Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mazda6: Zatiaľ bez motora SkyActiv-X

Facelift priniesol početné kozmetické i technické úpravy, ktoré platia pre kombi i sedan. Dátum spustenia predaja nepoznáme.
20 12.03.2018 / Marek Pokrývka

Po vlaňajšej prezentácii omladeného sedanu Mazda6 debutovala počas ženevského autosalóna s novou tvárou aj praktickejšia päťdverová odroda. Japonci ju pôvodne ukázali v prvej polovici februára, pričom zároveň potvrdili odhalenie technicky zaujímavého motora SkyActiv-X. Jeho premiéru sme očakávali práve pod kapotou kombi. Nakoniec debutoval samostatne, šestka zostáva zatiaľ bez neho. Nejakým zmenám vnútorností sa však nevyhla.

Mazda6 Wagon dostala osvieženú tvár, zadok sa takmer nezmenil 20 fotografií v galérii Mazda6 Wagon dostala osvieženú tvár, zadok sa takmer nezmenil Zdroj: Mazda

Z dizajnového hľadiska neprináša rodinný variant žiadne prekvapenia. Od svojho súrodenca prebral jednoduchšie tvarovaný nárazník bez hmloviek, odlišnú masku chladiča s kovovou štruktúrou a krídlami zasahujúcimi pod svetlomety. Tie dostali modifikovaný tvar i diódové vnútornosti.

Zadnú časť modelu Wagon doposiaľ Mazda skrývala, jej živé odhalenie prezradilo minimum zmien.  Piate dvere sú nedotknuté. Zachované zostali prekvapujúco aj koncové svetlá, jedinou úpravou je lakovanie spodnej časti nárazníka farbou karosérie. Doposiaľ tu bol použitý tmavý plast. Súčasťou balíka zmien sú oprášené disky kolies, opäť s priemerom 17 alebo 19 palcov.

Kokpit auta je komplexne prepracovaný, odlišné je tiež vybavenie 20 fotografií v galérii Kokpit auta je komplexne prepracovaný, odlišné je tiež vybavenie Zdroj: Mazda

Interiér japonského vozidla je komplexne prepracovaný. Popri tvarovo čistejšej palubnej doske dostal odlišné panely dverí a komfortnejšie sedadlá, pričom tie predné môžu byť ventilované. Okrem toho sa hovorí o kvalitnejších materiáloch. Facelift priniesol kožené čalúnenie Nappa či obloženie z pravého dreva, jeho súčasťou je tiež bohatšia izolácia obmedzujúca vibrácie i akustické ruchy.

Test Mazda6 Wagon: Stále má čo ponúknuť

Japonské kombi sme pred príchodom omladenej verzie preverili so silnejším dieselom, ktorý prináša nadpriemernú dynamiku a prijateľnú spotrebu.

Facelift neobišiel ani zoznam vybavenia. V kokpite sa objavil odlišný prístrojový panel s digitálnou centrálnou časťou, head-up displej premietaný priamo na čelné sklo či kamerový systém zaberajúci celé okolie auta. Zlepšeniami prešli aj viaceré bezpečnostné prvky z balíka i-Activesense.

Technické úpravy sa dotkli silnejších motorov i dielcov podvozka 20 fotografií v galérii Technické úpravy sa dotkli silnejších motorov i dielcov podvozka Zdroj: Mazda

Mazda6 bude naďalej dostupná s dvomi naladeniami atmosférického benzínového dvojlitra, ktorého parametre sa nezmenili. Väčší agregát so zdvihovým objemom 2,5 litra prešiel kozmetickým posilnením na výkon 143 kW (194 k) a krútiaci moment 258 Nm. K výraznejšiemu nárastu došlo pri 2,2-litrovom naftovom agregáte SkyActiv-D, produkovať môže najviac 135 kW (184 k) a 445 Nm. Slabšia verzia s maximom 110 kW (150 k) sa nemenila.

Japonské kombi prešlo aj úpravami podvozka, vymenené sú tlmiče i stabilizátory. Profitovať z toho mal najmä jazdný komfort. Všetky popísané detaily pritom neplatia len pre kombi, ale tiež príbuzný sedan. Oba varianty by mali prísť do obchodov spoločne. Dátum spustenia predaja nepoznáme, rovnako ani finančnú politiku. Momentálne u nás Mazda6 štartuje na cene 21 990 eur.


Video
Najnovšie články
Náš názor: Deň, keď sa Bratislava zastavila

Mitsubishi opäť stavilo na klasickú stratégiu a navonok kompletne mení model ASX, tešiť sa môžeme aj na nové motory. Na jednu oblasť auta však Japonci, zdá sa,...

Mitsubishi ASX: Dizajn sa mení na nepoznanie

Vodič sedanu Mazda3 sa bežný incident rozhodol riešiť tak, že zastavil a vytvoril veľmi nebezpečnú situáciu.

Kanaďan sa chcel hádať uprostred diaľnice

Dvojica príbuzných modelov má štandardne výkon 353 kW (480 k), no k dispozícii bude aj v silnejšom vyhotovení Competition.

BMW X3 M a X4 M: Maximálne až 510 koní

Nový model GP vznikne v limitovanej sérii 3 000 kusov. Tvarovo sa inšpiruje štúdiou, pričom jeho výkon presiahne 221 kW (300 k).

MINI ohlásilo svoje najdivokejšie auto

Rannou nepríjemnosťou v zime sa stáva námraza na čelnom skle. Komu sa nechce škrabať, siahne po tekutom rozmrazovači. Mnohé sľubujú rýchlu pomoc. Dokážu však...

Test rozmrazovačov: Ktorý vám uľahčí život?

Návšteva servisu je činnosť, s ktorou človek musí rátať už pri kúpe nového auta. Mimo bežných prehliadok však majitelia očakávajú minimálny čas strávený bez...

Návštevy servisu: Tieto autá ich mali najviac
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×