojí za tú sumu?

Populárne mestské auto oslavuje svoje 20. narodeniny a okrem jubilejnej verzie obohacuje modelový rad aj jemne športový hybrid.

Toyota Yaris: Pribudli verzie GR Sport a Y20

Popularita autokamier narastá a záujemcovia o kúpu môžu mať hlavybôľ pri výbere vhodného modelu. ADAC sa preto rozhodol dôkladne prevetrať deväť modelov.

Test autokamier: Všetky trpia na jednu slabinu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×