Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Volvo S60: Nový sedan na prvej fotografii

Severský magazín zverejnil záber, ktorý zachytáva všetko dôležité. Zadné partie štvordverového modelu pripomínajú typ S90.
12.03.2018 / Marek Pokrývka

Automobily strednej či vyššej strednej triedy zvyčajne debutujú vo forme označovanej za limuzínu, či už so štyrmi alebo piatimi dverami. Kombi štandardne nasleduje neskôr. Volvo urobilo v tomto smere výnimkou, na ženevskom autosalóne predstavilo typ V60 ešte pred debutom príbuzného menom S60 naplánovaným údajne na leto. O jeho dizajne môžeme napriek tomu hovoriť už teraz.

Nový švédsky sedan sa svetu ukázal na prvej fotografii. Na sociálnej sieti ho zverejnil severský magazín Teknikens Värld, neoficiálny záber zachytáva všetko dôležité. Predná časť by mala byť stopercentne zhodné s kombíkom. Štvordverový model však disponuje stúpajúcou spodnou líniou okien na zadných dverách a koncovými svetlami nápadne pripomínajúcimi typ S90. Ten si pritom za stvárnenie svojich zadných partií vyslúžil nejedno kritické slovo.

Volvo V60: Najkrajšie kombi súčasnosti?

Oproti väčšiemu súrodencovi V90 pôsobí novinka dynamickejšie, no má takmer rovnaký interiér a dve plug-in hybrid vyhotovenia.

Veko batožinového priestoru na rozdiel od súrodenca  obsahuje výrez na evidenčné číslo, okrem toho je jeho súčasťou integrovaný spojler. Vo výsledku by tak mohol zadok S60 pôsobiť lepšie než pri väčšom bratovi. Na lepšie zhodnotenie dizajnu si musíme počkať, jeho premiéra sa má odohrať počas letných mesiacov v Južnej Karolíne. V tomto americkom štáte sa má Volvo aj vyrábať.


Najnovšie články
Rakúsko chce zvýšiť rýchlosť na diaľniciach

K čisto benzínovej dvojici motorov sa pridáva vyhotovenie s označením e-Boxer. Počas budúceho roka bude údajne realitou aj v Európe.

Subaru XV dostalo hybridný variant

Obytné automobily či prívesy sú, prinajmenšom čo sa dizajnu a pôdorysu týka, už roky relatívne konzervatívne. Na trh prichádza firma Romotow, ktorá by...

Nahradí aj chatu: Prvý karavan svojho druhu

Elektrický poháňané SUV má kontroverzný dizajn, kabínu vytvárajúcu uvoľnenú atmosféru a schopnosť plne autonómneho fungovania.

BMW Vision iNext: Vo výrobe od roku 2021

O automobily vyrobené pred rokom 1989 by u nás pred nejakým časom ešte nikto nezakopol. Teraz však, zdá sa, začínajú byť opäť atraktívne a ako youngtimery majú...

Najdrahší Žiguli v SR: Stojí za tú sumu?

Populárne mestské auto oslavuje svoje 20. narodeniny a okrem jubilejnej verzie obohacuje modelový rad aj jemne športový hybrid.

Toyota Yaris: Pribudli verzie GR Sport a Y20

Popularita autokamier narastá a záujemcovia o kúpu môžu mať hlavybôľ pri výbere vhodného modelu. ADAC sa preto rozhodol dôkladne prevetrať deväť modelov.

Test autokamier: Všetky trpia na jednu slabinu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×