Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Peugeot prekvapil: Rifter aj s pohonom 4x4?

ZO ŽENEVY
Automobilka Peugeot si na tohtoročný autosalón v Ženeve priviezla prekvapivého debutanta. Zaužívané meno Partner skončilo a nezmenil sa len názov. Francúzi načrtli odvážnu budúcnosť modelu Rifter.
9 12.03.2018 / Redakcia AUTO BILD

Nový model značky Peugeot prináša do konkurencie minivanov inovatívny dizajn, ktorý však nemá byť prekážkou pri každodennom nasadení. Vo vzhľade Rifteru sa skĺbila robustnosť a elegancia, ktorá je určená nielen na brázdenie mestských ulíc, ale aj na cestovateľské výlety či jazdy spojené s výkonom povolania. Automobil je jedným z koncernových trojičiek PSA: Spoločnosť mu bude robiť Opel Combo a Citroën Berlingo.

Peugeot Rifter bude dostupný aj vo výbavých Allure či GT Line 9 fotografií v galérii Peugeot Rifter bude dostupný aj vo výbavých Allure či GT Line Zdroj: Filip Kadlečík

Rifter je postavený na novej robustnej platforme, ktorá je navrhnutá tak, aby zvládala aj náročnejšiu jazdu po nespevnených komunikáciach. Špecifický exteriér zaváňa skôr terénnym SUV než rodinným minivanom. Môže za to najmä využitie plastových ochranných prvkov na spodnej časti karosérie. Praktický Peugeot je  k dispozícií v dvoch verziách: 5- alebo 7-miestny variant kombinujú všestrannosť, modularitu a praktickosť. 

Nový van ponúka v porovnaní s Citroënom alebo Oplom sofistikovanejší dizajn interiéru. Peugeot i-Cockpit s kompaktným volantom a 8 palcovým displejom vyzerá efektne. Francúzi v prípade tohto modelu ponúkajú 5 motorizácií. Na strane benzínu možno rátať s 1,2-litrovým prepĺňaným trojvalcom dostupným v dvoch naladeniach. Naftu bude reprezentovať turbodiesel s objemom 1,5 litra ponúkaný v troch verziách, popri manuálnych prevodovkách sa v cenníku objaví aj osemstupňový automat. 

Rifter 4x4 Concept sa zatiaľ na cesty nechystá, my by sme sa mu však rozhodne potešili 9 fotografií v galérii Rifter 4x4 Concept sa zatiaľ na cesty nechystá, my by sme sa mu však rozhodne potešili Zdroj: Filip Kadlečík

Okrem sériového modelu predstavila automobilka aj nový 4x4 koncept tohto kompaktného vanu. Ten sa vyznačuje obrovským LED pásom na streche, za ktorým sa nachádza rozkladací stan. Svetlá výška modelu je väčšia o 8 centimetrov, o pohon sa stará 1,5-litrovým turbodiesel s výkonom 165 kW (225 k). Šesťstupňový manuál prenáša výkon na všetky štyri BF Goodrich kolesá. Štýlový koncept nechal vyniknúť predovšetkým kontrastu farieb a materiálov. Reálne uvedenie do predaja je však v tejto chvíli stále nejasné.

Peugeot Rifter je finálnym trojčaťom PSA

Výrobca sa snažil svojmu členovi rodiny dať špecifický štýl, ktorý zaváňa terénom. Van príde do Ženevy aj v podobe konceptu 4x4.


Najnovšie články
Milión e-áut na nemeckých cestách tak skoro nebude

Jeseň na cestách prináša po suchom a teplom lete viaceré nové riziká. Jedno z nich však nesúvisí priamo s počasím. Práve v tomto období totiž stúpa riziko...

Zrážka so zverou: Čo robiť a ako jej zabrániť?

Samotný názov Lexus LS je už značka, ktorá má cveng po celom svete. My sme dostali možnosť otestovať schopnosti verzie v špecifikácii 500h. Môže exotický...

Test Lexus LS 500h: Zatieni nemeckú trojku?

Najdostupnejší model je vybavený obdobnou technikou ako o stupeň vyšší exemplár, zrýchlenie na stovku je vecou 4,9 sekundy.

Mercedes-AMG: Pribudol základ GT 43

Na parížskom autosalóne pravdepodobne spoznáme štúdiu, ktorá bude evokovať ikonický typ 504. Prinesie retro štýl s modernými prvkami.

Peugeot chystá  reinkarnáciu kupé 504

Tretia generácia terénneho stroja známeho ako KLTV evokuje ikonický Hummer, poháňa ju turbodiesel s výkonom 165 kW (225 k).

Kia vyrába aj off-road, no len pre armádu

Volkswagen chce urýchliť prechod na elektrický pohon. Už o tri roky plánuje spustiť výrobu 27 elektrických modelov a do vývoja investuje desiatky miliárd eur.

VW pripravuje 27 elektrických modelov
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×