Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Outlander PHEV: Ženeva mu priniesla väčší motor

ZO ŽENEVY
Ženeva je plná plug-in hybridov, ktoré sú súčasťou budúcnosti každej automobilky. Japonský model Outlander je najpredávanejším hybridným SUV na európskom trhu už od roku 2015. Facelift priniesol nový motor, ale aj mierne upravený dizajn.
11 1 príspevok 12.03.2018 / Redakcia AUTO BILD

Modernizovaný Outlander sa navonok radikálne nezmenil, no hlbšie pod jeho kožou sa skrýva niekoľko dôležitých vylepšení. Pod kapotu sa nasťahoval nový 2,4-litrový spaľovací motor naladený na 77 kW (103 k), ktorý je vylepšenou verziou predošlého dvojlitra. Popri klasickom pohone je Mitsubishi vybavený next-gen hybridnou jednotkou. Batérie s kapacitou 13,8 kWh sú oproti minulosti väčšie o takmer 2 kWh. Celkový výkon akumulátorov je vyšší o 10%, tým pádom je zaručený aj väčší elektrický dojazd.

Zo všetkých zmien naživo do oka najviac udrú prepracované svetlomety, v interiéri zasa prítomnosť lepších materiálov a zvýšený cit pre detail 11 fotografií v galérii Zo všetkých zmien naživo do oka najviac udrú prepracované svetlomety, v interiéri zasa prítomnosť lepších materiálov a zvýšený cit pre detail Zdroj: Filip Kadlečík

Ďalšími novinkami sú dva nové jazdné režimy, ktorými toto SUV disponuje. Športový mód ponúka vodičovi rýchlejšiu odozvu na plynový pedál, snežný režim sa zasa postará o pomoc pri jazde po klzkom teréne. Čo sa týka exteriéru dostal tento samuraj väčší zadný spojler, nové 18-palcové ráfiky a upravenú prednú masku spolu s LED reflektormi. V interiéri sa nachádza viacero kožených prvkov či napríklad aj vynovená prístrojová doska.

Na európskom trhu sa automobil objaví už na jeseň, v USA si budú musieť na príchod počkať o čosi dlhšie. Čo sa týka cenovky tohto modelu, tá zatiaľ nie je známa. Predpokladáme však že bude podobná ako u predchodcu, mala by sa teda tesne zmestiť pod hranicu 40 000€.

Test Mitsubishi Outlander: Hybridné SUV

Vyskúšali sme si Mitsubishi Outlander PHEV. Plug-in hybridné SUV je možno pre mnohých ľudí tŕňom v oku, my sme však presvedčení o niečom inom.


Video
Najnovšie články
“Šokujúco dostupné”: Dacia chystá elektroauto

Nemecký sedan dostal prepracovanú karosériu i interiér, platforma však zostala zachovaná. Jedinou voľbou je prepĺňaný dvojliter.

VW Passat: Nová generácia pre Ameriku

Mustang dostal vrcholný variant, ktorý poháňa osemvalec s kompresorom produkujúci vyše 700 koní. Presné číslo nepoznáme.

Shelby GT500: Svalnatá legenda je späť

NIssan neustále ubezpečuje, že trvá na zachovaní aliancie s Renaultom a Mitsubishi. Šéf automobilky Hiroto Saikawa by neurobil nič, čo by mohlo spojenie...

Nissan chce pokračovať v aliancii

Kritické obdobie koncom leta a začiatkom jesene minulého roka, keď začal platiť nový testovací cyklus WLTP sa podpísalo aj na predaji Mercedesu.

WLTP zbrzdilo aj predaj Mercedesu

Američania vypĺňajú medzeru vo svojom portfóliu, predstavili veľké SUV s tromi radmi sedadiel využívajúce platformu menšieho typu XT5.

Cadillac XT6: Escalade má menšieho brata

Mníchovský kabriolet vyrábaný do roku 2013 zmenila firma Everytimer Automobile na reinkarnáciu typu 2002 s výborným šesťvalcom.

ETA 02: Retro kabriolet s dušou BMW 135i
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×